Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A textil és a flexi póráz...

A textil és a flexi póráz között nagy a különbség?

Figyelt kérdés
Még a kutyus haza hozása előtt vettem egy felxi pórázt a kutyusomnak, (13 hetes bolognese és még nemvoltunk sétálni,holnap kapja meg a harmadik oltását)de utólag sok helyen olvastam,hogy a textil jobb,mint a felxi.Erdemes lenne beszerezni egy textilt,vagy jó a felxi is?

2013. márc. 2. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hasznos lenne egy textil is, mivel ezzel könnyebben meg tudod tanítani a normális pórázos sétát, azt pedig jó ha tudja. :) flexivel nehéz, hogy ne húzzon, ne rángasson, és szépen laza pórázon haladjon melletted amikor kell.
2013. márc. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretem a flexit. Feleslegesnek tartom. Egy egyszerű textil póráz sokkal jobb, könnyebb irányítani vele a kutyát. A flexi csak arra tanítja, hogy húzzon.

Meg kell majd később tanítani a behívásra és akkor el is engedheted, nem kell hogy 5m-es körzetben rohangálhasson.

2013. márc. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

flexi akkor jó, ha alapból normális a kutya, behívható, nem agresszív, de éppen nem akarod teljesen elengedni. szerintem, de én utálom.

a legtöbben csak megveszik, rárakják a kutyust aztán mennek, szocializáció, nevelés nulla... aztán amikor kitámad az enyémre és nem bírja megfogni én vagyok a hibás.

ne használd, vegyél egy sima másfél méteres textilt és tanítsd meg vele sétálni.

2013. márc. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A flexi valóban nem jó. A fix pórázok jobbak, mert azzal tudod irányítani a kutyát, ha előre megy, egy rántással visszahozhatod a helyes irányba. A flexi is jó, csak akkor a kutyának tudni kell szépen sétálni, normálisan közlekedni. Például flexit egy mezőn jobban használnék, ha nem lehet elengedni. De a textil érdemes megvenni
2013. márc. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A flexi nem olyan biztos mint a textil,de a flexi még praktiusabb,mert a kutyád akkor is tud futni(pl.:egy réten)és biztos lehetsz abban hogy nem megy el.A textil mint ahogy mondtam biztosabb,én is avval sétáltatom a kutyim,persze nem nagy sétákra.A flexit pedig arra a méretre állíthatod be amennyire akarod.
2013. márc. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De az biztos hogy textillel tanítsd be a sétát,azután jöhet a flexi.
2013. márc. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.:))
2013. márc. 5. 06:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!