Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csehszlovák farkas? Milyen...

Csehszlovák farkas? Milyen valójába? Tényleg annyira tarthatatlan? Milyen velük élni?

Figyelt kérdés
Nagyon megtetszettek a farkas hybridek, de szinte csak rosszat olvasni rólu pl. kutyával nem tartható, szökős, nem szereti az embereket, nem lehet elengedni sehol, agresszív. Már sokszor csalódtam az ilyen leírásokban pl. a rotiról is azt írják, hogy nehéz nevelni pedig nagyon könnyű velük bánni (első kutyám is roti volt) vagy a huskyra meg a malamutra meg azt írják, hogy szökős, makacs, de én nem ezt tapasztalatam. Első sorban olyanok véleménye érdekel akinek van ilyen kutyájuk
2013. febr. 24. 11:46
 1/9 Viki69 válasza:
27%
Szia.Régen nekünk ilyen kutyánk volt.1 évig volt velünk,majd el kellet ajándékoznunk.Én nem tapasztatltam hogy agresszív lenne.
2013. febr. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a személyes tapasztalatom-ha nem haragszol-annyiból áll,hogy nekünk is tetszett a fajta és ezért felhívtuk a tenyésztőt.Saját fajtája elkötelezettje,szerelmese szó szerint ezt mondta:,,Őszinte legyek?Semmi jót nem tudok róla mondani".Házat nem őriz,a nála kisebb állatokat pusztítja,szökik,önfejű,nehezen kezelhető,domináns.Intelligens,de ezt a tulajdonságát inkább a maga érdekében használja,minthogy a gazdi parancsait teljesítse.Persze,egy alap engedelmességre rá lehet venni,de nem egyszerű vele az élet.Véleményem szerint gyönyörű kutya,de amelyikkel,mint egy igazi farkassal,folyamatosan harolni kell a falkavezérségért,az hosszú távon alighanem fárasztó lehet.
2013. febr. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Nekem kistestű kutyám van, a körülmények most nem is tennék lehetővé egy nagytestű kutya tartását, mivel társasházban élünk 50 nm-en.

Viszont ismerek a kutyasuliból embert akinek van ilyen farkaskutyája, tényleg gyönyörű, nem is csodálom, hogy beleszerettél a fajtába. :)

Másoltam ide egy részt, mert szerintem híasznos, szóval nem lehetetlen vele az élet, nevelés kérdése az egész, mint majdnem mindennek.

" a farkas felmenők miatt ezt a fajtát nehezebb szocializálni, ezért fontos, hogy kora kölyökkortól kezdve hozzá legyen szoktatva az emberekhez, más kutyákhoz és állatokhoz, valamint az embert körülvevő urbanizált környezethez. Egygazdás kutya, az idegenekkel szemben visszafogott, tartózkodó. A kanoknál különösen oda kell figyelni a más kutyákkal való szocializációra. Nem való első kutyának, csak tapasztalt ebtartóknak."

2013. febr. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Egy fontos dolgot érdemes leszögezni: Kutya és kutya között van különbség fajtán belül is, ahogy két ember sem egyforma.A farkas hibrid és a csehszlovák farkaskutya az két külön dolog. Farkas hibridek azok, melyeket csak összeraktak egy alom erejéig.Velük óvatosan kell bánni, mert nem tudni melyik ősére fog ütni.Ha a kutya ősére,akkor úgy kell bánni vele. Ha a farkas ősére, már másképpen kell vele kommunikálni. Erről volt Caesar Millannak egy epizódja, hogy mennyi "hozzá nem értő idióta" választ magának ilyen kutyát. Utána meg csodálkoznak (és nem tudják kezelni), ha éppen egy gyereket támad meg. A csehszlovák farkaskutya egy másik műfaj. Kis gyerek,csirke vagy más apró állat nincsen mellette biztonságban, mert a farkas vér ott buzog benne.

A szökés,territoriális viselkedés is előfordulhat a farkas vér miatt.

2013. febr. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Tényleg nem könnyű velük élni, gyakolatilag 24 órás kontrol kell mellé, mert különben szökik vagy rombol, csak mert unatkozik.

heti 7 napból 6 nap vagyunk valamilyen edzésen, engedelmes, öv, mantrailing.

Az enyém kutyákkal jól kijön, de azt nem szereti ha a többi kutya rohangál mellette, azt azonnal leállítja.

Nagyon rosszul reagál a fegyelmezésre, szidásra.

2013. ápr. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Kedves kerdezo!

Nekunk 13 eve van Cseh farkasunk, akkor meg itthon azt sem tudtak inni kell-e vagy enni...

Valoban kokemeny munka egy cseh farkast birtokolni. Viszont amit cserebe nyujt, az felulmulja az ossze letezo kutyafajtat. Szokik-az igaz, de akarhonnan hazajon, komplett gps van a fejeben. El kell nyerni a bizalmat, de ha elnyertuk, barmit megkaptunk amit kerunk tole. Mielott megfogalmazodik benned a gondolat, azelott kitalalja. Vettunk melle egy 3 honapos onemetjuhaszt, minket figyelt, hogy erdemes-e idejet szanni ra, vagy nem sokaig lesz a haznal. 2 nap utan elfogadta, es fiakent nevelte fel. Kovetkezetes gazdat igenyel, tehat csak olyan valassza ezt a fajtat, akinek van tapasztalata kutyakkal, de en egy percig nem bantam meg, sot...ha kerteshazam lesz, egy cseh farkasnak biztos lesz helye! Ha van konkret kerdes, szivesen valaszolok ra:)

2013. okt. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

Nem tarthatatlan, nekem is van pár. Az elején voltak kalandok, de a tanulópénzt mindenhol meg kell fizetni.

Tény, odafigyelés, egyedül ne legyen, mert garázda....

Nekem speciell a macskát nem piszkálta, mert tartott töle, a szobában tartottam, de állandóan rumli volt, mire hazamentem.

Kennelben a helye, ott biztonságban van, mert leginkább magára veszélyes (féktelen, ha kiszalad rohangál, elüthetik stb...). A kis kutyákat a szukám nem birja....a kanoknál ez nem gond....

2013. dec. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

nekünk 3 van és nincs velük gond. de ahogy az egyik hozzászóló írta nincs 2 egyforma kutya se, ahogy ember se..


Nekünk szökés se volt jellemző, a 3-ból az egyik kicsit tartózkodóbb, a macskát nem bírják de ez nem olyan meglepő.


Gyerekekkel nagyon jól kijönnek, mi terápiás kutyaként is vittük magunkkal.

2015. jún. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hello! Valaki tudna nekem mondani olyan kutyafajtát ami teljesen ugy nez ki mint a farkas, de belul megis kutya?
2017. aug. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!