Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kell ahhoz, hogy állatorvos...

Mi kell ahhoz, hogy állatorvos legyek?

Figyelt kérdés

kb.7éve állatorvos szeretnék lenni, igaz csak hetedikes vagyok, de lassan jön a továbbtanulás és nem szívesen tennék le róla, de hiába nem "szédíteném" magamat. Milyen tanulmányi átlag szükséges hozzá? Gimibe, szakközépbe érdemes tovább menni?

Azt tudom, hogy rengeteget kell tanulni de ha túl kevés vagyok hozzá akkor ideje, hogy új álom után nézzek.


2013. febr. 27. 16:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mindenképpen gimibe érdemes menni, ahol bioszból emelt szinten kellene érettségizni. Nem sokban tér el egy sima orvosi egyetemtől. Ez például egy állatorvosi egyetem honlapja, ahol érdeklődhetsz a felvételi ponthatárokról is. De én úgy gondolom elég jó tanulónak kell lenni ehhez.

[link]

2013. febr. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Sokat kell tanulni, és angolból középfokú nyelvvizsga kell hozzá! Ez alsóhangon. Plusz biosz, kémia emelt érettségi stb
2013. febr. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hát apa sajnos minden képen szakközépbe akar...nem tudom mekkora hátrányt jelent ez. Nem mondanak rossz tanulónak viszont én nem vagyok elégedett az eredményeimmel, többet is ki tudnék hozni magamból csak sajnos nem vagyok valami szorgalmas..4-nél rosszabb jegyem még nem volt se félévkor, se év végén. 6.-ban viszont nagyon eltoltam, legrosszabb év végém 8db négyessel zártam..:S

2013. febr. 27. 16:42
 4/13 Valletta ***** válasza:
100%
Meg pénz sem árt hozzá, mert nem tudom, hogy van-e/lesz-e náluk államilag támogatott képzés, de az önköltség több mint egymillió forint/félév.
2013. febr. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ebbe még nem nagyon szeretnék belefolyni, majd elég lesz akkor gondolkozni, hogy mit is kezdjünk...de akár már most is elkezdenék gyűjteni ha csak ezen múlna.

Egyenlőre csak a "tanulós" része érdekel a dolognak.

2013. febr. 27. 16:46
 6/13 anonim ***** válasza:
Olyan suli kell neked ahol lehet bioszból, kémiából emelt érettségit tenni, ez sztem lehet szakközép is. Kelleni fog nyelvvizsga. Apud amúgy miért nem enged gimibe? Semmivel sem drágább a két suli. Barátnőmet nem engedték oda ahová menni szeretett volna, 16 évesen abbahagyta a sulit, és egy alapítványnál érettségizett, azóta csak tanfolyamokra jár, de egyiket sem végezte el. Érettségije ugyan van, de munkát nem talál. Mondd el apukádnak mi szeretnél lenni. Amúgy mit szeretne, minek tanulj tovább?
2013. febr. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Elfogadja a döntésemet, azt mondta nem szabhatja meg, hogy mi legyek mert ha nem szeretem majd a munkámat az nem jó.

Mert ha esetleg nem vennének fel az egyetemre, akkor 1évig dolgozhatnék mert a szakközép ugyan azt adja mint egy gimnázium+szakmát is.

Nagymamám meg annyit mond, hogy ne hamarkodjam el oda menjek ahova szeretnék. A nyílt napok arra vannak hogy megnézzem az iskolákat stb.

Konkrét "útbaigazítást" sajnos senkitől nem kaptam ezért tettem fel a kérdést.

2013. febr. 27. 16:53
 8/13 anonim ***** válasza:
magad is felkészülhetsz nyugodtan az emelt szintű érettségire, én is 20 évesen találtam ki, hogy kémiából is bioszból csinálok plusz emeltet és simán felkészültem a könyvekből (plusz a képleteknél visszamentem a középsulis tanáromhoz, hogy magyarázza el) Mindkettő 5-ös lett és nem is rossz %-os eredménnyel mert bőven nem elég ha 5-ös, a %-amit néznek. Hozzáteszem, hogy szakközepes voltam és össz 1-2 évben volt nagyon lazán biosz és kémia a középszintet se ezekből csináltam.
2013. febr. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Gimnázium, biosz fakultáció. Ez a legideálisabb, de ha önállóan fel tudsz készülni, akkor le tudsz tenni bioszból egy emelt érettségit, és akkor egyáltalán nem hátrány a szakközép. :)
2013. febr. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Most matematika, informatika tagozatos vagyok, ha ez számít egy (elvileg) nagyon erős általános iskolában.

2013. febr. 27. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!