Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » így neveljem a kutyát? így...

így neveljem a kutyát? így falkavezérnek fog tekinteni?

Figyelt kérdés

kölyökkorban kezdem az egészet. amikortól hazahozom.

1 : szaglássza a nyakörvet, aztán miután megismerkedett vele felrakom rá és szokni fogja pár hétig.

2 : vezényszavak megtanítása ( ül,fekszik,marad,ugat,csend,stb ), és játék.De amikor ő még játszana akkor hagyjuk abba mert én döntöm el hogy mikor kezdjük és mikor lesz vége a játéknak.

3 : minden étkezés és póráz feltevés előtt leültetem, és csak akkor adok neki enni amikor már leült.elviszem sétálni de csak rövid pórázon és csak a bal oldalamon jöhet csak mellettem.

jó lesz ez így? aztán felnőtt korában már jöhet az agility, a hosszú séták az erdőben, a kirándulgatások. így normális engedelmes kutya lesz belőle? így én leszek a falkavezér a szemében?


2013. márc. 2. 10:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, de még én se vagyok túl tapasztalt...
2013. márc. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon lesz jó. Főleg ez a része: "elviszem sétálni de csak rövid pórázon és csak a bal oldalamon jöhet csak mellettem. " Kiskutyával pláne nem kell ezeket túlzásba vinni, ha nincs gond vele. Élvezd a kutyával eltöltött időt.
2013. márc. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
ezt azért csinálnám hogy megtanulja hogy csak mellettem jöhet, és nem össze-vissza
2013. márc. 2. 10:19
 4/25 anonim ***** válasza:
Jó,hogy próbálsz odafigyelni a helyes nevelésre,de a ló túlsó oldalára se essünk át.Egy kölyökkutyának egyre növekvő mozgásigénye van,kíváncsi is ráadásul,az,hogy mindig lábnál menjen,mire jó neki?Engedelmes lesz az lehet,de hogy marhára nem lesz neki jó,az is biztos.Futkározni,labda után rohanni,más kutyákkal ismerkednie kell,nem kényszerítheted arra már kölyökként,hogy 100%-os fegyelemmel csakis melletted meneteljen.Kell neki a szabadság,ahogyan szüksége van arra is,hogy idővel megtanulja,hogy ha pórázon van,szépen kell közlekedni.
2013. márc. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Kb olyan,mint 3 éves gyereknek megmagyarázni,hogy ne rohanjon...Akkor is futkározik,ha te nem akarod,max pár percre abbahagyja,utána folytatja,mert gyerek,és tele van energiával.Mikor szaladgáljon,majd felnőtt korában,ha már megtanult vigyázni magára...?Az anya-jelen esetben a gazdi-kötelessége vigyázni a gyerekre,kutyára,biztosítani neki a szabad mozgás lehetőségét.Különben a sétákat előbb-utóbb már nem élvezni fogja,ha mindig csak láb mellé kényszerítik és semmi szabadság nincs.Ő lesz az a kutya,aki ha pórázt tesznek rá,leül és nem hajlandó menni,max hazafelé...Sajnos láttam már ilyet.
2013. márc. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
de akkor mikor tanítsam meg neki hogy láb mellett menjen? mert mindent kölyökkorban kell elkezdenie, ha kölyökkorban megszokja h azt csinál amit akar séta közben, akkor felnőtt korában sem lesz más.
2013. márc. 2. 10:35
 7/25 anonim ***** válasza:

A kutyanevelés egyik alapszabálya h többször dicsérd, jutalmazd a kutyát mint ahányszor leszidod, letiltod valamiért/ről. Ha egy 3 hónapos kölyöktől akarod megkövetelni a bal láb melletti sétát, akkor abból csak az lesz h "nem! neeem! NEM! NEEEM!" Egyébként meg lehet...de max egy utcahossznyit - az meg ugye nem séta. Én annak a híve vagyok h a kölyöktől a kezdetektől azt várjuk el amit felnőttként. Tehát pl a pórázon nem húzhat. De ne teremtsünk olyan szitut feleslegesen amikor ezt nem tudjuk vele betartatni - és jelen esetben azért nem, mert egy kölyök nem tud anyi ideig koncentrálni h helyesen csinálja a dolgot. Ám az tény h amíg viszont csinálja, addig csinálja jól (de az időt neked kell belőnöd úgy h ne legyen sok)

Sétának meg menjetek el - esetleg kocsival - olyan helyre ahol el tudod engedni és ott játszatok, erősíts rá nála a behívásra stb.

