Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan legyek én a falkavezér?

Hogyan legyek én a falkavezér?

Figyelt kérdés
Még nincs kutyám, de nemsokára lesz, és szeretném ha én lennék a főnök. Hogyan kezdjem? Hogyan legyek én a falkavezér? Mit kell tennem? Akiknél ez így működik, légyszíves azok írják le hogyan alakították ki ezt a kapcsolatot. Mit hogy csináltatok? Személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi, nem pedig linkekre, már elolvastam rengeteg oldalt a neten, néztem filmeket és előadásokat, könyveket is olvastam, de most arra lennék kíváncsi, hogy Ti hogyan értétek ezt el.
2013. febr. 24. 15:37
 1/2 anonim ***** válasza:
54%
Hát, mondjuk ha te eszel és kunyerál, akkor ne adj neki, várja csak meg míg befejezed, a kapun vagy ajtón te menj ki elől. Nagyon fontos, hogy szeretettel neveld, ne üsd meg, szóval taníts és légy következetes! Az a cél, hogy tiszteljen, nem az, hogy féljen Tőled! Nem feltételezem, hogy vernéd, csak sokaknál sajnos az jelenti a falkavezérséget, hogy ha a kutya meglátja, elbújik félelmében vagy sunyít, mert mindenért fenyítve van.. :/
2013. febr. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első válaszolót még annyival egészíteném ki, hogy lényegében ne dőlj be a kutya vonzerejének: annak, hogy irtó cuki. :D

De ha netán elkövetsz 1-2 hibát eleinte, ne aggódj, mert attól, hogy egyszer adsz neki egy falat kaját, egy pillanat alatt nem rontod el a falkavezérséget.

Taníts be neki "parancsokat" sokat. Sokan azt mondják, hogy hülyeség és felesleges mondjuk pitiztetni a kutyát, de szerintem ezzel is tanulja, hogy ha kérsz tőle valamit, akkor azt neki meg kell csinálnia.

2013. febr. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!