Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kék színű keverék kiskutya....

Nory0722 kérdése:

Kék színű keverék kiskutya. Igaz, hogy sok bajuk lehet?

Figyelt kérdés
Nagyimnak szeretnék hozni egy kutyát egy állatvédő szervezettől. Két kék színűt néztem ki, igen különlegesek, és mivel kissé félénkek, így nem találnának egyhamar gazdára. Sok szocializációval járna, ha elhoznám, de ahogy néztem, 60-80 %ra ki lehet küszöbölni a félelmüket. A kérdés csak az, hogy valóban gyengébb mind az immunrendszerük, mind a bőrük? Már 6 hetesen volt gondjuk, de elég volt őket nyzorallal megfürdetni, meg kezelni advocate cseppel. Egyik doki szerint nem lesz később bajuk, másik szerint nagyon is. Vagy csak a táplálástól függ? Felnőttként vagy Josera Economyt fog kapni, vagy Brit Premiumot, még nem tudom melyik lesz jobb neki. Ennél drágábbat nem tud nagyim venni neki. Kb 23-30 kg-os lesz majd, nem tudom, ez számít e. Nem szeretném, ha havi több ezret a kezelésére kellene költenie, mert bár szereti a kutyákat, és nem hinném, hogy rajta kívül sok 79 éves van még, aki pl Brit táppal eteti a falusi keverék kutyáját, de ez a max, amit megengedhet. Nyilván, ha a kutya beteg lesz, stb. azt megoldjuk, de a havi több ezres kezelés ezeken felül már sok lenne.
2013. márc. 1. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Kék színű? Én vagyok a hülye?
2013. márc. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
hát azoknál a fajtáknál nincs gond ahol a kék megengedett. Max szőrhiány ami elő szokott fordulni (pl:fülvégeken) Nem hiszem, hogy keverékek esetében sokkal több gondot okozna ez a szín.
2013. márc. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79 évesnek kölyköt? Olvasd el ezt a cikket, elég jól leírja a merle gén lényegét: [link]
2013. márc. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A félreértékek elkerülése végett: nagyim 79 éves. Vele él a nygabátyám, aki 52 éves, és rokkant (nem tud beszélni és nagyott hall, amúgy szellemileg és fizikailag ezen kívül teljesen ép). Nagyim fizetné a kutyát, de a ngybátyámé lenne. Szemben laknak velünk és én megígértem, hogy segítek nekik. Nekem 3 kutyám van, és minden héten járunk suliba+hosszú sétákra, biciklizni. 2 hetente elvinném a kutyust suliba, heti 2x-3x áthoznám nálunk és minde sétára elvinnénk magunkkal. Tehát igen, kölyök kell, akit össze tudunk szoktatni mind a kutyáinkkal, mind a mama 3 macskájával és baromfijaival.
2013. márc. 2. 09:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Önmagában abból nem lehet baj, hogy kék. Inkább az okozhat gondot, hogy feltételezem valami bull-típusú terrier akiket szaporítótól koboztak el. Azaz örökletes betegségeik sajnos lehetnek.
2013. márc. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem igazán vagyok oda a staffikért, meg a hasonló kutyákért. Nem bull típusú, totál keverék. Az anyja egy erdélyi kopó keverék, az apja pedig egy rotti keverék (feltételezhetően), így a kicsit már igencsak keverékek :)
2013. márc. 2. 16:08
 7/7 anonim ***** válasza:
húha elég érdekesen nézhet majd ki:) Minden esetre zöld kagyló kivonatot adjatok neki, azt úgysem lehet túladagolni. Az ízületeinek jót tesz
2013. márc. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!