Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek mi a tapasztalata?

Kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
Kinek mi a tapasztalata a keverék kutyákkal? Mi a különbség egy keverék és egy fajtatiszta között? Akinek van keverék linkelne képet?

2013. febr. 25. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Nekem keverék, és fajtatiszta kutyám van. Elég sok különbség van köztük, mivel az egyik amstaff, a másik pedig német juhász-német dog keverék. Mindkettőjüket nagyon szeretem. Minden keverék más, és más.
2013. febr. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
én a gyerekkoromat töltöttem mindig keverék kutyák társaságában, jelenleg fajtatiszta van. véleményem szerint nincsen alapvetően semmi különbség. kutya-kutya, és esszerint is viselkedik mind a kettő (keverék és fajtatiszta). véleményem szerint ami egy leendő hazdának mérvadő mindkét esetben hogy milyen a kutya mentalitása, tehát hogy dimináns egyedről van e szó avagy sem. esetleg még az lehet (valamennyire) fontos hogy a keverékben nagyjából milyen fajták vannak. pl. ha túlnyomó részt terrierek akkor viszonylag nagy lehet a mozgásigénye, de ez megint csak nem annyira fontos, tehát ha nem is tudod milyen fajták vannak benne azt nyilván egyértelműen látod hogy a kutyának nagy mozgásigénye van e avagy sem, stb. tehát itt az elmélet megint csak lényegét veszti ha azt vesszük alapul hogy a kutya mentalitása a lényeg, nem pedig a fajta. az ilyesmi csak nagyon elvétve mérvadó, szerintem.
2013. febr. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nah, most nézem hogy siettemben jól megírtam :S , de azért remélem érthető.
2013. febr. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Az a különbség, hogy a keverék keverék, a fajtatiszta meg fajtatiszta, illetve van még a fajta jellegű keverék. Kb. ennyi a különbség.

A fajtatiszta kutyákat valamire kitenyésztették, a keverékek meg "csak úgy" lettek.

A fajta jellegűek pedig a szaporítótól vásárolható fajtatisztának mondott kutyák, illetve azok a fajtatisztának mondott kutyák, akiknek nincs törzskönyvük.

2013. febr. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Valletta ***** válasza:
Annyi a különbség, hogy nem lehet rájuk húzni egy fajta leírását, nem lehet őket fajta szerint beskatulyázni, így kritizálni sem. Egy hobbi vagy sportkutyás igényeit maximálisan ki tudják elégíteni, csak a megfelelően kell az egyedet megválasztani - a nehézséget inkább az jelenti, hogy a kölykökön még nem feltétlenül látszik, hogy mi is lesz belőlük, hiszen nem lehet a felmenőikre alapozni, de egy pár hónapos kutya vérmérséklete, mérete, felépítése már elég a választáshoz.
2013. febr. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Különbség nincs. :)


Anyukámnak van egy palotapincsije. Nekem egy fajta jellegű border colli-em és egy keverék.


Ugyan úgy viselkednek. :)

2013. febr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ha utánanézel a különböző kutyafajták kialakulásának, akkor látni fogod, hogy a fajtatiszta kutyák is keverékek.

A különbség annyi, hogy "fajtatisztákat" az ember készítette, a korcsokat meg a természet.

2013. febr. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%
[link] nagyon cuki kutya,és a keverékek egyediek,nekem törzskönyves is van-nincs sok külömbség min2 imádni való
2013. febr. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!