Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok régi ősmagyar,...

Tudnátok régi ősmagyar, magyar vagy akármien jó kutyaneveket?

Figyelt kérdés
Németjuhászkutyának, és egy spánielnek.

2013. márc. 1. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
2013. márc. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hunor, Magor, Zalán, Géza :)
2013. márc. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én kicsit velősebb névre gondoltam. :)
2013. márc. 1. 22:42
 4/9 A kérdező kommentje:
Olyanokra gondoltam mint pl: turul, vadász meg ilyesmik a németjuhásznak. A spánielnek meg valami suzy vagy ilyesmik. Az első kommentelő nagyon jó ötleteket adott köszönöm!
2013. márc. 1. 22:45
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
a turul egy madár (a kerecsensólyom) és nem név. a vadász szintén nem név. a suzy pedig nemhogy nem ős, de nem is magyar. tudod egyáltalán,hogy mit akarsz?
2013. márc. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én komondorom neve Szittya.
2013. márc. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk németjuhász vagy spániel elég bután néz ki ősmagyar névvel... Szerintem.
2013. márc. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Német kutyának német nevet(vagy semlegeset)! akkor nem lehet mellé fogni. Német név (lehet akár kutya név is ) Jörg, Josef, Fritz,

Lány: Uta, Senta...


Egyébként ha ragaszkodsz az ősmagyar nevekhez: Boglár, Tas, Emese, Koppány (Igaz, ezek mint a előbb a német nevek, ember nevek hivatalosan, de én simán el tudok képzelni egy kutyát, Fritz, vagy Tas, Koppány néven, bocsánat ha megbántok valakit)

Tipikus kutyanevek, amiket a régi öregek szoktak a kutyáknak adni: Buksi, Bodri, Bogár, Bogáncs, Vahur...

2013. márc. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tudom mit akarok és csak gondolkoztam, hogy mit lehetne.Persze kutyának nevet igazán csak akkor lehet adni ha már megvan. És nem csak magyar nevekre gondoltam.
2013. márc. 2. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!