Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma megtámadott ismételten egy...

Ma megtámadott ismételten egy kutya, mikor kerékpárral közlekedtem az Újköztemető felé. Mit tudok tenni? Legális a gázriasztó pisztoly, illetve van valami kutyadobhártya pukkasztó?

Figyelt kérdés

Nem gonoszságból írom, de egy nagyon nagy kaukázusi juhászt engedett szabadjára a drága "gazdi".


Látszott rajta, hogy őrkutyának van használva, én az út szélén mentem, és hirtelen nekemrontott. A kormányt berántottam- ha jön autó meghalok, mert elcsap- és nekiálltam tekerni, közben meg ordítottam a dögre hogy takarodjon. A drága paraszt, -elnézést indulatomért, de egy melós paraszt volt az illető- meg csak állt, mint bálás szamara, és nem tett semmit. Szerencsére a kutya feladta amikor 40 re gyorsítiottam hirtelen -istennek hála hogy edzett vagyok- viszont nagyon közel volt. ötletek?


24F


2013. márc. 1. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Bors vagy paprikaspray is jó, gázpisztolyt is használhatsz
2013. márc. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Bors vagy paprikaspray magyarországon közterületen tilos ,gázspray is csak max 20 ml es lehet nálad gázfegyverre közterületen engedély kell,magadelé tarod a bringát kvázi pajzsként a bordai közé kell rúgni jelzem szeretem az állatokat de ebben az esetben vagy te vagy ö,ha egyszer elrendezed örökre megtanulja hol a helye
2013. márc. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Ha egy kaukázusinak lerúgod az össze bordáját akkor se fogja tudni hol a helye :D

a 20mls gázspray az jó már ha érdekli majd a kutyát mert az se biztos sajnos. Ilyen esetben oda kell figyelni hogy arra felé jár e az a kutya.. Azért minden kutyától nem kell félni. Múltkor el esett az erdőben miattunk egy biciklis. Félreálltam a kutyákkal és leültettem őket ahogy szoktam úgy megijedt hogy nincs rajutuk póráz hogy elesett... és még én voltam a köcsög :D

2013. márc. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
dobj neki egy virslit vagy egy félszelet csirkemellet
2013. márc. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
91%
gázspray hatástalan Kutyák és más állatok ellen egyszerűen immunisak rá. a borsspray viszont megoldás lehet,én momentán pont leszarnám hogy illegális ha az életem múlna rajta, vennék egyet, nem is egy ismerősöm tart olyat magánál, meg ráadásul ki az a "kedves" aki feljelentene hogy kozteruleten használtam.
2013. márc. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Lehet kapni elektromos kutyariasztót. Megnyomod és olyan hangot hallat, amit csak a kutya hall. Mi kipróbáltuk, nagyobb kutya jött, gomb megnyom, úgy hátra esett, mintha belerúgtál volna, azt se tudta merre menjen. [link]
2013. márc. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

én is a riasztót javasolnám.

egyépként azzal pont hogy hibát követtél el hogy elkezdtél tekerni, mert azzal jól "bekapcsoltad" a kutya zsákmányszerző ösztönét. ebben az esetben meg kellett volna álnod a kutyára rá se nézni, az megszagolgatott volna és ment is volna vissza a gazdájához. hidd el tudom miről beszélek én gyerekkoromban kétszer jártam így és mindkétszer ezt csináltam meg (igaz akkor félelemből mert én nem tudtam olyan gyorsan tekerni) és mindkétszer a kutya megszagolt aztán ment a dolgára le se tojt. mára már nem történnek ilyenek mert már a kergetés előtt le tudom szűrni a kutya testbeszédéből hogy mi a helyzet és ha úgy látom hogy nagyon domináns tartásban közlekedik, egyszerűen leszállok a bicigliről és nyugis lépésben megyek el az ilyen kutyák mellett egy darabon. majd felülök vissza de akkor sem azonnal tekerek mint az állat hanem fokozatosan gyorsítok csak.

2013. márc. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
ja és hozzátenném hogy mindkét esetben morogva, ugatva iramodtak utánnam a kutyák. sőt most eszembe jutott visszaolvasva az írásod hogy amikor kicsi voltam akkor egyszer kirongyolt rám a cé házból egy kistestű kutya, én meg tekertem már amennyire tudtam miközben folyamatosan a kutya képébe meredtem és úgy üvöltöttem mint akit nyúznak. ma már értem miért nem hagyott békén az a kutya és miért akart mindenáron leszedni a bicigliről.
2013. márc. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Országúti versenyző vagyok, gázspray mindig van a mezemben edzéskor, nem vagyok hajlandó a 21. században prédaként menekülni antiszociális dögök elől. Hatásos, mert a fújás hangja is megrettenti, plusz a hatóanyag... Tartós baja nem lesz tőle, bár sajnálom mert az idióta gazdája helyett kapja, hisz közterületen semmi keresnivalója póráz nélkül kutyának. Nehogymár mi legyünk a szemetek amiért megvédjük magunkat...
2013. márc. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!