Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az elektromos-láthatatlan...

Az elektromos-láthatatlan kerítésen kívül nincs más lehetőség?

Figyelt kérdés

Egy hiperaktív, tényleg gonosz(!:D) kutyát egyszerűen nem lehet eltiltani 1-2 helyről a kertből, mert direkt, csakazértis a rosszat csinálja.

Már rengeteg dolgot megpróbáltunk, de semmi haszna, ideig-óráig van amelyik működik, de mindig visszaesik. (visszaeső bűnöző:D)

Én nagyon nem tartom jó ötletnek ezt, viszont a gazdája már csak ezt a lehetőséget tartja jónak.

Nagyon megfogja sínyleni a lelkét? Vagy csak az első pár alkalom lesz rossz és utána hozzászokna?


2013. márc. 1. 13:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem fogja megsínyleni a lelkét. A kutya tapasztalat útján tanul. Csinál valamit...ha jó érzések követik a cselekvést, újra megcsinálja. Ha kellemetlen érzés éri , el fogja kerülni azt a szitut. Az elektromos kerítés nem villanyszék. A kutya érzékeléséhez igazított jelet ad ki.Hidd el, ki van kisérletezve, mennyi az annyi. Másként nem is lehetne forgalmazni.
2013. márc. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem lesz baja, egyik ismim vizslája nagyon szökős volt (nincs lemozgatva szerencsétlen jó,hogy szökne ha nyílik a kapu).

Neki vettek egy ilyet és megcsinálták,hogy a nagy kapun ne tudjon kimenni,igazából nem áram ez hanem csak rezeg vagyis én kipróbáltam(kezemen) és csak erősen rezgett egyet ami kicsit fura érzés volt,de inkább kellemetlen,szóval nem fáj ez a kutyának!!


de pár alkalommal megtanulja,hogy ha kimegy(ebben az esetben a kertbe megy) akkor az kellemetlen..


pár nap alatt már a vizsla a kapu közelébe se ment, 1-2 méterre már megáll tőle..szóval ha le lenne véve róla a nyakörv akkor se menne ki az tuti..


Mondjuk én inkább annak a híve vagyok,hogy neveléssel és tekintéllyel kéne azt el érni,hogy a kutya ne csináljon rosszat!!

Én nem ismerem a körülményeket ezért nem mondok semmi olyat..

2013. márc. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én is a nevelés mellett lennék, de nincs ideje a gazdinak a kutyára, és "a kutyának tudnia kéne, hogy ő egy őrkutya és mit lehet és mit nem"..:S
2013. márc. 1. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!