Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? El kell ajándékozn...

Mit tegyek? El kell ajándékoznom a kutyám!

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, van egy 2 éves kínai púder pamacsom. Egy nagyon jó képességű, intelligens kutya, nagyon jó agilitys lehetne, ha lenne módom foglalkozni vele. Kezdetben tündéri kiskutya volt, jártam vele kutyasuliba, én voltam a falkavezér, póráz nélkül sétáltunk. Aztán nem volt időm suliba járni vele, de nem aggódtam, mert nem volt vele gond.

Egészen a kamaszkorig. Rájött, hogy milyen jó dolog megkergetni a macskákat, és nem büntethetem meg ha elszalad. Akkor nem változtattam, mert nem akartam beismerni hogy elrontottam. Ehelyett inkább kerültem a lehetséges veszélyeket és egyre kevesebbszer engedtem el. Aztán jött a szeparációs szorongás, ami egy idő után elmaradt, de most mintha megint kezdene előjönni. A kutya átvette a falkavezérséget, amihez hozzájárult az is, hogy anyukám és nővérem teljesen elkényeztették, volt ágyon alvás és asztaltól etetés is. Elkezdett néha bepisilni, bekakilni, és ha kutyasuliba akartam vinni, le lettem róla beszélve, mert hogy már volt, és mégis így viselkedik. Nem fogunk tízezreket kidobálni az ablakon. Hiába érveltem, anya csak tovább etette az asztaltól, mindent megengedett neki, de azért panaszkodott hogy bepiszkít, pedig én takarítottam utána. És persze én voltam a hülye, mert kutyasuliba mentem volna.

Most ott tartunk, hogy a kutya falkavezérnek gondolja magát, nem lehet elengedni, mert csak akkor jön vissza, ha kedve tartja, és enyhe szeparációs szorongása van. Anya a depresszióból kifelé jövet kitalálta, hogy ő nem akar a kutyával élni, mert az ő lakása nem lesz wc. Ő megpróbálta, nem ment. 2 évig együtt élt vele, úgy hogy mindig én láttam el a kutyát, én jártam vele sétálni, én etettem, én tartottam rendben, én takarítottam utána. Az elején ő fizette az oltási programot, de azóta semmi költsége nincs a kutyára. Ő nem gondolta, hogy egy kutya ilyen lekötöttség, meg hogy majd nem lesz időm rá, és ő nem akar még évekig ezzel a kutyával élni. Mert minden tiszta szőr, meg bepisil. A szőr mértéke egyébként jelentősen csökkent, és havonta kb. 3-4 baleset van. Most el akarja ajándékozni, mondván hogy majd jobb lesz a kutyának. Mit tehetnék? Hogyan győzzem meg hogy elvihessem a kutyát engedelmességire?



2013. febr. 28. 17:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%
Ez az ő hülyesége, hogy mindent megengedett neki, ne csodálkozzon h a kutya a főnök. De ezt sztem hiába mondanád neki, úgysem értené meg... Kérj türelmi időt, mondd neki h kapjon még egy esélyt a kutyus, mondjuk olyan 1,5 hónapot. De nagyon következetesnek kell vele lenned!!! Reggel, illetve kaja után fél órával vidd le sétálni, és ha pisil/kakil a szabadban akkor jutalom, minden egyes alkalommal. Ha bent piszkít, egy erőteljes NEM!mel szólj rá, és tereld el a figyelmét, ahova kakil/pisil jó alaposan mosd fel (ecet, Domestos), hogy ne érezze a szagát. Ha vmit helyesen csinál, jutalom, ha rosszul, szólj rá (NEM!). Tudja megkülönböztetni a hangsúlyodból mikor csinál jót és rosszat. Jutalom alatt virslifalatot értek és szóval is ( nagyon ügyes kutya). Sok sikert!
2013. febr. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
24%
először is kétlem hogy különösebb munkát fektettél volna bármibe is ha a kutya amint jött a kamasz kor (7-8 hónapos kor) máris kicsúszott a kezeid közül. sőt kétlem hogy a kutyaoviban bármi igazán lnyegeset tanultál volna, mivel akkor még azért általában játszanak a kutyák, szocializálódnak. ugyanakkor nem tudom milyen suliban tanították azt hogy etetve legyen az asztalról stb. egyáltalán hogy hogy nem bírsz el a kutyával ha te valóban falkavezér voltál és nyilván megtanult tiltószavakat a kutya. tudod az amikor még kiskölyök és hallgat rád, meg követ meg minden az még egyáltalán nem azt jelenti hogy te volnál a falkavezér vagy bármi ilyesmi. és aki pont hogy nem falkavezér az rögtön a kamasz korban meg is bukik és csak pislog hogy hát akkor most mi lett. az a baj hogyha eddig sem tudtál következetesen értelmezni semmit sem a kutyasuliban akkor valóban az a jó megoldás ha elajándékozzátok. az a baj hogy te szerepeltél le mint kutyagazdi elég alaposan. ráadásul még azt sem látod hol rontottad el, vagy hogy a sulin kivül mi tévő lehetnél hogy a kutya ne wc-nek használja a lakást, csak mentegetőzől hogy néha történik meg. én sem adnék anyud helyében eélyt hiszen leszerepeltél. elég csúnyán és látványosan és ha így nézzük veled valóban csak kidobott pénz volt a kutya. ajándékozd el, és ha majd idősebb leszel majd akkor próbáld meg újra, mert egyértelműen nem nőttél még fel eléggé a feladathoz.
2013. febr. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Alkalmazd újra azokat a dolgokat,amiket a kutyasuliba tanultál, olvasgass kutyás könyveket, ha már nem tudsz újra eljutni a suliba vele.

