Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak hogy elmúljon a...

Mit csináljak hogy elmúljon a fülgyulladása?

Figyelt kérdés
A kutyám sokszor rázza a fejét és vakarja a füleit,valószínű begyulladt neki,de a szüleim nem hajlandóak elvinni őt állatorvoshoz..mondtam nekik hogy vegyünk kutyáknak való fülcseppet de sokallják az árát..így mit tehetnék? nekem nincs pénzem.
2013. márc. 1. 17:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Így nem lehet kutyát tartani!!! Ha nincs rá pénz, akkor ajándékozzátok el olyannak, aki el tudja látni és szereti. Én elhiszem, hogy ragaszkodsz hozzá, szereted, de pénz nélkül nem lehet kutyát tartani.


Mindenképp állatorvoshoz kell vinni. Meg kell tudni, hogy mi okozza a fülgyulladást és célirányosan kezelni.


Elsősorban ki kell takarítani a kutya fülét, ehhez vény nélkül kapható fültisztító oldatot kell használni (pl. Oti Clean, Oti Max) ezek feloldják a fülzsírt, lehet, hogy csak a felgyülemlett fülzsír miatt van gyulladásban a füle, de általában nem elég egy egyszerű fültisztítás.


Olyan nincs, hogy sokallják a pénzt! Ez állatkínzás!


Azt te tudod, hogy milyenek az anyagi körülményeitek. Mostanában sokan vannak, akik nem engedhetik meg maguknak, hogy ellássák a kutyát...ebben az esetben keresni kell neki egy megfelelő gazdit, aki tud róla gondoskodni.


Ha pénz lenne az ellátására, csak a szüleid sajnálják rá, akkor nincs mentség. A kutyának nincs helye nálatok.

2013. márc. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Egyet értek az elsővel, mi lesz ha komolyabb baja lesz és drágább kezelés kell, akkor elpusztul kínok között? Bár ez a fülgyulladás is komoly, orvos kell hozzá és elég kellemetlen a kutyának, úgyhogy minél előbb vigyétek, nincs mese.
2013. márc. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Tudom hogy kellemetlen neki de nem én döntök,esetleg valami fülcseppet tudnátok ajánlani? ami nem túl drága?
2013. márc. 1. 17:52
 4/15 anonim ***** válasza:
először is lehet gyulladás, de az is előfordulhat, hogy idegen test van a fülben. mindenképp kéne orvos. Sajnálom, hogy tehetetlen vagy, de gondolom a szüleidnek sosem fájt még a füle, hogy hagyják az állatot szenvedni.
2013. márc. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Drága kiscsillag vagy, és így ismeretlenül is büszke vagyok rád, hogy nem úgy gondolkozol mint a szüleid.

Elég nehéz helyzetben vagy, nem jut más az eszembe, mint rágni a szülők fülét addig amíg be nem adják a derekukat.

Mondd el nekik, hogy számodra milyen fontos a kutyád, szereted őt és aggódsz érte, mert látod, hogy fáj neki.

Ha tényleg annyira nincs pénzetek, akkor viszont tényleg az a legjobb megoldás amit már írtak előttem: elajándékozni egy felelős gazdinak.

2013. márc. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Mindig veszekedés a vége ha erről beszélek..kb mennyibe kerülhet hogy megvizsgálja és felírjon neki valamit? megpróbálok valahogy gyűjteni
2013. márc. 1. 20:44
 7/15 anonim ***** válasza:

az én anyám is ilyen felfogással volt megáldva.

én azt mondtam neki, hogy amíg nem visszük a kutyát dokihoz, addig nem eszek. Persze kiröhögött, de mivel elég makacs teremtés voltam világ életemben, miután 4. napja nem ettem már könyörgött, hogy egyek, és ha nem eszek, akkor lenyomja a torkomon, amire közöltem ,hogy ha lenyomja, akkor kihányom... és mondtam, hogy nagyon szívesen eszek, ha elvisszük a kutyát dokihoz...az 5. nap már a rendelőben voltunk, és hazafelé ettünk egy gyrost, így én is meg anyám is megnyugodtunk, én azért, mert a kutya el volt látva, ő meg azért, mert már végre ettem.

Természetesen ezzel nem azt mondom, hogy kezdj el koplalni, csak meg lehetne találni a módját, hogy rá vedd őket. ha mást nem, ha esetleg kapsz kajapénzt mondjuk a suliba, akkor azt rakd félre, vagy menj el a dokihoz, kérdezd meg, hogy mennyibe kerülne, és ha nem olyan veszélyes összeg, akkor lehet, hogy belemennének.

2013. márc. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
én is olyasmire gondoltam hogy ha bármire is adnak pénzt nekem azt félrerakom és összegyűjtöm neki
2013. márc. 1. 21:43
 9/15 anonim ***** válasza:

Vegyél a gyógyszertárban, vagy fitotékában kövirózsa kivonatot, ez úgy 800 Ft, valamint kisbabáknak való fülpucoló pálcikát. Ezzel a pálcikával nem tudsz túl mélyre nyúlni amikor tisztítod, így nem okozol kárt.

A kövirózsa kivonattal pucold a fülét, és cseppents neki 3-4x. Ha tényleg csak fülgyulladás, akkor ettől el fog múlni.

2013. márc. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm!!!
2013. márc. 1. 22:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!