2013. márc. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

láb mellett jövést elég szerintem ha 6-7 hónapos korban elkezded tanítani..max annyit nem engedsz meg neki,hogy húzzon, de mehet szabadabban mivel kölyök még felfedezi a világot,minden kutyához enged oda,ha megakarják simizni engedd!!

egy 3-4 hónapos kutyát még nem kell vasszigorral nevelni,mert azzal többet ártasz mint használsz!


Nekünk kistestű kutyánk van, 6 hónapos koráig flexin vittük arra ment amerre akart részben ezt azért engedtük,mert elég félénk volt a sétáknál és így pár hét alatt úgy mond "kinyílt".Aztán 6 hónapos kora körül rátettünk egy 2m-es sima pórázt és egy séta alkalmával többször is lábhoz hívtuk dicséret kicsit ott sétált aztán újra mehetett amíg a 2m-es póráz engedte,de nem húzhatott!!most 2 éves és szépen megy láb mellett,vannak részek ahol engedjük hadd menjen de húznia nem szabad!

2013. márc. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
de ha egyszer megszokja hogy a séta abból áll hogy arra megy amerre akar én meg lobogok utána akkor nem nehezebb megtanítani neki fél éves kortól a láb mellett menést?
2013. márc. 2. 11:05
 10/25 anonim ***** válasza:

A laza prózát rögtön el lehet kezdeni. Először a séta első 3-5 percében gyakoroljátok fordulgatós módszerrel, utána egy könnyed szóval (pl mehetsz) engedd neki, hogy menjen mindenfelé, míg elérkeztek a séta fénypontjára: a helyre, ahol elengeded. Itt kicsit játszotok, ha van másik, !barátságos!, gazdás kutya, akkor ismerkedtek, aztán hazamentek. Végül mondjuk 7-8 hónapos korára eljuttok oda, hogy már az egész sétát lazán teszitek meg.


Étkezés előtt ne ültesd le, mert ez szokássá válik, s elveszti jelentőségét (tapasztalat). Inkább étkezés előtt egy kis keksz segítségével tégy úgy, mint aki eszik a kajájából, közben morgással és testbeszéddel tartsd távol, majd az általad "meghagyott" kajához engedd oda. Ezt nem kell mindig csinálni, amikor nem csinálod, akkor egyszerűen leteszed a tálat - normális esetben nem fog odarohanni enni - s engedélyeddel ehet.


A nyakörvet nem kell hetekig szoktatni, elég 1-2 napig. De persze baja nem lesz tőle, ha rajta van mindig.


Fontos: te lépsz ki/be minden ajtón/kapun először. Ezt sem fizikailag kell elérni, hanem hanggal/testbeszéddel, különben először nem fogja érteni, majd szokássá silányul (előbb-utóbb így is szokás lesz, de érteni fogja).


Legyen nálad jutalomfalat minden sétánál. Gyakorold a behívást már pici kortól, s ha elengedős sétakor nem figyel rád, akkor búj el, míg keresni nem kezd - ha megtalált, nagy öröm, ha nem talál, segíts neki a hangoddal. Kicsi kortól el lehet kezdeni a klikkeres formálást, amivel erősödik a kapcsolatotok.


A behívást, elengedős sétát is már pici korban kell elkezdeni, jutalomfalattal felfegyverkezve, mert ilyenkor még elég erős a kötődés. Behívásnál sose menj felé, mindig távolodj, s mindig kedvesen hívd.


Vezess be egy rövid tiltó szót (a nem alkalmatlan), s ha a hatására felhagy a nem kívánatos viselkedéssel, rögtön használj dicsérő szót.


Azért írom ezeket, mert a kutyához kb én is úgy kezdtem hozzá, ahogy te, de nekem úgy nem voltak elég jók a módszerek, ill. kevés volt.

2013. márc. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!