Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alkalmas vagyok kutyatartásra?

Alkalmas vagyok kutyatartásra?

Figyelt kérdés
naponta 2-3 séta, sok játék 3-4 óra(vagy több) foglalkozás, sokat tanítanám. Ugye az oltásokat megkapná nagy kutyaól és sok játék. A Golden Retriever jó fajta? Vagy melyiket ajánlanátok?

2013. febr. 28. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Első körben arra készülj fel, hogy bármilyen kutyád lesz, eleinte sokba fog kerülni.

Aztán ki kéne választanod a fajtát. Kicsit, közepeset, nagyot szeretnél? Keveréket vagy fajta tisztát? Kanit vagy szukát?


Első kutyinak egyébként szerintem jó a goldi. De azért olvass még utána 1-2 kutyafajtának. A labradort is szokták ajánlani.


Az, hogy mennyit kell foglalkoznod majd a kutyával, attól függ, hogy milyen fajtát választasz magadnak.

2013. febr. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Menj el kutyasétáltató helyekre, kutyaiskolákba, ismerkedj kutyákkal, fajtákkal. Kiállításokra is lehet menni, könyvből, internetről nem lehet kutyát választani.
2013. febr. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Doruss ***** válasza:
100%

Ami a legeslegfontosabb, amit mindenképp tenni kell kutyavállalás előtt, az az, hogy hogyan neveljük. Mindenképpen érdemes lenne elolvasnod erről egy könyvet, olyat, ami kutyanevelésről vagy kutyapszichológiáról szól. Csak hogy nagyjából megértsd, hogyan gondolkodik egy kutya az emberrel ellentétben, nehogy félreneveld. Tapasztalataim szerint ez a leggyakoribb gond, hogy valaki vesz egy kutyát és félreneveli, aztán gondjai lesznek, hogy vajon miért ugat rendellenesen sokat szerencsétlen, meg ilyesmi.

Egyébként, ha úgy nézzük, minden fajta jó fajta, csak mindegyik más. A Goldenek elég intelligens és játékos kutyák, szerintem mindenképpen jó választás.

2013. febr. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Doruss ***** válasza:
Előző vagyok, azt akartam írni az elején, hogy "amit mindenképpen TUDNI kell", bocsánat.
2013. febr. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem alkalmas vagy, igen. De az valóban nagyon hasznos tanács, hogy olvass könyvet ebben a témában mielőtt belevágsz!
2013. febr. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azon kivul, hogy ezt tudod biztositani neki ill elolvasod a konyveket, tanulsz.

Tedd fel magadnak azt a kerdest is, hogy es indezt meg min. 10evig tudod e biztositani? Csinalj egy koltsegtervet is es azt is nezd meg, hogy ezt meg 10 evig min. tudod e biztositani? (Ez a koltsegterv eleg kemenyen hangzik, de sok kutya kerul az utcara penz miatt)

Azt is nezd meg, hogy mik a terveid a kovetkezo 10 evre. HA most tanulo vagy, akkor mi lesz ha dolgozni fogsz. Milyen munkateruleten tervezel dolgozni ill. ami nagyon fontos, nem akarsz e elkoltozni a jelenlegi lakohelyedrol, varosbol, orszagbol? Van e tervben kulfoldre koltozes? A kevesbe erzelmi reszehez ez is hozzatartozik..

2013. febr. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!