Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák ehetik a húst nyersen?

A kutyák ehetik a húst nyersen?

Figyelt kérdés

Vettem pár napja 1kg szívet és májat, 1kg pulykanyakat, 2kg farhátat, és 1 kiló marhahúst, felradaboltam és összekvertem őket, reszeltem hozzá kb. fél kiló répát és fél kiló almát valamint 3 börgre rizst megfőztem ezt így összekevertem jól és kiszedtem adagokra és lefagyasztottam, és amindíg kiveszem előző este a fagyasztóból az másnapra kienged és ezt eszi most a kutyám!


én azt hallottam h eheti a nyers húst csak disznó húst nem szabad adni neki! de most mondja egy ismerősöm h nem szabad.. és nem tudom h most mivan :)


2013. febr. 26. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
jól tudtad. nagyon jó kis menüt állítottál össze neki, adhatod neki nyugodtan.
2013. febr. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen alapokra támaszkodik az az ismerősöd, aki azt állítja, h nem szabad?

Alapszabályokat betartva egyébként lehet.

Belsőséget min. 1 hétig kell fagyasztani, baromfit 3-4 napig, marhát 1 hétig és így tovább. Ha ezeket betartod, nem lehet baj. Ill. nem árt odafigyelni az arányokra sem.

[link]

2013. febr. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

De ehet és nagyon jól teszed hogy ígyetetetted ha megtehetném én is ezt a fajta etetést választanám.

Ha érdekel és szeretnél többet tudni erről B.A.R.F. ként tudsz rá keresni a neten.

2013. febr. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Papámék kutyusa imádja a nyers húst, már 13 éve :) és makk egészséges :)
2013. febr. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
majd pontosan utána járok a braf étrendnek csak nem jutott eszembe a neve:D amúgy még egy kis túrót és sajtot is adtam neki!
2013. febr. 26. 11:56
 6/9 szacsiga ***** válasza:
Nekem csak ez a baromfi a furcsa... Attól, hogy fagyasztom ok, de utána amíg felenged nem szaporodik el benne a szalmonella? Vadhúsban meg lehet galand féreg pl., ha olyan helyről származik. Én is házi koszttal etetem a kutyumat, de azért nem nyersen. Jó vagy rossz, de mi sem azt esszük már mint a kőkorban...
2013. febr. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szalmonellával megküzd a kutya szervezete. Nem csak a hús lehet szalmonellás, a nyers tojás is...

Megbízható helyről kell venni a húst, ennyi a titka :)

Egyébként pedig 3 havonta féreghajtás..

2013. febr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
0%

- Nyers, ki tudja mivel fertőzött húst ehet-e a kutya?

- Persze, legalább lesz mire fogni, ha megdöglik.

2013. febr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor újra leírom, hogy megbízható helyről kell venni húst és pont.
2013. febr. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!