Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12 hetes kiskutyus, harmadik...

12 hetes kiskutyus, harmadik oltás nélkül sétálhat?

Figyelt kérdés
Van egy 12 hetes Pitbullunk, sajnos még a harmadik védőoltása nincs meg, de nagyon nem bír magával, le szeretnénk vinni az udvarra energialevezetésképp és azért is hogy szokja a szobatisztaságot. Tudom, az állatorvos azt mondja, ilyenkor még nem ajánlott, de a ti véleményetekre vagyok kíváncsi.
2013. márc. 1. 11:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%

Az én kutyám már 6-7 hetes korától sétál. Először a tenyésztőnél, majd ugye nálunk. Semmi baja nem lesz, csak oda kell figyelni, hogy ne szimatoljon sokáig egy helyen, kakit, pisit, stb. Illetve ne olyan helyen sétáltasd, ahol a legtöbb kutya, illetve kóbor kutya megfordul!


Sok állatorvos úgy tartja, hogy 6 hónapos koráig le ne merd vinni a kutyát, ne merd sétáltatni, mert jajj jajj! De ez egy nagy baromság! Pont 7 és 12 hetes kora között kell a legjobban odafigyelni a szocializációjára, ebben az időszakban a legkönnyebb hozzászoktatni dolgokhoz!

Szóval én a helyedben már réges rég sétáltatnám!

2013. márc. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Eddig még nem mertük levinni, mert az állatorvos azt tanácsolta, hogy a harmadik oltás előtt ne vigyük sehova.

Érintkezett már más kutyával akinek megvan minden kötelező oltása és tőle sem kapott el semmit, nem lett semmi baja. Azért is lenne nagyon fontos, hogy le tudjuk vinni mert a szobatisztasággal nehogy gondok legyenek, illetve, hogy megismerkedjen a világgal.

2013. márc. 1. 11:27
 3/12 anonim ***** válasza:
Mindenkinek saját döntése, hogy bevállalja-e azt a rizikót, hogy netán valamit felszed a kicsi sétáltatáskor. Bizonyos feltételek betartásával kisebb az esélye ennek, de nem kizárható.
2013. márc. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Ahogy már írtam, én mindenképpen levinném sétálni! Egyébként egy normális orvos azt szokta tanácsolni, hogy a második oltás után már le lehet vinni... Persze attól is függ, hogy kinek mi az oltási programja...


De én nem félteném ennyire, az tuti, ha nálam lenne, már 4 hete sétálna!

2013. márc. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

1, 4es vagyok.


Persze, a rizikó az mindig ott van, de azért túlaggódni sem kellene a dolgot, ahogyan azt sokan teszik! Aztán meg csodálkoznak, hogy gond van a kutyával, mikor minden oltását megkapta és hirtelen gyorsan mindenhez hozzá akarják szoktatni! Én sem azt mondom, hogy 8 hetes korában már mindent meg kell vele ismertetni, de azért burokban sem kell tartani (ez nem neked szól közvetlenül kérdező, hanem úgy általánosság). A lényeg a fokozatosság! Ha mondjuk a te kutyád még soha nem sétált egy jót, nem volt forgalomban, stb., akkor nyilván nem az az első, hogy a legforgalmasabb helyre elvidd! Fokozatosan szoktasd hozzá mindenhez, figyelembe véve azt, hogy mit vársz a kutyádtól , hogyan viselkedjen emberekkel, dolgokkal, stb.

2013. márc. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
a dokid rohadt 6 évet az egyetemen szakorvosi vizsgát ,gyakorlati órákat szerzett,majd ledoktorált,most praktizál 6 havonta továbbképzéseken vesz részt ha mond neked valamit szerinted akkor poénkodik?kire hallgatnál?elhiheted hogy nem az oltás díja miatt aggódik
2013. márc. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A dokinak kötelessége azt mondani, hogy nem viheted le, mert nem védett. A gyakorlatban meg az a helyzet, hogy a parvó a puszta homokban is él 6 hónapig lazán, és simán hazaviszed cipőn is, nem kell hozzá levinni a kutyát.

Érdemes rákérdezni a környékbeli fdokiknál, hogy regisztrált-e mostanában parvót.

Nekem a szocializáció fontosabb volt, mint a 100% védettség, és semmi gond nem volt. Egy pitbullnál pláne azt mondanám, hogy nincs fontosabb a korai szocializácónál.

Figyelni kell, hogy ne egyen fel semmit, nem olyan helyre vinni, ahol kutyatömegek ürítenek, hazaérve mancsmosás, szájmosás.


Én biztos, hogy nem tartanám burokban még 4 hétig a szocializáció rovására.

2013. márc. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

ma 11:37

Még az orvosok sincsenek egységes állásponton.

Találkoztam én már olyan kutyással a belvárosban Pesten, aki 1 éves kutyának jött vásárolni nyakörvet-pórázt, mert végre kiviheti a kutyáját sétálni. Az orvosa a dalmata gazdájának megtiltotta 1 éves koráig a kivitelt. Persze, ez kirívó eset, de a dokik oly sok másban sem ugyanazon véleményen vannak.

2013. márc. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem mindegy, hogy mivel oltotta a kutyád a doki. (Ezt honnan tudjuk innen?)

Másrészt a dokid tisztában van a környéken levő járványokkal (pl. van-e parvo), ezt mi szintén nem tudjuk.


Állatorvosok véleménye is eltér, én pl. most találkoztam olyannal, aki szerint 2 oltás is elég (talán 2 kombinált, ha jól sejtem), a mi dokink 3 oltást adott neki, de akad olyan is, aki még fél éves korában és egy éves korában is újra oltaná és szerinte az lenne a teljes védettség.


Hallgass az orvosotokra, abból nem lehet baj!

2013. márc. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

6os!


Ez mind nagyon szép, amit leírtál, viszont nagyon sok az olyan orvos, aki közel 60-70 éves és borzasztóan visszamaradott, képzés ide-oda és azt javasolja, hogy x hónapos koráig ki ne merd vinni a kutyát sétálni! Ez nagyon nem jó tanács, mert nem egy kutya lett emiatt problémás. Nyugodtan sétáltathatja, odafigyeléssel persze!

2013. márc. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!