Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez ellentmond a falkavezérség...

Ez ellentmond a falkavezérség gyakorlásának? Bővebben a kérdés alatt.

Figyelt kérdés

Elolvastam Jan Fennel könyvét is, amely szerint ha hazaérünk, nem szabad tudomást venni a kutyáról, majd ha megnyugszik, 5 perc után lehet magadhoz kívni stb. A problémám az, hogy nálunk egy kicsit másként működik a hazaérkezés…

Kertes házban lakunk, de a kistestű kutyus napközben bent van, amíg dolgozunk. Ez akár 11 óra is lehet, ezért amikor hazaérünk, egyből ki szoktam engedni a kertbe. Nem megyek be, hanem kinyitom az ajtót, kijön és mehet pisilni-kakilni. Ilyenkor nem szólok hozzá, nem üdvözlöm, nem foglalkozok vele akkor sem, ha körülöttem ugrál, nyüszög. (Addig kint vagyok vele.) Miután kint lenyugszik, odahívom magamhoz és úgy megyünk be, hogy én lépjek be először az ajtón.

Ez így jó? Vagy be kellene mennem a házba, „eljátszani” az 5 perces szabályt és utána kimenni vele a kertbe?

A másik az, hogy napközben ha kiengedem, néha nagyon izgatott lesz, ugrál-pattog, nyüszít… Ilyenkor is meg kell várnom, hogy teljesen lenyugodjon és úgy menjünk ki a kertbe?



2013. márc. 1. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Baj van a kutyád viselkedésével?

Mert ez akkor segíthet, ha a kutyának szeparációs szorongása van. Ha a kutyáddal nincs gond, nem ugat, ha egyedül marad, akkor ne aggódj, és ne változtass.

Én mindig megsimogatom a sajátomat, ha hazaérek, pedig elvileg ezt sem lehetne. De most miért ne simogassam meg, ha amúgy tökéletesen viselkedik, és ezzel nem rontok a helyzeten. Persze a túlzott örömködést nem javaslom.

És 11 óra után én nem várnám el tőle, hogy vigyázülésben várjon, amíg a gazdi méltóztatik kiengedni. Ha kiment, elintézte a dolgát, akkor visszafogottan dicsérd meg, mintha mi se' történt volna, mintha Te végig otthon lettél volna, csak ő ment ki egy kicsit :)

2013. márc. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez ugyanaz a szitu, mint h a kutyát felengedhetjük-e, felhívhatjuk-e az ágyra.

Ha minden jól működik, akkor nyugodtan :)

2013. márc. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Valletta ***** válasza:

Ahogy leírtad, az úgy jó, még akkor is, ha feltétlenül úgy akarod csinálni, ahogy az a könyvben meg van írva. Nem az a lényeg, hogy hol vagytok, a kertben vagy a házban, hanem a hazaérkezést követő viselkedés.


Egyébként meg szerintem teljesen normális, ha örül a kutya a gazdájának, én mindig megsimogatom ha hazajövök, és ha szóra megnyugszik, illetve nincsen se szeparációs se tiszteletlenségből fakadó problémátok, teljesen felesleges ez az öt perces szabály.

2013. márc. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!