Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 2. kutya hogyan érkezzen?

A 2. kutya hogyan érkezzen?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hós szuka kutyánk, közepes testű keverék, néhány hónapon belül lesz az ivartalanítás.

Már az elejétől megbeszéltük a párommal, hogy 2 kutyát szeretnénk. A másik kutyus puli lesz.

A kutyánkkal minden rendben, kivéve a sétát, mert húz, de ez az új környezet miatt van. Nemrég költöztünk.

Mindenféleképpen kölyök pulit szeretnénk. Az a "gond", hogy a kutyusunk kicsit durván játszik. Emiatt vannak félelmeim, hogy nem-e esne baja majd a picinek. Vagy rá fog jönni, hogy a másik még "babakutya" és óvatosan kell vele játszani? Szerintetek?

A közeljövőben szeretnénk a 2. kutyust is magunkhoz venni, mert most van rá időben és anyagiakban is a megfelelő fedezet, hogy foglalkozzunk vele (velük). Kutyasuli, ahogy az első kutyánál is volt, úgy a 2.-nál is alap, hogy lesz.

A kutyánk kinti kutya, napközben sokat van bent és amikor nagyon esős idő van, akkor bent is alszik.

Ami azt illeti én úgy érzem, hogy az első kutyával többet foglalkoznék, mert akárhogyan is nézzük "az én borjam", én gondoskodok róla-nevelem 6 hetes kora óta, ő az én első "nagybetűs" KUTYÁM. A puli inkább a páromé lenne, de persze én is fogok vele foglalkozni.

Nem most rögtön hozunk kutyát, de néhány hónapon belül. Hogyan érkezzen majd? Egyszerűen csak hozzuk haza és "dobjuk le"? Vagy vigyük majd el magunkkal az elsőt amikor megyünk a puliért? Vagy hogyan?


2013. febr. 24. 21:00
 1/1 anonim ***** válasza:

nagyon jó ha meg tudjátok oldani hogy az első veletek menjen. sőt, ha elé is tudjátok rakni a választásnál a kölyköt az még jobb. mert lehet hogy az a mentalitású kiskölyök amelyik nektek tetszik neki nem lesz szimpi és így nehezebb is lesz a jövőben a közös élet.


véleményem szerint minden normális kutya tudja (kivétel a picik akiket hamar elválasztanak) hogy melyik az a pont ahol már fáj a harapás. ha a picinek fájni fog akkor felnyikkan majd, ez normális, és a nagy ebből venni fogja a lapot hogy finomabban bánjon majd a kiskölyökkel. a gondd akkor van ha a nagy ennek ellenére nem áll majd le, de akkor majd nektek kell rászólnotok hogy finomabban. persze ez nem azt jelenti hogy cukorból van a kiskölyök, nekem olyanokat művelt az enyém hogy hiába figyelmeztette a nagy hogy ne szemtelenkedjen, ő csak nem állt le, mire a nagy jól leteremtette, a kicsi meg úgy nekiállt bőgni mintha nyúzták volna. én ebbe nem avatkoztam bele mert ez teljesen normális. nem szabad hogy egyik a másikat szekálja. sem a nagy a kicsit, sem a kicsi a nagyot.


annyit még hozzátennék hogy attól mert új a hely, nem szabad a nagynak hagyni hogy húzzon, az nem elfogadható viselkedés semmilyen formában.

2013. febr. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!