Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alig 1 éves szuka Amerikai...

Alig 1 éves szuka Amerikai staffordshire terrier kutyámat felcsinálta 1 idősebb kuvasz! :' ( szerintetek mittegyek?! Nemfog +halni a méretek miatt vagy eggyáltalán hogyfog kinézni!?

Figyelt kérdés
2009. szept. 10. 10:08
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
9%

azért az kissé túlzás, hogy bele fog halni a kutya! mondjuk egy orvos nem árt majd a szüléshez! de katasztrófa nem történt! nem is tudom, hogy ki a nagyobb barom, a kérdező, vagy azok, akik kinyírnák a kiskutyákat!


ha te teherbe esnél egy olyan csávótól, akit nem szeretsz, akkor úgy is vállalnád az abortuszt, hogy utána soha többé nem lehet gyereked?


és az miért baj a kutyának, ha kölykei lesznek? igen, keverékek lesznek, de nincs is jobb egy keveréknél!


igen, a kérdező felelőtlen volt, de az aztán felelős viselkedés, hogy ha felcsinálják a kutyádat viszed is kipakoltatni! gratulálok!


előbb kellett volna kipakoltatni. de ha ő szeretne kölyköket még, akkor mit szóltok bele? ráadásul már keresett is nekik gazdit, talán később, mikor fajtiszta kölykei lesznek, akkor se mint szaporító árulja majd őket, hanem ismerősöknek adja oda.


nekem 2 szukám van és mindkettő ivartalanítva van, egyiknek se voltak kölykei, de csak mert én nem tehetem meg, mert lakásban laknak. egy kutyának sokkal jobb, ha van párszor kölyke és csak utána ivartalanítják!

2009. szept. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok és oké bocs, most látom, hogy alig egy éves... szóval visszaszívok mindent! irány a doki!!!
2009. szept. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem alig egy éves lenne, kedves előző, akkor is az lenne a legjobb megoldás! Ne hasonlítsuk már a kutyát az emberhez!! Miért baj, ha kölykei lesznek? Nem csak azért, mert még gyerek, hanem azért is, mert kb. 1,5 millió kutya van ebben az országban, 1,5 millió, akiknek 99%-a valószínűleg soha nem fog rendes gazdához kerülni és akik az olyan emberek miatt jöttek egyáltalán a világra, mint a kérdező és te! Kicsinek minden kutya aranyos. Kiskutyának baromi könnyű gazdát találni. Mármint ideig-óráig. Mert minden kiskutya megnő egyszer, amikor már nem annyira aranyos, viszont rág, bekakil-bepisil, gödröt ás, ugat/nem ugat, sokat eszik és még lehetne sorolni az okokat, amiért hirtelen egyszer csak nem kell. Vagy kiköt egy másfél méteres madzag végén a kert leghátsó sarkában. És ne hidd, hogy egyedi esetről beszélek vagy túlzok. Mindenki, aki komolyabban belenéz az állatvédelembe, naponta szembesül vele. Higgyétek el, hogy nem véletlenül mondja azt ilyenkor egy állatvédő, hogy jobb, ha nem születnek meg. Ami meg a kölyök visszaadást illeti: toll a füledbe kedves kérdező! Ingyen kutya az kellett, figyelni meg rá tüzeléskor nem tudsz? Minden szuka kutya előbb vagy utóbb de tüzelni kezd, ha nem pakolják ki még az ivarérés előtt, erre még időben fel kell készülni! Komolyan nem értem, hogy ez miért jelent olyan nagy meglepetést a kedves gazdiknak újra és újra. Úgyhogy fizesd csak ki szépen a kutya "tenyésztőjének" a kutya árát, majd vidd el ivartalanításra.
2009. szept. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is fiatal ahhoz, hogy még szüljön, és nincs is nagyon szükség mégtöbb keverék gazdikeresőre (még ha azt mondod, lesz is gazdi..).

Egyébként van egy szer, Alazin a neve ( [link] amely a kutya vemhességének 45. napjáig megszakíthatja a vemhességet. A készítmény beadását követő 7 napon belül abortusz vagy reszorpció(felszívódás) következik be a kezelt kutyáknál. Természetes, mint az ilyen szereknek, van mellékhatása és nem is olcsó, de nekem egy ismerősöm egy szintén véletlen baleset miatt már kipróbálta, és minden gond nélkül lezajlott az folyamat. Én helyedben ezután a verziónak is uátnanéznék.

2009. szept. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
32%

azért abba nem árt belegondolni, hogy egy ilyen gyógyszer által előidézett vetélés milyen fájdalmakkal járhat a kutyának!!! ráadásul egy vemhesség megszakítás lelkileg is megviseli a kutyát!


Igazad van, ne hasonlítsuk a kutyához az embert. Mert gondolom azért, mert a föld enyhén szólva "túlszaporodott" nyilván nem írnád, hogy a fejlődő országokban gyorsan ivartalanítani kéne a terhes nőket is, hogy ne legyen még több sanyarú sorsú ember! pfff!!! állatvédő...

2009. szept. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel az a baj hogy a gyereknek egy túlnépesedett élőhelyen is nagy eséllyel lesz jó sorsa, főleg egy fejlett vagy erősen fejlődő országban. Míg egy keverék kiskutya gyakran csak kicsinek aranyos utána megverik, autóból dobják ki vagy megkínozzák őket. Ha kicsit olvasgatnál a dolgok után és megnéznél pár képet arról milyen állapotban találnak kutyákat te sem tennéd ki őket ennek az eshetőségnek és te is inkább "megöletnéd" őket még mielőtt megszületnek.
2009. szept. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáfűzném hogy ezt most nem az abortáló injekcióra írtam mert annak valóban súlyos következményei lehetnek az anyakutyusra nézve. Én Ivartalaníttatnám a kutyámat ha ez megesne, a magzatokkal együtt.
2009. szept. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
47%
persze, a fejlődő országokban tényleg sok esélye van a gyerekeknek a jó sorsra! gondolom te is szívesen születnél helyből hív fertőzötten afrikában! vagy tizedik gyereknek egy indiai faluban! értem én, hogy aggódtok az állatokért és jobban érdekel a sorsuk az emberekénél, de amíg a megkínzott kutyák képeit nézegeted megszállottan közben zajlik körülötted a világ. Néha olvass (ja, jól van, nézz) híreket is, ne csak állatmentős oldalakat!
2009. szept. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Az a különbség a kettő között, hogy míg a kutyákért tudsz tenni valamit, segítesz gazdát keresni nekik, dolgozol egy menhelyen stb, addig az Afrikában éhező gyerekekért nem sokat tudsz tenni. Dolgoztál már éhező gyerekek között? ÉLn már dolgoztam menhelyen, tudom milyen és ezért ellenzem az olyat, amikor valaki nem tud vigyázni az egy éves szukájára és lehoz tőle egy keverék almot, holott a többi szerencsétlen kiskutya az utcán pusztul el. Az embereknek nem parancsolhatjuk meg, hogy ne szüljenek többet, de a kutyákat ivartalaníthatjuk és így nekik is jobb lesz és a gazdátlan kutyusoknak is adunk egy esélyt vele.
2009. szept. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
63%
Sajnálom hogy nem megyek bele a vitába de engem az emberek sorsa nem érdekel. Rohadjon meg mind..Bocsi.. Kizárólag állatokkal foglalkozom.
2009. szept. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!