Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell így elítélni így a...

Miért kell így elítélni így a harcikutyákat? (lent)

Figyelt kérdés

Ezalatt a Pitbull-t,Amerikai Szatfi-t, meg ezeket értem!

Sokan mondják hogy jajj ezek vérengző vadállatok, meg olyanjuk támad és megölik a gazdáikat meg ilyenek!

Csak azért mert Harci kutya miért kell így elítélni?

Ez mind nevelés kérdése és nekünk is van Amsatffunk.

Nagyon okos,intelligens,tanulékony,hűséges,bátor,ragaszkodó, és imádja a gyerekeket!

Az igaz hogy van olyan hogy megtámadja a gazdáját de miért is?!!

Mert a kedves gazda 1 hétig éheztette a kutyát, utána pedig elkezdte kolbásszal verni.Akkor miről is beszélünk, miért támadta meg a kutya?

Érdekes a miénk nem csinálja ezt és az élete árán is megvédene, és imád minket!A házkarbantartó és vezető egyben pedig minden olyantól kért 20.000 forintot akinek harci kutyája van.

Nagyon kedves faj a sztafi és amikor rátámad valakire annak van oka is, csak azt eltussolják.És mostanában a hazánkban rengeteg harci kutyát altatnak el CSAK ÚGY!!!

Nem a fajta számít, hanem a természetük!

És az osztálytársamnak Alexnak a kis Westie-je rátámadt a Bencére a másik osztálytársamra és szétmarcangolta a szemem láttára a lábát.Hónapokig kórházban volt és összevissza tépte a lábát.Pedig nem csinált semmit az a szerencsétlen Bence csak ette a fagyiját, erre a kutya rátámad.Bezzeg azzal nem csinálnak semmit!

Szerintem ez undorító, gusztustataln dolog hogy ezt csinálják a Sztafikkal,Pitbullokkal!!!!

Nektek mi a véleményetek?


2013. márc. 2. 17:56
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
bocsi a helyesírási hibákért de siettem!
2013. márc. 2. 17:57
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor te miért úgy kezded hogy harci kutyák? :S
2013. márc. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

mert ezek azok!

nem tök mind1?a kérdésre válaszolj! kérlek!

2013. márc. 2. 18:03
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem azok.
2013. márc. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy nem altatnak el kutyát. Azért altatnak el sok ilyet, mert divatkutya lett, úton-útfélen beléjük botlani.


Az meg h kolbásszal elerni egy kutyát bocsi, de röhejes. Milyen kolbász az? Kőkolbász vagy vmi?

2013. márc. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Valletta ***** válasza:
100%
Akkor harci kutyák, ha harcoltatják őket, ha nem, akkor nem azok. Egyébként meg nem altatnak el kutyákat "csak úgy".
2013. márc. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg kutyát elaltatnak, de nem azért mert harci. A gazdi nem neveli meg, és a neveletlen kutyát egyszerűbb nekik kidobni. Ez nem csak a harci kutyákra igaz.

Az, hogy az emberek nem szeretik a fajtát, pedig a gazdik hibája. A sok menőmanó megveszi a kutyát, hiszen harci, há akkor én is harcias vagyok he, kömény lögény. Szerinted egy ilyen ember mellett egy olyan kutya ami szétrobban az energiától, le kell mindig mozgatni, határozott, erős kezű nevelést igényel mit kap? Következetesség, folyamatos képzés? Verést vascsővel, lánccal. Abba te is elvadulnál, hidd el. És ők vannak többen nem ti. A testvéreket szaporító sötét keleti falucskák nagy kutyatenyésztőiről ne is beszéljünk.

2013. márc. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%

Nem fog tetszeni, tudom..

Minden kutya, (lett légyen pitbull vagy bármilyen másik fajta), amely általában gyermek vagy idős halálát, súlyos sérülését okozta, előéletében nagy százalékban rámondható, amit Te is írsz. Hűséges, barátságos stb.

Aztán egyszer csak... A fajták sorából tulajdonságaikból adódóan azok a fajták a veszélyesebbek, amit felsoroltál, még akkor is, ha más fajta is okozott sérülést.

Én szeretem a kutyákat, de nem tartok, mert nem tudok megfelelő életkörülményt biztosítani, de amikor egy sétáltatott kutya acsarkodva nekem rontott (nem véreb, csak valami kis testű keverék eb volt), feléfordulva határozottan megálltam, erre visszafogta magát, és a gazdája a kutyát szidta, nekem még annyit se mondott: elnézést. Feleségem nagyon fél a kutyáktól, ha menekülőre fogja, vesztett!

Ennyit kutyáról és gazdáról, innen kezdve nem tudhatom, nem tudhatja, hogy az utcán a kutya/gazda együttes melyik "nevelési" csoportba tartozik. Így retteg mindegyiktől...

2013. márc. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően azok az emberek akik a fent említett fajták rossz hírét keltik,állítom azt sem tudják hogy néz ki egy APBT.A tévelygők úgy vélik a vágott fülű kutya az harci kutya.Barom kutyatartók voltak meg lesznek is,de azért az mégsem hír,hogy egy tacskó megharapott valakit.Ebből nem lesz média szenzáció.Hosszú évek múlva majd megváltozik ez a sztereotípia.
2013. márc. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Egyetértek a kérdezővel, de amúgy nem értem, miért baj az, ha harci kutyáknak hívjuk őket? Tényleg arra tenyésztették ezeket a kutyákat még akkor is, ha már rég nem használják őket arra. Egy juhászkutya akkor is juhász marad, ha egész életében képről sem lát birkát és már terelőösztöne sincs.
2013. márc. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!