Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért sántíthat?

Miért sántíthat?

Figyelt kérdés

sziasztok.

A kutyám kb 5 perce elkezdett sántítani, előtte semmi baja nem volt.

A másik kutyám szőrét keféltem, a kisebbik addig elvonult, és amikor őt hívtam, hogy keféljem az ő szőrét is, akkor már sántított.

Végigtapogattam az első mancsát, combtól tappancsig, semmi reakció, aztán elkezdte a saját talpát rágni. megnéztem egymás után vagy 5X hogy belement-e valami, vagy meg van-e vágva, de semmi.

Orvoshoz most nem tudom vinni, mivel általában 15.000 mindig félre van téve orvosra, de ebben a hónapban ez el is ment, mert műteni kellett a kicsit egy tályog miatt. és a kezelések bőven felemésztették a 15.000 ft-t sőt, többet is, és most már fizuig nincs semmi pénz itthon:S

Vajon mitől sántíthat? vagy az is lehet, hogy rájátszik, mert a másikkal foglalkoztam, és nem vele? mert semmi nincs a tappancsán, és a lába nyomogatására se reagál.

szerintetek mit csináljak vele?


2013. febr. 26. 12:26
 1/6 szacsiga ***** válasza:
Várj még picit, lehet csak elzsibbadt, vagy meghúzódott stb. Ha viszont továbbra is sántít muszáj lesz alaposabban megvizsgálni.
2013. febr. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha rágta a talpát, akkor pedig ott lehet a baj forrása. A leírásod alapján szerintem nem lehet komoly gond, de ha 1-2 nap múlva is így marad, akkor mindenképpen dokihoz kéne valahogy vinni.


Esetleg próbáld meg azt, hogy jól kipucolod az ominózus tappancsot. Mert attól hogy te nem látsz semmit, még lehet ott valami. Jól mosd meg, dörgöld át.

2013. febr. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

na, most még jobban sántít.:/

Megnyomogattam még egyszer a tappancsát, és az egyik ujja fáj. most beborogattam neki... van itthon lóbalzsam, nem tudom, hogy tehetek-e neki rá azt.

Vagy valami krémet? kérlek adjatok hamar választ.

amúgy, ha órákon belül nem múlik el, akkor inkább égő arccal, de elmegyek vele a dokihoz, mert ez így nagyon nem tetszik.

De kérlek próbáljatok meg még olyan válaszokat adni, aminek hasznát vehetem.

Az első kettőt pedig köszönöm.

2013. febr. 26. 12:51
 4/6 anonim ***** válasza:
A múltkor én is csak azt láttam, hogy állandóan nyalogatja a kutyám a talpát és nem láttam rajta semmi sérülést. Sokadszorra is megnéztem és végül észrevettem, hogy az egyik párnácskája tövénél van kicsit felszakadva. Szóval nézd meg többször is, jó fényviszonyok közt, mert nem mindig látszik egyértelműen a sérülés.
2013. febr. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom, így már rosszabbul is hangzik. :( Lehet hogy beakadt valahova a lába, és megrepedt egy ujja?

Nekem is volt már így, hogy nem volt pénzem, de muszáj volt elmenni a dokihoz. Azt hittem ciki lesz, de egyáltalán nem volt az. Mondtam, hogy csak fizu után tudok fizetni, csak legyintettek egyet és azt mondták semmi gond, pedig több mint 40 000 Ft.-ról volt szó. Mondjuk ők elég jól ismernek sajnos.

2013. febr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

na, most megmostam a lábát, levágtam a párnái közt a szőrt és semmi, szóval csak bent lehet valami. eltörve biztos nincs, mert rá tud állni, és ha nyomkodom se sír, meg már nem is sántít annyira mint az előbb.

szerintem megrántotta:S

megnyomogattam megint azt az ujját, és most meg nem reagált rá...

nem tudom, hogy mit csinálhatott, mert a vicc, hogy mellettem ment el, és akkor még nem sántított, amikor meg hívtam, akkor már igen.

betonon ment végig, utána a fűben járkált, megnéztem, de kint sincs semmi, ami felsérthette volna.

Bekenem neki lóbalzsammal, meg rárakom a gallrját, hogy ne tudja lenyalni, az hátha segít neki.

vagy inkább ne tegyem?

2013. febr. 26. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!