Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy dilemmában vagyok, hogy...

Nagy dilemmában vagyok, hogy döntsek?

Figyelt kérdés

Szeretnénk párommal egy kutyát, társasházba. Az előző kutyánk csivava volt, és nagyon megszerettem azt a fajtát. Viszont van számos ok, amiért kételkedem benne, hogy megint csivit vegyek-e.

-Sokat ugatott, nem tudtunk otthonról kimozdulni, mert egyfolytában sírt, a szomszédok felakartak jelenteni, nem volt szobatiszta, még szerencse, hogy csak egy ideiglenes albérlet volt, viszont most a végleges otthonunkban vagyunk, és rettegek attól, hogy megint gond lesz ebből és itt már semmiféleképpen nem szeretnék bajt a szomszédokkal. Tudom, sok mindent elrontottam a nevelésében, azóta rengeteget olvastam utána és néztem oktatófilmeket is..falkavezérség -szeparációs szorongás, szobatisztaság, és úgy érzem felkészültem arra, hogy újrakezdhessem. Már nehezen tudok újat olvasni kutyákkal kapcsolatban, kimondhatom, hogy értek hozzájuk elméletben. Jegyzeteket is készítettem arról, hogyan neveljem fel lépésről lépésre, hogy én legyek a falkavezér. És állítólag ha betartom mindezt, akkor nem lesz gond. Egyébként vidéken, a szülői háznál voltak kutyáim, és jól neveltek voltak mind, pedig még semmit sem tudtam a nevelésükről. De csak más egy kinti kutya, velük normálisan kutyaként bántam, de a kis tökmagomat akivel egész nap együtt voltam, gyermekemként kezeltem. Szóval tudom hogy mit kell másképp csinálnom.

-A másik nagy gond, a szőrhullás. Embertelen mennyiségben hullott, már teljesen kivoltunk. Viszont semmilyen kefét nem használtunk, tehát nem is próbáltunk meg ezen segíteni. Ez is másképp lenne, utánanéztem hogyan ápolnám..furminátor, napi áttörölgetés..


Nagyon sokat gondolkodtam már más lehetőségeken, hogy talán másfajta kutyát kéne választanom, olyat akinek nem hullik a szőre mint pl a bichon, vagy amelyik csendesebb, nyugodtabb fajta, nem pedig ennyire éber. De mindig a csivavánál kötök ki. Ma is megláttam egyet az utcán..nem tudok ellenállni, annyira magával ragad a személyisége.


Azt mondják, a gazda hibája minden, hogy megfelelő neveléssel nem válik a kutya ilyenné.

Tehát ha betartom a dolgokat, akkor én is egy nyugodt természetű, barátságos csivavát kapok majd? És a szőrhullás? Rendszeres ápolással állítólag nem kéne hogy gond legyen belőle. Mindezek nyugtatóak, de egyfolytában eszembe jut hogy mi volt régen, és félünk attól hogy mi van ha megint ez lesz? Ha tehetném, egy időre kikölcsönöznék egy csivavát és kipróbálnám, hogy tényleg kiküszöbölhetők e ezek a gondok. Viszont senkitől nem tudok kölcsön kérni egyet, szóval nagy döntés előtt állok. A másik amitől még félek, hogy hamarosan dolgozni fogok 8 órában, és lesz olyan pár naponta, hogy a kutya egyedül lesz itthon, mert pont úgy jön össze a munkaidőnk párommal, hogy egyikünk sem lesz itthon. Ez kb 1-2 hetente jelent 2x 7-8 órát. Viszont van egy macskánk is mellé, ha az számít valamit. Nincs senki, akire rá tudjuk bízni, nincs ismerős a közelben. De ezen kívül rengeteget törődnénk vele természetesen, nagyon jó dolga és boldog élete lenne velünk, de nem tudom hogy addig bírja e tartani a pisit kakit, mert pont a csivavának nagyon rövid a tápcsatornája.

Tudom, sokan azt mondjátok erre, hogy akkor ne vegyek kutyát, de nem tudok kutya nélkül élni, a nap 24 órájában ezen jár az eszem. Mellesleg annyi kutya van itt a szomszéd házakban panelban, és nem hiszem hogy ott is mindig van mellette valaki. Mit tanácsoltok?



2013. febr. 24. 17:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
24%

Válassz inkább macskát!

Maine Coon csak nagyon enyhén hullatja a szőrét. Szinte alig. Csendes, bújós, aranyos.

2013. febr. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Fokozatosan kell hozzászoktatnod az egyedülléthez egy idő múlva úgyis megszokja.

A "kölcsönzésről" eszembe jutott, hogy mi lenne ha ideiglenesen magatokhoz vennétek egy kutyust egy közeli menhelyről? Biztos vannak kölykök is, így legalább nem lesz a kutyus a menhelyen és le is tesztelheted magadat.

A szőre nagyon sok kutyának hullik, elvileg a furminátor nagyon sokat segít, sokkal kevesebb szőre hullik a kutyáknak.

Ha nem ragaszkodsz a rövid szőrűhöz akkor hosszú szőrűt válassz szerintem könnyebb összetakarítani a szőrét mert nem olyan piciben hullik hanem gombócokban.

2013. febr. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Hovarju ***** válasza:
100%

Hát, ha minden áron csivavát szeretnél, akkor válassz egyet magadnak.

Nagyon népszerű fajta, ezért csak megbízható helyről válassz. Keress egy jó tenyésztőt, ahol egészséges, fajtának megfelelő kutyák vannak.

Megfelelő nevelés mellett jó kutya lehet belőle. Ha jó helyről veszed, a tenyésztő is fog tudni segíteni neked a kölyökválasztásban és a nevelésben is.

Arra viszont készülj fel, hogy nem olcsó egy ilyen fajta kutyus.


