Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff és 3 óra mozgás?

Amstaff és 3 óra mozgás?

Figyelt kérdés

Annyi helyen olvasom csodálkozva, hogy a staffiknak 3 óra mozgás kell naponta minimum, de nekem is van staffom, bár nem fajtiszta, de eléggé "sportos" alkat. Nagy a kert, napi fél órát szoktam vele sétálni, és kb. felet futkorászom vele a kertben, közben pedig az agyát is fárasztom. Ezután amennyire én látom, tök jól kifáradt, pár órán belül bejön a házba és alszik... Nem rág szét semmit, semmi jele nincs, hogy nagyon túltengene.

Szerintetek az agyi fárasztásnak köszönhető ez, vagy csak szimplán nem olyan nagy a mozgásigénye a kutyámnak? (Ezen csodálkoznék, mert tényleg elég feltűnően mozgós alkata van.)



2013. febr. 25. 18:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémnek nem elég a 3 óra sem, pedig szabadon futkos tanítva van, és agyilag is le van fárasztva. A tiédnek nem olyan magas a mozgásigénye, előfordul.
2013. febr. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

mivel az amstaff alapvetően izmos fajta ezért ne haragudj de azt igen nagy butaságnak találom hogy az alapján ítéled meg hogy elég e a mozgás neki. az amstaffok és a pitek mind alapvetően sportos alkatúak, sőt még ha jól sikerült keverék akkor is. ez a genetika.


véleményem szerint egyrészt az agyi fárasztásnak köszönhető másrészt pedig ilyen a kutyád jelleme.


nekünk pitbull (fajtatiszta) van pontosan ma lett 6 hónapos. az amit le leírtál programként neki semmi, lazán körberöhögne. brutál ereje van és szellemileg sem lehet csupán fél óra alatt lefárasztani. úgyhogy elnézve ezt a hatalmas különbséget egyebet nem tudok mondani mint hogy ilyen a jelleme a tiednek és hogy nagyon szerencsés vagy. bár elgondolkodtam hogy vajon a tied mennyi idős mert az enyémet 2 hónaposan tudtam fárasztani kb. ennyi foglalkozással mint amit te írtál.


én személy szerint eleve furcsállom hogy egy ilyen erős fajtának (ha egy kifejlett egyedet veszek számításba) ennyi törődés valóban elég lenne (igaz nem mindegy hogy megadó típusú kutyád van e aki kénytelen kelletlen beletörődik a dologba), azt sem értem hogy érted azt hogy alszik? ugy értem az enyémmel most értünk haza 3 órás kemény sétából pihent egy öt percet és ha hiszed ha nem még a párom rongyozni is fog vele alsó hangon egy órát, (most épp a rágócsontját pusztítja). a három órából lazán volt agymunka 1 óra, és itt még nem vettem számításba a napi 3xi egészségügyi sétát amikor laza fél órákat is barangolunk.

lehet hogy én tévedek de ha ezt veszem alapul és azt hogy a staffi lényegében pit akkor furi elhinnem hogy ennyi elég lenne a fajtának. lehet hogy a tied mentalitásában jobban kiütközött a másik fajta kutya, nem tudom. kiváncsi vagyok mostmár én is egyéb staffi, pit tulajdonosok véleményére.

