Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivaros kan is lehet szobatiszta?

Ivaros kan is lehet szobatiszta?

Figyelt kérdés
A barátnőmnek van egy pincserje . Kan 1,5 éves és nincsen ivartalanítva, talán nem is akarja. A gond az hogy állandóan körbevizeli a lakást és mindent ami bekerül. Természetesen ha őt ez nem zavarja akkor engem sem, de eléggé kellemetlen volt amikor én leutaztam hozzá egy hétre és a bőröndömtől kezdve mindent lepisilt. Azzal védekezik hogy ez normális, mert a kanok jelöljgetnek. Ez igaz?
2013. febr. 28. 19:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a szobatisztaság hiánya, hanem domináns viselkedés, hogy megjelöl mindent a lakásban.
2013. febr. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen neveletlen a kutya.Jól néznénk ki ha mindent levizelne a kutyám.A kutya iskolában is alap hogy nem vizelünk le semmit.
2013. febr. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Szimplán nincs megnevelve.
2013. febr. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ivaros kan kutyám van,ugyancsak másfél éves,7O centi marmagasság,41 kiló,egy nagyon domináns példány.Nemhogy a lakásba,de még a terasz kerítését sem jelöli.Szép is lenne....S nagyon elgondolkoztatna egy ilyenfajta viselkedés.Azt jelentené,hogy fing@m sincs a kutyák viselkedéséről és a kutyák megneveléséről...
2013. febr. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3,5 éves pit kanom van, és már 12 hetesen szobatiszta volt. Soha nem pisilt a lakásba, pedig volt hogy sokáig nem tudtam sétálni vinni (csak reggel és este), akkor sem pisilt be a lakásba. Kertes házba költöztünk, a kertet eszméletlenül jelölte (most lett ezért ivartalanítva), de a házban soha nem pisilt.

Szerintem nevelési gondjai vannak a kutyának.

2013. febr. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
A kutyám úgy lett nevelve, hogy még a kertünkbe sem pisil, csak kint, sétakor. És még csak nehéz se volt rászoktatni. Ezt a kutyát is szobatisztaságra kellene nevelni.
2013. febr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
48%

Ez már sajnos nem szobatisztaság kérdése első sorban. A kutyát elhanyagolja a gazdája, nem ért hozzá, nem tudja nevelni. Ez senkinek sem jó, de a legkevésbé szerencsétlen állatnak nem.

Az a normális, ha az ivaros kan kutya nem jelölget a gazdája jelenlétében! Nemhogy otthon, de még séták során sem!

2013. febr. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%
22.14-nek.Nem vitatkozni akarok,csak elmondom elméletemet a kutya séta alkalmával való jelölgetésre.Tehát:találkozunk egy kutyás csapattal.Van ott kan is .Jelöl.Az enyém esetleg nem,mert a jelenlétemben tilos,én vagyok az alfa.Eddig ok.DE:a normális az lenne,ha már kutya szemmel nézzük,hogy az alfa valami jelet hagyjon,tehát territóriumot jelezzen.Én meg ezt nem szoktam.. :) A kutyám azt érti,hogy a másik kan jelenlétében én nem jelzem a területet,mert őt vélem a nagyfőnöknek.De a kutyám lássa/érzi,hogy a másik gyengébb,kisebb nála,ő erősebb,joga van a vezéri,a dominánsabb,a fentebbi pozícióhoz s a vele járó előnyökhöz.Tehát nem ilyen egyszerű ez a vizeléses probléma :).Én hagyom,hogy vizeljen amennyit akar(pórázon nem)amikor szabadon van.Úgyis én döntök mindent,hogy mikor eszünk,mit,mikor sétálunk,mikor jön vissza hozzám(nem számít,hogy vadat riasztunk fel,macska szalad el előttünk egy párméterre,tüzelő szuka van a közelünkben,esetleg még kedve lenne játszani egy kutyakollégával,amikor már hazamenés ideje).A házba is van amikor ő,van amikor és lépek be először,sőt még azt is engedem,hogy ugassa az idegent,ha hozzánk akar jönni.A jelenlétemben is.Az az elvárás csak,és a kutyám ezt jól tudja,hogy amikor szóltam,hogy elég,akkor kuss.De csak azért,mert én a kinéztem,hogy mit ugat,az még nem azt jelenti,hogy abba is kell hagyja.Tehát így nevelgetem én a kutyámat(akaratos,erős,sértődékeny és kutyás szakértők által is borzasztó domináns jellemnek mondott kan Afrikai Oroszlánkutya).
2013. febr. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%
Séta során se jelölhet? Jó vicc!
2013. márc. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
9%

Azért az nagy szemétség és pofátlanság a kan kutyás gazda részéről, hogy hagyja a kutyáját, hogy séta során minden sarkot, autót, oszlopot, kerítést megjelöljön! Vannak ilyen emberek is, de ők is csak azt érik el, hogy a kutyásokat még jobban utálják. (Csak gondoljatok bele, ti kutyátok lepisil egy kocsit, utána ezért 20 másik is le fogja ugyan azt. Fejlettebb országokban ezért bírság jár.) Séta során 2, de legfeljebb 3 pisi belefér, több nem. Akár pórázon van a kutya, akár nem.

Az meg, hogy másik domináns kutya miatt engedem, hogy jelölgessen az enyém, holott erre szabályt állítottam fel, következetlenség. Nem ettől fog meggyengülni a kutya-gazda viszony. Ha mégis, akkor ott hatalmas gondok vannak a nevelésben is.

2013. márc. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!