Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok nekem...

Milyen kutyát ajánlotok nekem ezek az igények alapján? : Rövid, közepes sima szőrű, kb. térd comb magasságig érő és ne legyen agresszív. Hasonló mint a labrador, mert az jó kutya, de staffordshire terrier fajta ne legyen.

Figyelt kérdés
Tehát mondhatni nyugodt természetű, szófogadó, játékos, igényes és a mozgás igény mindegy. Tehát mondom amiket leírtam, ez kb. pont egy labrador, de még érdekelne milyen fajták vannak ezen kritériumok alapján. Nem akarom elkapkodni a kutya vásárlást, olyan kutyát akarok amilyen nekem való. :)
2013. márc. 2. 10:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Golden retriever, magyar/német vizsla (bár ők elég hiperaktívak). hirtelen csak ők jutottak eszembe.
2013. márc. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"nyugodt természetű, szófogadó, játékos, igényes és a mozgás igény mindegy"


Tehát számodra szinte mindegy milyen kutya, vagy még se ?


Te szerinted legyen "Hasonló mint a labrador, mert az jó kutya, de staffordshire terrier fajta ne legyen".



Úgy látom egyenlőre még nem tiszta mit szeretnél a kutyától, nagyából azért körbe tudod írni "Rövid, közepes sima szőrű, kb. térd comb magasságig érő". Agresszív lesz-e a kutya vagy sem, az rajtad áll. Arra viszont kiváncsi vagyok szerinted milyen egy igényes kutya az általad említett "Rövid, közepes sima szőrű, kb. térd comb magasságig érő " kategóriában?


"Nem akarom elkapkodni a kutya vásárlást, olyan kutyát akarok amilyen nekem való. :)"


Azt helyesen teszed, hogy nem kapkodod el a kiválasztást, viszont a kiválasztott kutyáról majd később derül ki neked való-e vagy sem. Akkor lehetsz ebben biztosabb, ha nem kölyök kutyát akarsz választani. Egy 2 évnél idősebbek között könnyebben találsz "nyugodt természetű, szófogadó, játékos" kutyát a menhelyen. Mennyire lesz szófogadó az is rajtad áll.

2013. márc. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"szófogadó" -ez rajtad múlik,mert csak nevelése kérdése..


amúgy én is a goldent,vizslákat ajánlom, bár a vizsláknak nagyon sok a mozgásigénye..


esetleg egy menhelyi keverék azok között tuti találsz olyat ami minden igényedet kielégíti..

2013. márc. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Valletta ***** válasza:
Ha nincs fajtaigényed akkor menj ki egy menhelyre és válassz onnan. Azt azért nem ártana tudni, hogy milyen mozgásigényű legyen a kutya és átgondolni, hogy elég-e neked, illetve te elég leszel-e a kutyának.
2013. márc. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A mozgás igény mindegy, a többi nem. Én hiperaktív vagyok, szóval a kutyával napi többmint 1órát is eltudom vinni futni ki a szabadba. Hát barátom, nem tudom kiírta, de figyelj: Labrador: barátságos, nyugodt természetű. Staffi neveléstől eltekintve se nyugodt természetű és akkor is agresziv, durván játszik. Ez alapján szerintem a természetét belehet határolni, h milyen fajta kell nekem. :)
2013. márc. 2. 11:27
 6/11 anonim ***** válasza:
boxer
2013. márc. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Amstaff is csak akkor agresszív ha nem foglalkoznak vele ,magyarán 0 nevelés..


egy jól nevelt amstaff nem agresszív!!!


nem ilyen kutyám van,csak ismerek párat,és azok nem agresszívak!!!


labrador is lehet agresszív, ha nincs nevelve vagy éppen egy selejtes példányt fogsz ki,csak általában a labikra a nyugodt természet a jellemző..ettől te kifoghatsz egy olyat példányt aki netán kicsit másabb mint az átlag!

2013. márc. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok. Az a gond, hogy egyed és egyed között is van különbség fajtán belül is. A leírások maximum az átlagról beszélnek, hogy milyennek kellene lennie ideális esetben. Ettől eltérés lehetséges, függően a kutya múltjától, bármilyen rövid is legyen az. Pont emiatt tartom nehéznek a kutya kiválasztást. A fajta neve, és a hozzátartozó leírás nem garantálja, hogy azt is fogod kapni.Például egy örző-védő fajtánál vagy terelőkutya fajtánál az új gazdihoz való kerülést (legalább 8 hetes kor után) követően hónapok múlva derül ki alkalmas lesz-e a feladatra vagy sem.
2013. márc. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 sippara ***** válasza:
Napi több, mint EGY órát? És te vagy hiperaktív? Akkor asszem holnap reggel orvosnál kezdek, mert valami bajom lehet. Napi 2-3 óra aktív séta a MINIMUM, és az én kutyám még lustább :)
2013. márc. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mi a bajod?
2013. márc. 18. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!