Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek?

Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy kutyát, és valószínűleg lesz is. Az előző sajnos 1,5 éve elpusztult, öreg volt már. Az a baj, hogy most 16 éves vagyok és 2 év múlva elköltözök a továbbtanulás miatt Pestre vagy külföldre, Németországba. Azon gondolkozom, mit csinálok majd akkor a kutyámmal? Szeretném magammal vinni, de mivel úgyis panelbe laknék nem lenne ott jó neki, ill. nem biztos, hogy sok időm lenne rá, de itthagyni sem bírnám, ezt előre tudom. Ti mit tennétek a helyembe?
2013. febr. 25. 00:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%
Ha annyira nagyon ragaszkodsz a kutyus ötlethez,akkor olyat szerezz ami "praktikus".Itt arra gondolok,hogy legyen kistestű,mert annak nem olyan nagy a mozgás igénye mint a nagyobb termetűeknek,bár az lenne a legjobb megoldás ha nem szeretnél meg egy kutyust "fölöslegesen" ha külföldre mész vagy nem tudod magaddal vinni a költözés miatt.
2013. febr. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora hülyeség ez az elavult hiedelem, hogy nem jó neki a panelben...

A kutyának akárhol jó, neki az a lényeg hogy a gazdája mellett lehessen, és hogy megfelelően le legyen mozgatva minden nap.

2013. febr. 25. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mit tennék a helyedben? Először is menhelyen nézelődnék kutyusok után ha már panelba megyek 1. akkor már fiatalabb szobatiszta kutyát veszek magamhoz. 2. külföldön egyre elterjettebb az, hogy panelbe is tarthasson az emberkutyust.

Olyan panelba kell menni ahol tarthatsz kutyust. :)

2013. febr. 25. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

nem vennék magamhoz semmilyen kutyát. 2 évig minden okés, majd egyszercsak lelépek, azért az elég pocsék lehet a kutyának, meg nyilván neked is. az hogy panelben lenne valójában nem gond, nagyon nagy tévhit valóban ez az emberek részéről. százszor boldogtalan egy csivava egy hatalmas udvarban egyedül, mint egy német dog egy panelban rendszeres foglalkozással. az udvar is csak egy ketrecnek minősül a kutyának semmi több! a gond ott van hogy azt írtad nemigazán lenne időd foglalkozni vele. ezesetben nemhogy egy nagytestű de egy kicsi is ugyanúgy szenvedne. nem a térbeli nagyságon van a hangsúly hanem az ingerszegény környezetben, életben. és hiába vennél magadnak "praktikus" kutyát ami pici és szintén tévesen azt gondolják hogy nincs szüksége annyi mozgásra, ugyanúgy bekattanhat a nem foglalkozás hiányában.


az egyetlen megoldás ha kutya mentalitását figyelembe veszed, ami már némileg fajtától, mérettől független. ha tudatosan és következetesen sikerül egy jó tenyésztő segítségével kiválasztanod az alom leglustább, legnemtörődöm kölykét akkor nyert ügyed lehet a jövőre nézve ( magyarán tojik majd bele mikor mentek sétálni mert majd állandóan aludni akar). viszont ez magába foglalhatja azt hogy a felnővő időszakában nem biztos hogy annyi mindenre motiválni is tudod majd mint mások a a megadó "normális" vagy dominanciára hajlamos kutyáikkal (aggility, sportok, egyéb trükkök). erre vannak tesztek is amiket elvégezhetsz a kölyök jelenlétében illetve a kölykön hogy megtudhasd milyen a jelleme.

2013. febr. 25. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

a kutyának tök mind1, hogy hol van mert nem a házban mozogja le magát hanem hanem az utcán...

a sok ember azt hiszi, h pl. vizslát nem lehet panelba tartani... de segítek, hogy pl. egy magyar vizslát csak lakásban lehet tartani.... mert megfagyna télen.. na mind1 a lényeg h ne legyen kutyád mert úgysem tudsz vele majd foglalkozni!

2013. febr. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem várj azzal a kutyával úgy 5-10 évet.

Most 16 vagy, azt mondod két év múlva lelépsz otthonról, az sem kizárt, hogy külföldre. Tehát legjobb esetben van két éved a leendő kutyádra, de az is biztos, hogy az sem tisztán két év, hiszen az érettségi, továbbtanulás elég sok időt elvehet minden más elől.

Aztán ha mégsem lépsz le otthonról akkor meg a haverok-buli-fanta (barátok, barátnők, bulik, szerelem) na meg a tanulás miatt nem semmi időd arra a négylábúra.

Szerintem egy kutya ennél többet érdemel.

2013. febr. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért amit az utolsó ír, csak részigazság. Én is egyetem alatt vettem magamhoz a kutyáimat, és igen, sokat kellett tanulni, de a kutyáimra mindig szakítottam időt. Viszont ha elmész más városba vagy külföldre, akkor tényleg ne vegyél magadhoz kutyát. De pl. addig is ideiglenesezhetnél, ez tök jó tanulási lehetőség neked is, plusz kutyákon is segítesz.
2013. febr. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Valletta ***** válasza:
100%
Amíg nem tudod biztosan, hogy egyáltalán magaddal tudod-e vinni a kutyát vagy sem, addig semmiképp nem javaslom. Egy kutyát 15 évre tervez az ember, nem lehetnek már 2 év után ilyen kétséges pontok a közös életetekben.
2013. febr. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sem javaslom, hogy kutyát vegyél magadhoz.

Viszont az nagyon becsülendő, hogy előrelátó vagy annyira, hogy elgondolkoztál ezen.


Esetleg ha valami kistestű, mobilis, társasági kutyát választasz, az jól el van lakásban is, sehol nem tiltják, és könnyen szállítható, tehát amikor haza látogatsz, akkor sem lehet gond hozni-vinni. De ezt csak akkor és csak is akkor vállald be, ha biztos vagy benn, hogy majd tudod vinni magaddal. Ha nem, akkor ne vállald inkább. És szerintem ezt nem tudhatod így előre.

2013. febr. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ugyan így vagyok én is.. 16 vagyok és én sem maradok itthon középsuli után. 10 éve vágyom egy kutyára, a nevelésről, tartásról meg úgy egyáltalán az álom fajtáról is rengeteget olvastam és merem állítani hogy többet tudok a fajtáról mint egy ismerősöm aki van olyan szerencsés hogy tarthatja is. A szüleim bele mentek volna hogy legyen kutyám de én átgondoltam és marha nagy nyomorideggel de eldöntöttem hogy nem lesz kutyám. Ha már magamhoz veszem akkor 15 évig minimum, mindent szeretnék neki megadni és vele lenni. Nagyon rossz, mert minden vágyam a kutya de nem merek ilyen felelőtlenül belevágni, hogy kit tudja mi lesz 2 év múlva. Nehéz... De szerintem nagyon megbánnám ha 2 év után itthon kéne hagynom. Itthon meg még nehéz kutyás albérletet találni, lesz elég bajom a költözéssel stb nem hogy még olyan helyet keressek ahova egy dobermannt is beengednek.

Én azt mondom hogy ne vállad be a kutyát, ha nem tudod hogy mi lesz hogy lesz az életedben. Majd ha minden rendeződik körülötted.:)

2013. febr. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!