2013. febr. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A staffnak azért kisebb a mozgásigénye, mint egy pitnek. A pit munkakutya, a staff a pitből kitenyésztett show-kutya. Magas mozgásigényűek, de nem annyira, mint a pitek. Én voltam az első válaszoló. Az én kutyámnak sem elég a 3 óra. 3 órát volt csak kint az udvaron egy másik kutyával, és még utána sétáltunk 45 percet, hogy játszhasson 2 másik ebbel. Velük 1 órát volt, aztán haza 45 perc. Akkor láttam rajta, hogy tényleg elfáradt.
2013. febr. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
sőt most jutott az is eszembe hogy két napja "durvítottunk" is a 3 órás intenzitásán amit úgy képzelj el hogy visszafele a kutya szabályosan az ölembe dől (kocsival szoktunk menni kb. 15 perc az út) az út felénél már simán felül és mindenfele les, meg előre akar furakodni, stb. újra energiája teljében van. az esti rongyozást is igényli szabályosan, volt hogy már ezzel nem volt kedvünk foglalkozni de szabályosan meggajdul, mondhatni kiköveteli, és olyan erővel veti bele magát mintha száz évig pihent volna csak. én főleg a terrier vérnek tudom be, illetve ha azt veszem alapul hogy a kutyaviadalokon gondolom régen igen erős, jó állóképességű , kitartó kutyákra volt szükség és nyilván esszerint is tenyésztették akkor már meg sem lepődök az enyémen.
2013. febr. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
valóban aláírom hogy pont a tenyésztés miatt egy staffi nyilván nem olyan "brutális" a mozgásigénye. de azért alapvetően is képtelenségnek gondoltam a kérdező helyzetét, amit te mint staffi tulajdonos alá is támasztottál. akkor valószínű hogy a mentalitásába több van a másik kutyából, mert azért egy staffi hiába show kutya valahogy az sem olyan "nyámnyila" hogy elég lenne ennyi.
2013. febr. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
2 éves kb. a kutya, utcáról lett mentve, nem tudom, milyen fajta van még benne, de staffi biztos. Azért emeltem ki ennyire, hogy sportos, mert egy fajtiszta staffinál is jobban annak néz ki. Az agyfárasztás amúgy a foglalkozás folyamán végig van, séta közben folyamatos figyelmet várok el tőle, rohangászásnál meg beépítek egy-két feladatot. (Amúgy ezt tényleg úgy lehet elképzelni, hogy a kb. 30 méter hosszú kertben megszakításokkal, de brutális tempóban rohangászunk fel-aló [illetve én annyit nem rohanok, mert megtanítottam neki parancsra, hogy gyorsítson, általában én csak állok a kert egyik végében, és elküldöm futva, meg magamhoz hívom, és feladatot adok neki.]) Ma például ezután a menet után lihegett, ivott egy csomót. Ezután pedig még kint volt egy darabig a kertben (van társa neki is, együtt is szoktak futkosni), most bent van, evett, és ilyenkor kifekszik, és reggelig már nem csinál semmi túlzottan megerőltetőt, este 9-kor pedig már úgy alszik, hogy ágyút lehetne mellette durrogtatni, akkor sem nagyon kelne fel.
2013. febr. 25. 18:59
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja, azt még kifelejtettem, hogy kb. fél éve lett ivartalanítva, kan, úgy érzem, azóta is könnyeben lehet lefárasztani. Lehet, hogy ez is szerepet játszik?
2013. febr. 25. 19:03
 8/11 anonim ***** válasza:
a pitbullos gazdi vagyok. bizony én mostmár ott tartok hogy némileg irigykedve hallgatom, mert az enyémnek tényleg ez meg se kottyanna amit te leírtál, nekünk ugyanez megy de a 3-4 órába, apport, feladatok, várj, jöhetsz, leül menj ide menj oda stb, kőkemény rohangászás, stb. ugyenez a szitu a végén, csak az a gáz hogy ez semmit nem jelent, mert 15 perc múlva ugyanazt simán végigcsinálná. alig várom már a nyarat, mert akkor ki fogok vele "cseszni" a 3-4 órától jóval többet tudunk majd kint lenni , plusz úszás lesz dögivel az is biztos. még klikkerem nincsen de hamarosan azt is beszerzünk hogy az elméleti gyakorlásra is kökeményen ráfeküdhessünk (mégtöbb még nehezebb dolgok megtanulása), hogy még pontosabb legyen az együttműködés is. szóval a lényeg az hogy az enyém nagyon sok foglalkozást igényel. igaz már rámszóltak hogy nem teljesen mérhető egy staffi egy pithez.
2013. febr. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én is örülök, hogy ő ilyen, tényleg egy energikus kutya, és tud ám ő is pangani, meg rohangászni, de ezek szerint a mozgásigénye mégis nagyságrendekkel kisebb. :) Ami jó is, mert suli mellet sajna ennél több időt nem is nagyon tudok rá szánni a hétvégéket kivéve, így is van egy olyan nap, hogy csak fél órányi zsibbasztás fér bele, mert nagyon későn érek haza, de szerencsére még azért sem panaszkodott, meg másnap igyekszem pótolni. :)

(Amúgy nem ilyen felelőtlen vagyok, hogy magamhoz vettem egy kutyát, akit szerencsére ki tudok elégíteni, de könnyen lehetett volna, hogy nem, hanem utcáról van, olyan szituációból, hogyha ott hagyom, már biztosan nem élne. Aztán a nyakunkon maradt, de már nem bánom... :))

2013. febr. 25. 20:33
 10/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Mázlid van vele, hogy otthon nyugodt :)

Ismerek olyan amstaffot, ami otthon alaphangon csak alszik, de ha kint van, akkor akár egész nap pörög, játszik, labdázik. És sztem ez a normális a jól nevelt kutyáknál, legyen az bármilyen fajta.

Például a roti-nj mixem itthon csak alszik a lakásban akkor is, ha semmit nem sétálunk 2-3 napig ,vagy a kertben házat őriz. De ha akár egy hétig minden nap 3-4 órát sétáltatom, dolgoztatom INTENZÍVEN, akkor is ugyanezeket műveli itthon :D

2013. febr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!