Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valamilyen kutyariasztó,...

Valamilyen kutyariasztó, kutyát távol tartó szer?

Figyelt kérdés

A szomszédban új kutya van, valamilyen pitbull-roti keverék. Még kölyök, talán 5-6 hónapos lehet. Eddig egy malamutuk volt, de az kennelben, ez viszont szabadon rohangál.

Láttam már párszor, hogy a kerítésen keresztül "üldözi" a macskáimat. Látja őket ide oda rohangálni, és fut "utánuk" a kerítés mellett. Nos, nem vagyok benne teljesen biztos, hogy a macskaszerető fajtából való, tehát szeretném távoltartani. Bármi, amivel ha befújom a kerítést, távol marad? (Sajnos nem a miénk a kerítés, a miénk a másik irányban van.)


2013. márc. 2. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Nekem pitem van, és ő sem macskabarát, de eddig még egyet sem tudott megfogni, hiába "cirkuszol" a kerítésnél. Tudnak magukra vigyázni a macskák is hidd el!

Nem értem mi a problémád, hiszen a kerítés elválasztja őket, nem?

2013. márc. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Próbáld megoldani, hogy ne legyen az a kerítés átlátható.
2013. márc. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A macskák nagyon szemetek tudnak lenni. A mienk is állandóan a kerítés mellett pózol és szándékosan bosszantja a kutyát. Aztán csodálkozik, ha a kutya felkergeti őt a fára amikor lehetősége van rá.
2013. márc. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nem. a távol tartó szerek a pisilés-jelölés ellen vannak kitalálva, ha elszáll a kutya agya macskavadászat közben, akkor nem fogja figyelembe venni.


ha a kerítés tűrőképességétől tartasz, akkor próbálj meg kedvesen, türelmesen elbeszélgetni erről a szomszéddal, hogy félted az állataid életét. ha más megoldás nincs, tegyél fel a saját oldaladról valamit a kerítéshez, nádat, hullámpalát, ami eltakarja a kilátást a cicák felé.

2013. márc. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

kerítés választja el őket, persze, de mutass nekem olyan kerítést, ami megállít egy macskát :D azok kicsit masszívabb fajták. de mint mondtam, nem miénk a kerítés, tehát nem tudom megoldani, hogy ne legyen átlátható. maximum ha végigültetném valamivel, de körülbelül 50 méternyi hosszról van szó.

mindenképp beszélnem kell majd a szomszéddal, hogy ültesse végig valami futónövénnyel, vagy legalább vállaljuk el felesbe.

2013. márc. 5. 17:04
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

a saját macskádat neked kell megállítanod. ha ez nem megy, akkor viseld következményeit... ha átmegy a kutyához és az megöli, akkor egy szavad sem lehet. ha a kutya jön át, az értelemszerűen a szomszéd felelőssége lesz.


remélem konszenzusra tudtok jutni a szomszéddal.

2013. márc. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!