Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyust ajánlanátok...

Milyen kutyust ajánlanátok panelba?

Figyelt kérdés

Egy 3 szobás magas földszinti lakásról van szó. Szeretnénk egy kiskutyust.

A kutyus jövőbeli gazdája 18 éves.


Három kutya fajtát nézegettünk igazán:

- Beagle

- Tacskó

- Cavalier King Charles Spániel

Olvasgattunk róluk egy-két dolgot, de nem igazán tudunk dönteni.

Segítséget szeretnék kérni Tőletek.

Ti melyik kutyafajtát ajánlanátok illetve miért.

Menhely nem tabu téma, de egyenlőre a fajtiszta kutyákra vagyunk kiváncsiak.


Ha esetleg e 3 kutyafajtán kivül is van olyan, amit ajánlanátok, nyugodtan :)


A válaszokat előre köszönöm.


2013. febr. 27. 21:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%
Plüss.
2013. febr. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
0%
én a Beagle-t ajánlanám nagyon jó kutyus :) a tacskók inkább földszinti lakásokba való szerintem..a cavalier king charles sániel szép kutyus viszant nagyon hullik a szőre
2013. febr. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Beagle-t nem javaslom, mert nagyon ugatós.

A tacskókat én annyira nem szeretem, de amúgy jó választás panelba.

A Cavalier King Charles Spániel nagyon jó kutya, igazán ideális lalkásban tartása. Nekem is ez volt az egyik kiszemeltem, de végül nem mellette döntöttem.

Törpe uszkárom lett, és nagyon örülök a választásnak, kitűnő kutya, és hihetetlen okos. :) Szerintem olvassatok utána ennek a fajtának is. :)

[link]

2013. febr. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
ja, és az uszkárnak nagy előnye lakásban, hogy egyáltalán nem hullik a szőre. :)
2013. febr. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%

Egy fajtatiszta kutya 80e-nél kezdődik. Ha pedig szaporítótól vesztek vaterán, jófogáson, egyéb helyeken ennél olcsóbban, 40-50e-ért kölyköt, egy ideggyenge, örökletes betegségben szenvedő kiskutyát kaptok, akinek az orvosi kezelései kerülnek pár hónap alatt annyiba, mint a vételára. Szóval ha csak nem akarsz 80-100e-et kifizetni egy törzskönyves kölyökért, maradjatok a menhelyeknél, fajtamentőknél.


A beagle és a tacskó csak tapasztalt gazdának ajánlott, nem első kutyának! Nehezen nevelhető fajták, kell hozzájuk az erős kéz és a kellő tudás, fellépés.

Mennyit tudnátok vinni sétálni naponta? Mennyit tudnátok vele foglalkozni, szellemileg lefárasztani? Sportolnátok vele valamit? Kutyaiskolába járnátok vele?

2013. febr. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ahogy az elozo irta, Beagle-t csak tapasztalt gazdanak vagy olyannak aki jelentos idottud treningre, kutyaiskolara es kutyaval valo foglalkozasra szanni! Es emellett eltokelt es van egy tapasztalt segitoje. EGyebkent keseredes lesz a kutyatartas.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4047409-elso-..

Ide leirtam miert.

2013. febr. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
21:56 mégis mi közöd a kérdező anyagi helyzetéhez? nem muszáj mindenhova írni, ha csak mondod a magadéd, mint egy hülye papagáj. nem rossz minden ember. nem akar mindenki szaporított kutyát. míg nem utalt arra, hogy azt akar, talán nem kell elítélni. közöd nincs hozzá, hogy mennyit áldoz kutyára.
2013. febr. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem egy bolygón élünk :D

Én ezek közül eggyiket sem ajánlanám.

Tacskó vadász kutya, az mit keressen 60 nm-en? Annak mozgás kell. (és jó kerítés, mert az bárhonnan kiszökik)

Ha jól tudom a Beagle is az .

Spániel talán amit úgy elfogadható lenne ott.

Persze kilehet fogni lusta kutyát az összes létező fajból. :D

2013. febr. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
10%
Érdekes, hogy az állatvédők azonnal támadnak, ha egy hörcsög tüsszent, de ha egy kutyát akarnak egész nap 50 m2-en tartani, az rendben van. Szerintem egy kutya panelban tartása kimeríti az állatkínzás fogalmát.
2013. febr. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Válaszolva a kérdéseidre (21.56):

Naponta 3* vinnénk sétálni, 1 séta min 1, de inkább 2-3 óra lenne.

Foglalkozni naponta szerintem az is meglenne 3 óra, de inkább 2 órát mondok, mert az 100%.

Sportolásról egyenlőre nem nyilatkozok.

Kutyaiskolába nem hiszem, hogy járnánk, de már megfordult a fejünkbe.

2013. febr. 28. 06:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!