Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Itt mindenki szeret egész nap...

Itt mindenki szeret egész nap a kutyájával lenni?

Figyelt kérdés
Itt az oldalon mindenki kiakad ha valaki nem tartja bent a kutyáját, mert hogy "a kutya társasági lény, meg a család része" stb. Legutóbb már olyat olvastam, hogy a kutyának napi 12 óra együttlétre van szüksége és csak azért nem többre mert néha az ember dolgozik is vagy alszik... Ezt most komolyan normális? Én imádom a kutyáim, komolyan mondom az elsők között állnak a fontossági sorrendben de én képtelen vagyok 24/7 együtt lenni velük. Nekem szükségem van egyedüllétre. Emberekkel is. Szóval én bizony van, hogy éjszaka kirakom a kutyáim a kennelbe, hogy legalább aludni tudjak egyedül, vagy amikor egész nap emberek között vagyok akkor hazaérve berakom őket a kennelbe, hogy végre lazíthassak egy kicsit egyedül (miután elláttam őket), örülök ha wc-re egyedül mehetek, és nem hurcolom őket mindenhova magammal. Nagyszerű dolog egy (több) kutyával sülve-főve együtt lenni, de azért 10-15 év kutyázás után az embernek ez már nem olyan újdonság (ami nem azt jelenti, hogy nem fontos!). Most akkor én olyan rossz gazda vagyok? Más embereknek nincs szüksége magányra?

2013. febr. 27. 20:57
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is szükségem van egy kis egyedüllétre, de a kutyák ebben nem zavarnak. Attól, hogy nem játszom velük éjjel-nappal, még ott császkálnak körülöttem, szerintem ez nem terhelő. De mindenki másmilyen, ettől még nem vagy rossz gazda szerintem. Ebben a kategóriában hajlamosak az emberek kiragadni ezt-azt, például ebben az esetben ezt fogják tenni: 10-15 év kutyázás után meguntad????!!!! nem számít,hogy odaírtad a zárójeles részt, mindenki a negatívumok miatt fog megbélyegezni.
2013. febr. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
87%

jó az oldalon szeretnek túlozni néha :D de engem pl nem zavar ha bent vannak a szobában.. igazából pont olyan mint ha egyedül lennék.. el fekszenek lábnál a földön nem is látom őket. Amikor bent vannak akkor nálunk nyugi van. Nincs játék vagy akármi baszkódás csak ha éppen kedvem van hozzá. Egyébként eggyetértek veled, sokan úgy írnak ide hogy ha kutyád van akkor áldozd rá az életed..


Magammal hurcolni meg szeretem őket. Örülök mikor megdicsérnek hogy milyen jól viselkednek meg ebből fakadóan ott se sok vizet zavarnak ahova viszem őket.

2013. febr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Én szerintem ez pont azt mutatja mennyire magasra helyezem őket. Ugyanis ha valami lelketlen tárgynak gondolnám őket személyiség nélkül, akkor nem zavarna hogy mindig ott vannak.
2013. febr. 27. 21:05
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
mindenkinek megvan a maga életritmusa. én kifejezetten nem örülök, ha valahova nem tudok magammal kutyát vinni, a kutyaketrec a kocsi tartozéka, és nem az a kérdés, hogy mikor tegyek bele kutyát, hanem az, hogy mikor nem tudok. kutyások a barátaink is, és hacsak nem koncertre megyünk, mindig mindenki hozza a saját kutyáját is. a családomban is mindenhol van kutya, ha vendégségbe megyünk szülőkhöz, nagyszülőkhöz, elcsodálkoznak, ha véletlenül nincs nálunk kutya. nyáron étterembe is viszünk magunkkal kutyát. de ahány ház, annyi szokás, ha neked kell a magány, akkor az nem baj, mellette megadod a kutyáidnak amit igényelnek, ti így éltek és kész.
2013. febr. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
65%

Nem értem a problémádat. Az én kutyáim igazán nagy mozgásigényűek és izgágák, de bent a lakásban szépen elfekszenek, semmi vizet nem zavarnak. Ha ez téged zavar, az szerintem elég... érdekes.

Ha viszont a kutyáid folyton nyaggatnak, akkor ott valami gáz van. Már alapból az is furcsa, hogy csak úgy van nyugtod tőlük, ha kiteszed őket a kennelbe.

Az együttlét nem azt jelenti, hogy folyamatosan játszol, simogatsz, ölelgetsz, ölbekutyázol. Azt jelenti, hogy a kutyád nincs kirekesztve a kertbe, elhatárolva mindenkitől, aki fontos neki.

2013. febr. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
A hurcolást úgy értem, hogy sokan hisztiznek, hogy boltba, postára egyéb helyekre nem vihetik magukkal a kutyát. Na nekem az már nagyon sok lenne. Más helyekre meg nem nagyon járok, csak olyanra haova semmiképpen sem lehet vinni vagy olyanra amire direkt a kutya miatt megyek.
2013. febr. 27. 21:08
 7/41 A kérdező kommentje:
Na ez is tipikus hozzállás, jó hogy nem mindjárt kiállítod a diagnózist, hogy nem én vagyok a falkavezér! :D Hol olvastál olyat, hogy valami gondom van velük? A legjobb barátom, anyám, apám, stb mellett is szükségem van egyedüllétre. Amúgy meg egyedül lakunk, szóval senki mástól nem lehetnek elzárva aki fontos.
2013. febr. 27. 21:10
 8/41 anonim ***** válasza:
78%
Az az igazság, nekem hiányoznak, ha nincsenek velem. Próbáltam néha nélkülük elmenni moziba, múzeumba, stb de be kell vallanom, én egyszerűen nem érzem jól magam nélkülük. Pl akármennyire is szeretnék olyan helyre elmenni pl nyaralni, ahová nem lehet kutyát vinni, nem megyek, mert nem érezném jól magam. És ezt most nem a kutya jóléte miatt mondom, én is tudom, hogy nyugodtan itthon hagyhatnám őket, de egyszerűen nekem rossz. Sőt, ha a kutyám nem akar velem egy szobában aludni, mert mondjuk nyáron a hűvös kövön szeret aludni, akkor én nem tudok elaludni, ha nincs a közelemben. Normális vagy nem, nem érdekel, ez van.
2013. febr. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
71%

"Szóval én bizony van, hogy éjszaka kirakom a kutyáim a kennelbe, hogy legalább aludni tudjak egyedül, vagy amikor egész nap emberek között vagyok akkor hazaérve berakom őket a kennelbe, hogy végre lazíthassak egy kicsit egyedül (miután elláttam őket), örülök ha wc-re egyedül mehetek, és nem hurcolom őket mindenhova magammal."

Ezek szerint nem tudsz úgy egyedül aludni és wc-re menni, ha a kutyák nincsenek kennelben. Ne haragudj, de ezt másképp értelmezni nem lehet. Én két szobás lakásban élek a kutyáimmal, s egyedül alszom és járok mosdóba. Sőt, egyedül főzök. Ha nem akarom, hogy ott legyenek, elküldöm őket és kész. De nem is követnek meg ilyenek. Szóval én nem értem, miért kell neked a kennel.

2013. febr. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
56%

"Nem értem a problémádat. Az én kutyáim igazán nagy mozgásigényűek és izgágák, de bent a lakásban szépen elfekszenek, semmi vizet nem zavarnak. Ha ez téged zavar, az szerintem elég... érdekes."

Ez rendben van, csak itt most nem a te kutyáidról van szó.

2013. febr. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!