Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volna egy kérdésem a Bullmaszt...

Volna egy kérdésem a Bullmasztifokkal kapcsolatban. Képeken láttam fekete barna csíkost ez a szín valami keresztezés vagy pedig 2 barna szülőtől is lehet olyan kölyök ami fekete barna csíkos?

Figyelt kérdés
So.S

#pls.pls.
2013. febr. 25. 13:31
 1/5 A kérdező kommentje:

[link]


ilyenre gondolok

2013. febr. 25. 13:32
 2/5 anonim ***** válasza:

véleményem szerint igen, egyszínű szülőktől is lehet, persze véletlenszerűen. én ehhez a fajtához nem értek, inkább a pitekhez. nos azoknál volt már egyazon szülőknek vegyes alom . tenyésztő nem vagyok, de elgondolkodtam hogy talán egy (világos) barna - fekete szülőpárosnak nagyobb eséllyel lesz csíkos kölyke. ezt nem tudom túl sok mindennel alátámasztani mint hogy szintén a legtobbet ilyesfajta párosnak voltak csíkosak a kölykei, illetve egy olyan elméletem van misszerint a csíkok amolyan "pigmentáció problémák" tehát számomra logikus annak feltételezése hogy két ilyen szín ezt hozza ki végeredményben.


persze mint már mondtam nem vagyok tenyésztő, sem pedig szaporító, nincsenek is ilyen ismerőseim, illetve a tenyésztővel akitől az enyémet vettem erről valahogy még soha nem beszélgettem el. tehát ez az én tenyésztéshez és genetikáho ténylegesen hozzáértés nélküli véleményem.

2013. febr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
* genetikához
2013. febr. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
még annyit mondanák hogy egy bullmasztiff tenyésztő egész biztosan megmondaná, bár ahogyan most jobban elgondolkodtam egész biztosan igaz az az elméletem miszerint barna-fekete párosításból lesz ez az eredmény. ugyanis ennek a fajttának küllemre mint színre is volt mindig is határozottan elvárt standardja mint ahogy lényegében minden más kutyának ( a pitekre ez soha nem volt elvárás ezért is volt/van annyi féle színkombináció a piteknél, igaz már ennél a fajtánál is elkezdtek bizonyos színekre célirányosan "rástartolni"). ha nem tévedek ezesetben ez a tiszta fekete, illetve a tiszta barna kutya. a tigriscsikos nyilván azért ritkább mert a standard miatt mindig is egyazon színű szülökkel (értelemszerűen) vannak pároztatva a kutyák. viszont bizonyosan akadt olyan aki ezt nem tartotta szem előtt (rossz esetben szaporító, jó esetben kísérletező tenyésztő) és párosított egy barnát egy feketével, így születhetett meg a képen látható kutya is ezzel a színnel véleményem szerint.
2013. febr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csíkos akkor lehet két vörös szülőtől, ha a szülők nagyszülei között volt csíkos. Ellenkező esetben elég kicsi az esélye. A legegyszerűbb ha olyan kennelt keresel, ahol legalább az egyik csíkos.
2013. febr. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!