Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztő vagy szaporító lennék?

Tenyésztő vagy szaporító lennék?

Figyelt kérdés
Ha az a fajta ami nekem tetszik FCI által el nem ismert fajta, de még az anyaországban sem ismerik el, tehát törzskönyvet sem kaphat, ennek ellenére már több mint 100 éve "tenyésztik" és én vennék ilyen kutyákat és elkezdeném "tenyészteni" akkor én is szaporító lennék,mert törzskönyv nélküli kutyákat csinálok? Na most ez a "tenyésztés" az annyi lenne csak, hogy vennék egy szukát meg egy kant és majd 2 év múlva lenne egy közös almuk.Azt a két kutyát akkor is megvenném, ha a későbbiekben nem kezdenék velük semmit, csak hobby célra lenne. Akkor már lehetne egyszer közös alom, legalább az emberek itt is megismernék ezt a fajtát, mert valami iszonyat gyönyörű és nem azért, de szerintem nem csinálnék vele olyan rosszat ha legalább annak a 10 embernek akinek ilyen kutyája lenne annak tágítanám az ismeretét. Szerintem az sem normális, hogy szinte az összes ember le van ragadva 10 fajtánál és annyi.
2013. márc. 1. 10:25
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Az nem tenyésztés, ha vesz az ember egy kant és egy szukát és bepároztatja őket. A tenyésztés komoly dolog. Én személy szerint végzettséghez kötném.
2013. márc. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Melyik fajtáról is beszélsz konkrétan?

(Fotót is légy szíves)

(Tenyésztő semmi esetre sem.)

2013. márc. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kutyafajtáról van szó? Nagyon titokzatos vagy ebben.

Amúgy szerintem sem tenyésztés, azért az ennél kicsit több. Ezt max hobbi alomnak hívnám.

2013. márc. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem ne attól tedd függővé a döntésed, hogy itt mit válaszolnak :)

Ha lelkiismeretesen teszed, orvosilag szűröd őket, a kölykökért felelősséget vállalsz és a fajta érdekeit tartod a szemed előtt, tenyésztő vagy. Nemrég volt egy műsor a spektrumon. Egy orosz pasi évtizedek óta tenyészt sakál-kutya keverékeket, drogkeresésre specializálva. Több nemzedék felnőtt már, csak az orosz hadsereg meg a reptér használja őket szuper eredménnyel. Na, erre mit mondanának!

2013. márc. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
88%

próbálok attól a feltételezésemtől eltekinteni hogy egyazon alomból származna a kan és a szuka és azokkal "tenyésztenél", remélem tévedek.


szóval ahogy az első írta az ha összeteszel kettő kutyát (ne adj isten testéreket) attól nem tenyésztő hanem szaporító leszel. azt sem tudom hogyan oldanád meg hogy a kutyáknak eredményei legyenek ha nem ismerik el és nem lehet törzskönyve. ugyanis a szülőket folyamatosan "próbára teszik" hogy valóban a fajtája legszebb képviselete e stb. a "tenyésztést" megelőző orvosi vizsgálatokról nem is beszélve, a szülők ismerete, van e öröklődő betegség stb. szóval ne haragudj de így, igen, szaporító lennél.

2013. márc. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
82%
4-es. Erre én azt mondanám,hogy édesapám is tenyészt mangalica és házisertés keveréket,sőt vaddisznó és házisertés keveréket is,ezen kívül tiszta vonalú sertéseket is.- Meg is vásárolják tőle,de nem éppen hobbi célra,hanem étkezésire. Egy kutya alomnál sokkal nagyobb a felelősség,hogy genetikailag mit örököl az állat,külön szakma és nem kísérletező önjelölt "tenyésztők" hobbija.
2013. márc. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy az FCI nem ismeri el, még nem vagy szaporító. Az viszont gáz, hogy venni akarsz kölyökként egy kant és egy szukát, hogy majd pároztasd őket. Honnan tudod, hogy összeillenek? Inkább vegyél egy jó szukát, szerintem bőven elég pénz és energia egy kutyát felnevelni, nem hogy kettőt és később keress egy kant, aki befedezi, majd ha még mindig szeretnél második kutyát, onnan tarts meg egyet.

Egyébként az, hogy nem elismert fajta, nem azt jelenti, hogy nem törzskönyvezik. Attól még általában létezik fajtagondozó szervezet, különösen egy ilyen régi fajtánál, ők biztosan adnak ki nem hivatalos törzskönyveket. Vagy ha nincs, amin meglepődnék, akkor legalább a tenyésztők vezetik otthon, hogy melyik kutya honnan származik. Még a beduin pásztorok is számon tartják a kutyáik származását, nem feltétlenül írásban. Pont azért, mert enélkül hosszú távon nem lehet eredményesen tenyészteni.

2013. márc. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztésről csak utódkövetés és származás vezetés esetében beszélhetünk ennek egyetlen eszköze a törzskönyv. Biztos vagyok abban, hogy egy régi fajtának van fajtagondozó szervezete még ha nem is itthon de valahol biztosan. Ha ritka egy fajta akkor még nagyobb felelősség van azok vállán akik a kis genetikai készlettel gazdálkodnak és nem megengedhető egy törzskönyv nélküli alom létrehozása hisz a születendő kölykök utódkövetés nélkül elvesznek a fajta számára.


Egy totálisan újonnan törzskönyvezni kezdett fajta (na ez az elhivatottság): [link]

2013. márc. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Mostanában nagyon fel van kapva ez a tenyésztő vs szaporító téma. Nem akarok én tenyésztő lenni, de azt sem akarnám, hogy rám süssék a mocskos szaporító bélyeget. Annyi a célom, hogyha meglesz a két kutyám, akkor a későbbiekben esetleg mások is hozzá tudnak jutni, ehhez a fajtához és többen is megismerik.Természetesen két külön vérvonalú kutyát vennék és egy alom ami max 10 kutya nem a világ és nyilván nem adnám oda akárkinek meg tartanám a kapcsolatot az új gazdikkal.Mivel ugye nem vihetem kiállításra sem, nem lesznek eredményei, meg nem lesz törzskönyve sem az nem az én hibám,de attól már egy rohadt szaporító lennék? Persze az állomány dokumentálva van, meg van fajtagondozó szervezet de én azzal a papírral pont semmit nem érek Magyarországon.Mindenképpen két kutyát vennék és nem azért, hogy szaporítsam, mert vehetnék két szukát is, de bárhogy lesz is két kutya lesz és nem feltétlenül muszáj ugyanakkor érkezniük, lehet pár hónapos eltérés közöttük. Nem akarok feltétlenül kölyköket sem, csak gondoltam rá, több értelme lenne mint az 56324. német juhász alomnak. Ja és nem titokzatos, csak a kérdés lényege nem az, hogy milyen fajtáról van szó. Itt a kép [link]


[link]

2013. márc. 1. 11:11
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Ez ugye amcsi fajta? Akkor ott kell törzskönyvezned a kölyköket és ott kell kiállítanod a szülőket. Drága mulatság lesz, de anélkül csak egy szaporító vagy és ha már a fajtahonosító sem figyel oda, akkor a következő generációknál még nagyobb lesz a baj. Nem szaporítással kéne kezdeni egy fajta magyarországi karrierjét.
2013. márc. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!