Ha mégsem tudnál/nem akarsz megfizetni egy fajtatiszta kutyát, azt javaslom keresd meg a fajtamentőket, vagy érdeklődj menhelyeken csivava keverékek felől. Ők is jó választás lehetnek, és ha elmondod a gondozónak az elvárásaidat, biztosan tudnak segíteni.

Illetve, ha már megtaláltad a kutyust, azt javaslom iratkozz be vele egy kutyasuliba. Ott mindannyian (a kutya és ti is) sokat tanulhattok.


Jó választást és boldog kutyás éveket kívánok!

2013. febr. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

Nevelni kell. Viszont kiskorában nem kellene felügyelet nélkül hagyni. Ergo olyankor legyen a kutya érkezése, amikor meg tudjátok oldani hogy 2-3 hónapig mindig legyen otthon valaki.. tehát ha két hónapos korában hozzátok kerül, akkor onnantól fogva 2-3hónap. Amíg megtanulja a szobatisztaságot.. esetleg a kutya pelenka használatát, amíg megtanítjátok hogy mit szabad és mit nem. Ehhez viszont muszáj otthon lenni, nem arról van szó hogy fél órákra ne legyen egyedül még elmész boltba.. hanem összességében. Ráadásul a szobatisztaságot hamar meg tanulhatja a kutya, de attól nem fogja tudni tartani 8 órán keresztül. Ha utána olvastál tudod, hogy 2-3 óránként le kell vele menni, olykor még lehet hogy éjszaka is. Amúgy ne kezeld gyerekedként. Nem gyerek, hanem kutya. Van egy határ kutya és ember között.

A mi kutyánk 7 hónapos lesz. Ő már szoba tiszta teljesen, itthon lehet hagyni 8-9órára, mert se nem pisil be, se nem kakil be, tudja tartani. Nem kezdi el szétbontani a házat, nem ugat, nem nyüszít egyedül.

2013. febr. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nem kezelem majd gyerekemként, ahogy írtam, tanultam belőle. Pár hónapos koráig itthon leszek vele, mert nyárra tervezem, és csak ősztől megyek dolgozni. Te a kiskutyákra írtad hogy nem bírja 8óráig és éjszaka is le kell vele menni?

Neked milyen kutyád van?

2013. febr. 24. 18:28
 6/18 anonim ***** válasza:

elméleti és gyakorlati tapasztalataid is vannak . és mégis tanácsot kérsz? ez inkább megerősítésnek tűnik:)

te már eldöntötted?? és kíváncsi vagy ,mások ,hogyan gondolják :)

persze,jönnek a menhelyekkel,és a tuti tenyésztőkkel, de mindenki tudja, a kutya kiválasztása érzelmi alapú!! saját tapasztalataim szerint ,egy közepes testű ,lehetőleg bundás és nem szőrös:) kutyafajtát javasolnék pl: bischon,uszkár stb . a lakásban a szőr kérdése komoly kihívás . ( nem volt uszkárom ,de ez a fajta a 2 -dik legintelligensebb ,és ezt nem igazán cáfolják ,lsd: cirkuszok,stb )szóval ,valami ilyen fajta ???

vagy ,marad a komoly érzelmi döntés ! csivi és kész!!??:)

2013. febr. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igazából azért tettem fel a kérdést, hogy hátha megtudjátok erősíteni azt, hogy ha jól csinálom, nem lesz baj. Mert én még nem csináltam jól és nem tudom hogy úgy minden ok lenne e? Viszont ha azt mondjátok hogy még mindemellett is eléggé benne van a pakliban hogy ugatni fog, meg nem lesz szobatiszta, akkor fájdalmasan, de lemondok róla.
2013. febr. 24. 18:43
 8/18 anonim ***** válasza:
Igen, a kis kutyákra értettem , hogy nem bírják. Egy 2-3-4 hónapos kiskutya még nem feltétlen fog kibírni annyit.Az éjszakát sem biztos hogy átalussza, anélkül hogy ne pisilne be, ezért sokszor késői órákban is le kell vinni, és korábban kelni hozzá. Úgy tudom, bár ez nem biztos, hogy a kutya olyan 6-7 hónapos korától bír ki hosszabb időt, míg vissza tartja. Bár nekünk már olyan 5 hónapos kora után mikor egyedül volt 8 órákat néha.. akkor sem történt semmi. Egyébként jack russel van nekünk. Miért?
2013. febr. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A bolognese nem hullajtja a szőrét, (allergiásoknak is ajánlják), nagyon aranyos, játékos, könnyen tanítható, szeretni való kutya. Akkor boldog, ha boldoggá tehet. Nekem van, és IMÁDOM! Ennél jobb kutyust el sem tudok képzelni!
2013. febr. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 G.Kata 69 válasza:

Ha a csivava a szíved csücske, tarts ki a fajta mellett, ha csak azért szeretnél csivavát, mert az előző is az volt, akkor más a helyzet.

A csivava ugatós fajta, úgyhogy valószínűleg fog is ugatni. A szőre is hullik. Ezeken nem tudsz kiemelkedően változtatni, persze tanítással és szőrápolással enyhíteni lehet. Az ugatás leküzdésében a kiképzés segít /klikker módszer / szakember segít megtanítani TÉGED arra, hogyan csináld. A szobatisztaságot ilyen kistestű kutyánál a legegyszerűbben a macskaalomra szoktatással éred el. Akkor nem kell éjszaka levinni, stb. Egy a lényeg:minden kutya tartása áldozatokkal jár. Mindnek meg van a hátulütője. Ha

neked ő a szerelem akkor válaszd őt. Kiképzéssel,

takarítással számolnod kell, de áldozat vállalás nélkül nem javaslok kutyát tartani.

2013. febr. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!