Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon rosszul tettem, hogy...

Vajon rosszul tettem, hogy nem vettem figyelembe a német juhász kutyám egyre dühödtebb morgását?

Figyelt kérdés
A kutyámmal játszottam, a játszó labdáját a kötelénél fogva húztam, míg a labda a kutya szájába volt. A játék egyre nagyobb erőkifejtést igényelt mindkettőnk részéről, a kutyám egyre nagyobbakat szusszant. Aztán oda jött a kis papillon keverékünk, és hátulról ráugrott, és közösülő mozdulatokat tett. Persze ez nem tetszett a német juhásznak, mivel ő elsősorban a zsákmányt megtestesítő labdára akart6 összpontosítani, ezért egyre dühösebb morgásba kezdett. Egyszer aztán elpattant a húr, a labdát elengedte, és a fejével meglegyintette e kis papillon keveréket. Szóval a kérdés az: jól tettem, hogy ennyire bíztam a kutyámban? (Hogy engem úgysem harap meg)

2013. febr. 25. 10:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
51%

nem tetted rosszul, de én a morgást játék közben sem tűröm(az igazi morgást, a játékos dünnyögés más) de az írásodból arra következtetek, hogy nem téged kapott meg, hanem a szemtelen kutyát, ami máskor is előfordulhat, ha a kicsi leakarja dominálni. nem kéne hagynod, mert ha ilyet tesz a te jelenlétedben a kutyád, az egyértelműen arra utal, hogy nem tisztel téged eléggé.(a papillon biztos, hogy nem) én a helyedben egy kicsit szigorúbbra venném vele, mert nem ő az úr a háznál.

A nj-vel nem tudom, hogy milyen a viszonyod, de a morgás játék közben nem enged sok jóra gondolnom.

2013. febr. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
59%

Az jó, hogy bízol benne, téged nagy valószínűséggel nem is fog bántani, de más kutyákra és emberekre is gondolni kell. Figyeld a kutyád jelzéseit, hiszen van az a pont ami már sok neki, nyilván véges a tűréshatáruk.

Én is egy hasonló tapasztalatból tudtam meg, hogy a kutyámnál hol van ez a határ.

2013. febr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
65%
Ebben a játékban nem szabad túlfeszíteni a húrt. A kérésedre a kutya engedje el a játékot, ültesd le, aztán folytassátok a játékot tovább. Lényeg, hogy ne menjen el ilyen morgásig, a játékot jutalomként is használhatod, pl leült, a jutalom, hogy folytathatja. Mindig te hagyd abba a játékot és ne ő fejezze be.
2013. febr. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Az én kutyám is rendre utasította volna a kicsit, bár lehet, hogy én hamarabb reagáltam volna mint ő és én magam zavartam volna el a kis pofátlant.
2013. febr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%

Én vagyok az egyetlne, akit nem zavar ha morog a kutya játék közben? Lehet hallani a morgások közt a különbséget. Az enyém nagyon belelendül és még én uszítom is, de játszik, semmi több.


A morgás itt szerintem a papillonnak szólt, és jól is tette, h rádörrent erősebben, mert a morgásból nem értett.

2013. febr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%
Igen, hibáztál. Abban, hogy a kiskutyát nem parancsoltad le az nj-ről. Főleg a párzási mozdulatok miatt. Miért engeded neki?
2013. febr. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%
Az én kutyám is mindig morog, ha játszunk, nagyon zsákmányos plusz őv-re is járunk. Én imádom, hogy így beleéli magát, a másik kutyám ilyen szempontból olyan, mint egy zsák, csak ül és les:D Soha nem okoz fájdalmat, van hogy a kezemet a szájába veszi, de nagyon finoman. Persze jó néha beiktatni egy leállítást, csak hogy tudja, hogy ilyenkor is engedelmeskednie kell. Szóval ez alapjáraton egyáltalán nem probléma. Amit a papillon keveréked csinál, az már annál inkább. Ez az egyik legnagyobb pofátlanság, amit feléd elkövethet, ha az én valamelyik kutyám csinált volna ilyet, repült volna 1-2 métert.
2013. febr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Valletta ***** válasza:
100%

A morgás nem probléma, játék közben főleg, így kommunikálnak a kutyák, jó hogy azt nem tiltjuk meg nekik hogy a farkukat csóválják...


A papillonra kellett volna rászólni, mert ez tiszteletlenség rád nézve. A német juhász helyesen reagálta le a dolgot, helyetted is.

2013. febr. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 zsuzsabazsa ***** válasza:
56%

Nem tudom mi a francnak engedte oda a gazdája a pappilont, főleg ha látta, hogy a német juhásznál labda van és játszik.

Vannak íratlan szabályok is. Ha az én kutyám játszik, vagy dolgozik velem, idegen kutyának ott helye nincs, főleg, hogy még meg is hágja.

A morgásról meg annyit, nekem az összes Német juhászom morgott huza-vona közben ez nem jelent semmit. Még ha más kutyákkal is hempereg akkor is morog, de nem haragból hanem mert ilyenek. Hangot ad játék közben.

2013. febr. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
A pappilon is az övéké.
2013. febr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!