Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fekszik le a kutyám...

Miért fekszik le a kutyám séta közben?

Figyelt kérdés
Multkor sétálni voltunk és már hazafele tartottunk,amikor egyszercsak gondolt 1et es megallt majd lefekudt. Probaltam húzni de nem jott. A masik iranyba bezzeg ment. Aztan mikor megintwa hazavezeto iranyba kellett menni, lefekudt. Elkezdtem huzni es mivel volt rajta fojto nyakorv, fujtotta is ot. Elkezdett felugralni es a porazt. rangatta meg persze fojtotta magat is. Nagy rantasokkal vlhogy haza ertunk, de nem kivanom senkinek azt a szegyent amit en akkor ateltem. Segitsetek kerlek!!
2013. febr. 26. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Egyszerűen nem akar hazamenni. Én nem hagyom az én kutyámnak az ilyen viselkedést. Nehogy már azt csinálja amit ő akar. Mennyi ideig vagyok kint? Lehet, hogy kevés neki az idő. A fojtóval pedig óvatosan, mert amint olvasom nem nagyon tudod használni. Nem az a célja, hogy a kutyát megfojtsd vele. Ha nem megy akkor fordulj vele vissza, és kis irányváltásokkal indulj haza.
2013. febr. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Vagy csak vidd el egy olyan helyre, ahol nincsenek emberek vagy kutyák és engedd szabadon had szaladgáljon, tombolja ki magát elfárad és haza fele sokkal jobb kutyus lesz :)
2013. febr. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

valóban az a helyzet hogy a kutya akarja megmondani mikor merre és mikor van vége a sétának. az enyém is le szokott ilyet rendezni bár ha nem figyelek oda időben akkor nem teljesen lefekszik hanem abba a játékpózba.


először is főleg a fojtó miatt ilyenkor nem szabad húznod a kutyát mert annak nincsen értelme csak bekattan. nekünk is fojtó van. én ilyenkor azt szoktam csinálni hogy mellé állok és oldalirányba rántok a pórázon majd határozottan elindulok. ilyenkor szokott is jönni egyből bár volt rá precedens hogy pár lépés után megismtelte ha nem figyeltem. ilyenkor ugyanezt csinálom de akkor mr fenyegetően rámordulok hogy "befejezted?!" és akkor jön is mint a kisangyal. viszont amikor elindul a mihez tartás végett hogy igenis tartsa velem a lépést néha rántok egyet ugyanúgy oldal irányba a pórázon. ez határozott pillanatnyi rántás, viszont ha láthatóan szépen jön akkor békén hagyom, esetleg még leszólok neki hogy "azaz" ebből tudja hogy ezt várom el.


van még egy tipp igaz azt én akkor használom ha valamit nagyon elkezd szaglászni és félő hogy valamit megesz vagy ilyesmi, a rántás meg nem használ. ilyenkor oldalt a combján "megbököm" a lábammal, de nem a cipőm orrával hanem az oldalával. oldalra "kirúgok", tehát ha a kutya a bal oldaladon van akkor a bal oldali lábaddal TÉNYLEG CSAK FINOMAN ÉRINTÉS JELLEGGEL oldalra rúgsz a hátsó combjába. ez is egyfajta ösztökélés. és talán valamennyire kellemesebb de láthatóan hatásosabb módszer mint a fojtó pillanatnyi rántása ami azért valóban kellemetlen a kutyának. ezzel a "rúgással" kizökkented és egyáltalán nem nagy erejű egy kisgyermek sem érezné meg csak hogy értsd a dolog intenzitását. ha a pórázrántás nem használ akkor állj mellé, határozottan szólj hogy gyere és egyből rúgd is meg (bökjél rajta a lábaddal) így a hátsó combján oldalt, hidd el azonnal felkel majd.

2013. febr. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!! Egyébként olyan helyre járunk, ahol el szokom engedni, de most hamarabb kellett hazajönnünk és nem volt elég ideje futkosni :/

Kipróbálom a módszereket és remélem be is válnak!! :))

Már csak azt nem tudom, mit tegyek, ha felugrál, megragadja a pórázt és szabályosan húzza...Ugrál körbe körbe és rángat...erre is lenne valamilyen megoldás?

2013. febr. 27. 10:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy képes kezelni a kutyádat. Ha lemész és egy perc múlva valami miatt visszafordulsz, akkor sem teheti meg egy kutya, hogy ellenálljon. Az ugrálás, meg a többi is azt jelenti, nem tudod letiltani róla. Egyelőre a kutyád hordja nálatok a kalapot.
2013. márc. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!