Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyátok van,...

Milyen fajta kutyátok van, ill. milyet vennétek az alábbiak alapján?

Figyelt kérdés

- kertes ház, nagy udvar, de bejárhatna a házba

- van egy 3 éves kisgyerek

- nem kell tipikus házőrzőnek lennie, elég ha nem tacskó méretű :)


2013. márc. 2. 14:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alapján nem vennék, mennyit lenne sétáltatva és tanítva?
2013. márc. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%
Németjuhász
2013. márc. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

óriás schnauzer :D


az idegenekkel szemben harapós, de a családtagokat imádja :D

Nekünk régen volt két snacink, fiú-lány, testvérek


kiskoromban hagyták, hogy "kutyagoljak" rajuk, és ha sírtam, ott toporogtak mellettem, hogy mi a bajom, és még sok ilyen sztorim van...

Megfelelő neveléssel remek kutya válik belőle

2013. márc. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mennyit tudnátok foglalkozni vele???

Most egy golden keverékünk van 3éves kisgyerek mellett.:)

Golden retrievert vagy labradort vennénk szerintem, vagy a menhelyről fogadnánk örökbe még egy kutyát.

2013. márc. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Valletta ***** válasza:
Én ezek alapján konkrétan egy barzojt vennék. :) De hogy neked milyen fajta lenne ideális, az ebből a kérdésből nem derül ki. Milyen célból szeretnétek a kutyát? Mennyit foglalkoznátok vele és hogyan? Mennyi pénzt szántok rá?
2013. márc. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Erdélyi kopóm,skót juhászkutyám és kuvasz keverékem van.Az általad leírtak alapján menhelyi kutyára voksolnék,ott aztán abszolút kiválaszhatnátok a nektek megfelelőt,amely kutyus passzol az életviteletekhez.Ez az infó viszont még önmagában kevés,lényeges,hogy mennyi időt,pénzt tudtok rászánni,szőrével mennyit akartok foglalkozni,inkább lustább vagy pörgősebb fajta legyen(ha mindenképp fajtatisztát szeretnétek).Mivel viszont kisgyerek van,jó szívvel ajánlanám nektek a skót juhászkutyát,mert a fent leírtaknak abszolút megfelel és gyerekek,pláne kisgyermek mellé kiváló.Egyszerűen imádják őket,agressziómentesek(nem egy házőrző típus,bár jelzőkutyának nagyon jó,ugat rendesen,ha észlel valamit),nem is tacsi méretű,bár a szőrét heti egyszer át kell fésülni.Bár hasonlóan gyerekbarát egy leonbergi,berni pásztorkutya,retriverek,stb is-kérdés,mindenképp ragaszkodtok-e a fajtatiszta kutyához.
2013. márc. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Golden retriver keverékem van menhelyi. Ideális lenne neked is.
2013. márc. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Azért nem írtam a napi szintű sétát és foglalkozást, mert ez számunkra evidens. De elnézést.

Ahogy írtam is, nem szeretnénk tipikus házőrzőt, inkább legyen gyerekbarát, gyűrhető kutyus :)

Két fajtán gondolkodunk : labrador és berni pásztor.

Ha nem lenne gyerekünk, tuti menhelyről hoznánk, de igy nem merek.

Német juhász kizárva, nagyimnál volt, kétszer nekem támadt, pedig sose bántottam.

2013. márc. 2. 14:32
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi a skót juhász tippet, utána nézek!
2013. márc. 2. 14:34
 10/14 anonim ***** válasza:

mindkét favoritod jó választás lehet. szerintem ha már ezek tetszenek, járj utána mindkét fajtának, igények - jellemrajzok tekintetében, és amelyik jobban passzol a családotokhoz, azt válaszd.

csak arra figyelj, hogy rendes kennelből, tenyésztőtől vedd, mert mindkettő kedvelt fajtája a szaporítóknak, és egy beteges, esetleg mentálisan instabil kutyával nem olyan felhőtlen az együttélés.

2013. márc. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!