Ezek után is teljesen levenném a kutyával való munkát a többiek válláról és addig addig nyomnám nekik a szöveget,érvelnék, gyakorolnék engedelmest a kutyával előttük, hogy lássák nem buta kutya és nekik is változtatni kell. Trükköket tanítanék neki, mert az igen látványos tud lenni a családban, hogy hú de okos és ügyes :D

pl.: ebben a 101 kutyatrükk könyvben van sokk trükk jól leírva,ezt netről is le lehet tölteni

2013. febr. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Valletta ***** válasza:
100%

Ezeket a problémákat kutyaiskola nélkül is meg lehet oldani, sőt, szerintem tök feleslegesen tanul engedelmességet a kutya, de otthon félrenevelik. Szóval ez nem pénzkérdés.


Én megkérném az anyukádat, hogy viselkedjen úgy a kutyával, mintha ott sem lenne, hiszen ő úgyis ezt akarja, te meg nekiláthatsz komolyan megnevelni.

2013. febr. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

18:01


egyértelmű hogy ott nem csak az anyuka hanem mindenki leszerepelt. az én kutyámmal mindenki más engedékeny, csak én nevelem, mégis soha be nem piszkítana, soha nem merne kunyerálni, soha nem merne semmit csinálni amiről tudja hogy nem szabad. attól mert a többiek engedékenyek attól még nem fogja teliwc-zni a lakást már ne is haragudj. az más tészta hogy rájuk pl. szelektíven hallgat ilyesmi. de mivel én jelen vagyok egy deka panasz nincsen a kutyámra.

2013. febr. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
9%
a macskás sztoriról meg csak annyit hogy épp tegnap hamarabb elengedtem a kutyát, tehát mielőtt beléptünk volna a házba. ott volt még a párom és annak édesanyja. simizték tudom is én még mi, majd egyszercsak kiment a kutya a járdára mert az út másik oldalán meglátott egy macskát. mindenki elkezdett visítgatni hogy ne menjen, jöjjön, mindefélét. mint már azt fentebb írtam csak én nevelem. én odaléptem megkértem hogy maradjanak csöndben mert a hangomat se hallom. majd rászóltam a kutyára és hívtam aki gondolkodás nélkül azonnal jött is. nem értem hogyan nem lehet letiltani macskáról az állatot főleg ha én vagyok a vezér. ráadásul itt még két másik ember beszélt össze vissza a kutyának ami nyilván meg is zavarhatja egy kissé mert azt is hiheti hogy menjen a macskára. mégis én letiltottam plusz hívtam és minden rendben is volt.
2013. febr. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Miért nem büntetheted meg a kutyát, ha elszalad? Ebben nincs logika! Akkor nem büntetünk, ha magától vagy hívásra visszamegy hozzád. Ha elszalad engedély nélkül, nyugodtan mehet érte bünti.

Az asztalnál etetéstől és ágyban alvástól még nem fog összedőlni a sorrend. Ezeket a kutya hamar megszokja, semmi lényeges változást nem okoznak. Ha te következetes és magabiztos vagy, elég keménykezű a kutyával, akármit csinálnak is a családtagjaid, semmi gond nem lenne az ebbel. Te is nagymértékben hibás vagy itt, nem csak a rokonaid. Te sem tudod megfelelően nevelni a kutyát. Bizony nagyon kellene a kutyasuli! De lehet, hogy egy másikat kellene választani.

2013. febr. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem áll szándékomban mentegetni magam, teljes mértékben tisztában vagyok vele hogy elcsesztem. Nem voltam következetes, elhagytam a szabályokat, és ez lett belőle. Helyre akarom hozni.
2013. febr. 28. 19:45
 9/18 anonim ***** válasza:
14%
A kutyáddal több féle képpen is éreztetheted, hogy te vagy a falkavezér:Mikor enni adsz neki mielőtt letennéd a tálat elé tegyél úgy mintha ennél belőle. Ez azért fontos, mert a kutyák őseinél(farkasoknál) és a vadkutyáknál is az a szokás, hogy a falkavezér eszik először. Vagy ha valami rosszat csinál fogd meg a nyakánál a bőrt (ahogy anyukája szokta) és szorítsd le a földre. Bár ez nem fáj neki, mivel anyukája is ott szokta megfogni, érzi, hogy te irányítasz.Ne okozz a kutyának egyszerre szellemi és fizikai fájdalmat. Ha nagyon rákiabálsz utána ne csapj az orrára vagy szorítsd a földre, viszont ha ezeket megteszed semmiképpen ne kiabálj rá. Alapból nem jó, ha üvöltözöl vele, inkább legyen a szidás határozott mint hangos!
2013. febr. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
ezesetben akkor azt javaslom kedves kérdező hogy menj oda édesanyádhoz először is és kérj tőle egy hónap haladékot hogy bizonyíthass, (ha nem megy akkor szó nélkül el kell ajándékoznod). Ezalatt az idő alatt már mindenképp kell majd szemmel látható változásnak bekövetkeznie. kérd meg tovább (amíg nem érzed végre biztosnak a pozíciódat) hogy az édesanyád határolódjon el a kutyától. a többit pedig már mindenki leírta. viszont jól fontold meg mert egy kutya nem úgy működik hogy most van időm rá most jó lesz holnap pedig elhanyagolom és majd biztosan úgy marad. következetes (tehát mindig és mindenkor ugyanazt várjuk el) és határozottnak kell lenned mindig! a kutyust rendszeresen kefélni ápolni is kell hogy ne legyen annyi szőr a lakásban. a szabályokat be kell tartatni vele!
2013. febr. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!