Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a normális marmagasság egy...

Mi a normális marmagasság egy Pit Bull Terriernél? (Elég vegyes adatokat találtam)

Figyelt kérdés
A pitem most 9 hónapos. (Fajtiszta, törzskönyves szülőktől) A jelenlegi marmagassága 58 cm, a súlya meg 30 kiló. Elég szikár alkat, nem az izomkolosszus, inkább vékony, szálkás. Brit Junior Large tápot kap, és szépen fejlődik tőle (előtte Purina Dog Chow-t kapott 2-3 hónapig) Mindenki azt mondja, hogy nagyon magas, és még folyamatosan nő. Normális ez a magasság? Nem kéne porcerősítőt adni neki? Ez utóbbit azért is kérdem, mert sokat lépcsőzik.
2013. febr. 24. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:
véleményem szerint ott valami nagyon nem oké, főleg hogy a standard által jegyzett marmagasság felső határát már most átlépte 2cm-el. Azt sem tartom normálisnak hogy vékony. nekünk most 5 hónapos és se nem vékony se nem nagyobb darab, olyan semmilyen még, tekintve hogy a fiatalsága miatt nem sportolunk vele, tehát azért izom se ugy van rajta, de láthatóan most kezdett emberesedni, eddig minden fele nyúlt össze vissza. egy pitbull 9 hónapos korára már el kell érje a szokásos "emberes" formáját, ami semiképp sem a vékonyat jelenti. eléggé az a gyanúm hogy a tied nem fajta tiszta (egy pitbull kutyáról hogyan találtál törzskönyveset?), valószínűleg bele van keveredve valami, bár ezt kép nélkül nem állíthatom 100%osan.
2013. febr. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az UKC standard nem határoz meg marmagasságot, csupán kívánatos testtömeget, aminek a felső határa 27, szukáknál 23 kiló. Ennél lehet nehezebb is a kutya, ha mutatja a kívánt arányokat.


Egyébként milyen törzskönyve van a szülőknek...?

2013. febr. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
akkor nem tudom hogy az interneten mégis miért határoznak meg marmagasságot is. [link] itt azt írják :UKC standard. de tök mindegy milyen standard alapján nézzük, mindenhol bukik a kutya mert túl magas, ráadásul vékony. ami még egy fajtatiszta ADBA pitnél elnézhető volna, csak akkor azt nem értem hova nő(tt) olyan magasra? bár mint már írtam képet kellene látni mert lehet hogy a súly is valójában jól oszlik el rajta... igaz ha mindenki "panaszkodott" rá akik már látták élőben is, az sem túl jó jel.
2013. febr. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
9 hónapos pitbull, amelyik egy majdnem felnőtt méretű szuka németjuhász méreteivel rendelkezik... furcsa... :-)
2013. febr. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
vonalfüggő, hogy mennyi idő alatt éri el a végleges magasságát és az is, hogy az pontosan mennyi. de piteket jellemzően nem centire mérik, lesz amekkora lesz, esetleg a felmenők magassága lehet támpont. a porcerősítő ártani nem fog, a lépcsőzést próbáljátok kerülni (bár tudom könnyű azt mondani, hogy cipelgessél egy 30kilós kutyát :))
2013. febr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A szüleit amerikából hozták be, amerikai törzskönyvük van. Csak a vicc kedvéért le lett fordítva magyarra és a magyar törzskönyvben Stafordshire terrier van. De nem ez a légyeg. A kutya teljesen arányos, ne vézna csak vékony de teljesen egészséges. Egyébként a (törzskönyves!!!) apja még nagyobb mint ő. Egyébként a kutyám hugija is majdnem ilyen magas és 26 kiló. Attól hogy nem kifejezetten standard forma még egészséges. Kiállításra úgy sem vinném.
2013. febr. 27. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!