Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adhatnék a kutyámnak?

Mit adhatnék a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy van egy Havanese-Sicu keverék kutyám, és néha elkezd füvet enni. Azt hallottam, hogy ilyenkor valami bajuk van. És amikor füvet eszik, akkor mindig össze-vissza hányik, persze nagyon okos, mert mindig kimegy a kertbe. :) De amikor kimegy nem tudom, hogy mennyi füvet zabál még. 2 éves a kutyám, és tavaj csinálta ezt, de most is amikor kivittem evett 1-2 szál füvet. Nem zavar, vagy ilyesmi, csak az, hogy tudom milyen rossz hányni, és neki se kelljen.

Valami gyógyszert, vagy valami nincs erre, hogy ne a füvet egye, hanem valamit mi adjunk neki ami helyettesíti a füvet?



2013. márc. 1. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt milyen gyakran csinálja?


A kutyánál ez természetes dolog, ha nem túl gyakori vagy nincs pl vér a hányásban, akkor szükségtelen a gyógyszeres kezelés. Sőt, a kutyák képesek a gyomor izmainak segítségével tudatosan hányni. S vannak olyan kutyák, akik hányósabbak. Pl nekem az egyik kutyám olyan, hogyha valamit megevett, annak már nincs visszaút. De a másik havonta egyszer-kétszer hány egy kicsit, mert ha valami kicsit is zavarja a gyomrát, azt már ő kihányja.

2013. márc. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mit kap enni?
2013. márc. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem olyan sűrűn csinálja. Talán évente 1-2 szer.

De egyszer az orvos azt mondta, hogy félre evett valamit, de akkor ott mindenfélét hányt.

Hozzáteszem most nem hányt (még) csak füvet eszik.

Enni azt kap amit megeszik, én oda szoktam figyelni, hogy ne adjak neki szilánkosan törő csontot, kenyerret meg olyanokat amiket nem szabad. Meg, ha én is ott vagyok a kaja vételnél, akkor Pedigré (bocs nem tudom , hogy írják :D) , meg szárazkaját is.

A legrosszab az, amikor a kocsiba hányik. Ezt akkor csinálja , ha be van zárva a dobozába (mostmár nem mert kicsi lett neki), és akkor , ha kap enni utazáás előtt.

Elég hányós kis eb :D

2013. márc. 1. 13:05
 4/8 anonim ***** válasza:

Évente 1-2-szer? Az semmi. Autózás, utazás előtt meg ne adj neki enni.

Ha füvet eszik, attól még nem biztos, hogy hányni is fog.

2013. márc. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne maradékkal meg ilyen szeméttel (pedigree) etessétek a kutyát. Ott a Brit Care pl jó minőség nagyon baráti áron, vagy a BARF. A konyhai maradék minden, csak nem jó egy kutyának.
2013. márc. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem is maradékot adunk neki :D hanem azt amit mi eszünk :D

Pl. rántott hús van akkor azt kap, vagy kutyakaját :D azt kap amit megeszik, ha nem eszi meg mást kap .

Jó akkor megnyugodtam :D

2013. márc. 1. 14:18
 7/8 A kérdező kommentje:

Egyébként, mikor még 1 éves volt, akkor kapott valami kanadai kaját, meg a jutalomfalatot sem szereti annyira :D

A jutalomfalatot, csak akkor eszi meg, ha én is :D

2013. márc. 1. 14:21
 8/8 A kérdező kommentje:
Chicopee volt :D
2013. márc. 1. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!