Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok mondani szívós/igényt...

Tudnátok mondani szívós/igénytelenebb kutyafajtákat?

Figyelt kérdés
Egy elég pici panelben lakok anyámmal, ő reggel 5-kor elmegy, és délután 5-ig nem is jön vissza. Én meg megyek suliba, ahonnan általában 3-kor érek haza. Feltétlenül szeretnék minél több időt a kutyával tölteni, első dolgom lenne vele foglalkozni ha hazaérek. De valami olyan fajta kéne ami bírja a magányt is. De semmi képpen nem vágyom ilyen "macskakutyákra", mint például csivavára, havanesere, valami nagyobb termetűt szeretnék. Persze kis lakásban a kutyaszag is megáll, lehet ezt valahogy kezelni? Előre is thx.

2013. febr. 24. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem menhelyről kellene akkor kutyát magatokhoz venni, mivel a kölyök kutyákat nem lehet még egyedül hagyni több órára... Sőt, majd csak 3 hónapos kortól lehet 3-4 órára egyedül hagyni őket...


Szóval én inkább keveréket javasolnék, vagy fajta jellegűt menhelyről, fajtamentőktől. Ők tudnak ajánlani egy nyugodtabb, több órára magára hagyható kutyát.

2013. febr. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha fajtisztát szeretnél, akkor a basset hound-ot ajánlom. Mire észreveszi, hogy elmentetek, addigra haza is érkeztek! :) Amúgy az előttem szólónak igaza van, én is a menhelyet javaslom, ott általában tudják, hogy melyik kutya milyen igényekkel rendelkezik, így tudnak segíteni, nem mellesleg nagyon hálás dolog örökbe fogadni! :)
2013. febr. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, eszembe jutott a menhely dolog. Majd gondolkodom, mert igazából ahhoz a kutyát jól kéne ismernem. Szóval ahhoz alapos jellemleírást kéne adniuk.

A bassethund-okat pedig nagyon bírom. :) Tényleg arik, meg minden. Azonban tudomásom szerint sok egészségügyi bajuk lehet. Valószínűleg szerintem félig lehetetlen az én igényeimhez, leginkább körülményekhez megfelelő kutyát találni. Édesnek tartom a bassethund-ot, de inkább csak így "jaj de ari", magamnak valami kecsesebb állatot választanék. Bár szerintem ez az ami lehetetlen, ilyen körülményekkel, mert azok a kutyák nagyon mozgékonyak.

Köszönöm azért a válaszokat! :))

2013. febr. 24. 15:45
 4/7 AnnaPetro ***** válasza:
Nem hiszem h egy nagyobb testű kutya boldog lenne majdnem egész nap egy kis lakásban. Bár persze ez egyedtől függ.
2013. febr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, ez a probléma. :|
2013. febr. 24. 15:49
 6/7 donne ***** válasza:

talán spániel az nem nevezhető ölebkutyának, vagy snaci vagy

uszkár,persze nem muszály bohócnak nyírni, lehet visszafogottabban is... vagy magyar vizsla, de nagyon sok mozgásra van szüksége mivel vadászkutya, inkább házba valóbb mint lakásba.viszont nem bűzlik úgy mint a bassethaund.beaglet egyáltalán nem ajánlanék.nézz szét menhelyen, ahol alapos leírást tudnak adni, vagy mondani az állatokról...:)

2013. febr. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia angol cockereim vannak 2 tkvsesek! Ők is vadász kutyák EMBERCENTRIKUSAK makacs fajta kell hozzá a kemény kéz és a tapasztalat, uszkár az jó lehet könnyebben lehet nevelni mint egy spánielt, de ha tetszik neked akkor ne angolt és amerikait válasz hanem cavalier king charles spánielt :-D ők nyugisabbak, kevésbé hajlamosak fajta betegségekre
2013. febr. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!