Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kan kutyánk ivartalanitás...

A kan kutyánk ivartalanitás ellenére is menne a szukára? Normális?

Figyelt kérdés
Elkezdett tüzelni a szukánk és nem akarunk keverék kutyusokat igy elvittük 3 nappal ezelőtt a kant ivaratlanitásra, mert már nagyon cirkuszolt, ahogy elérte a szuka azt az időszakot, hogy megáll a kannak. Aztán hazahoztuk és a műtét után is ugyanolyan maradt, mint volt. Ez azért lehet mert már a szuka ivarzása közben vittük el és úgymond tudja hogy ivarzik? A következőnél már nem lesz iylyen gond, vagy miért van?
2013. márc. 3. 15:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Nagyon sokáig tart, míg a termelődött hormnok eltűnnek a kanból. Addig ilyen lesz, ez akár lehet fél év is. De nyugi, kiskutyát már nem fog gyártan, és ez a lényeg ! ::))

2013. márc. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A hormonok még nem ürültek ki belőle, de már nem lehetnek belőle kölykök.
2013. márc. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De én akkor sem szeretném, hogy hozzáérjen a kutyáimhoz, ha lenne belőle kiskutya ha nem... A kan apu kutyája, elég sokat veszekszünk is ebből, mert először még ivaratalanitani sem akarta...Nekem az egyik szukám már ivartalanitott, a másikat még nem lehet mert ez az első tüzelése még csak, szóval fiatal, ezért is lett elvive a kan, hogy nehogy legyen baj belőle, meg hát nagyon problémás nem lehet vele birni egyszerüen mindent szétrág, szobatisztasága ellenére bejelölget, totál kifordul magából... De akkor megnyugodtam, hogy kb a következő tüzeléskor már talán nem lesz gond, köszönöm a segitséget!
2013. márc. 3. 16:07
 4/14 Andizsuzsi ***** válasza:
45%
Következő tüzelés? Nem azt mondtad, hogy ivartalaníttatni akarod? Egyébként lehet azt az első tüzelés előtt is. Az enyém sosem tüzelt, köszöni, jól van.
2013. márc. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ilyenkor még természetes. Az enyémen még ott volt a parabola, és parabolástól át akart kúszni a kerítés alatt a szuka kutyámhoz:))) Aztán a következő tüzelésnél már nem volt gond. Valamilyen szinten érzi a tüzelést, de már korántsem olyan kis őrült, mint az ivartalanítás előtt volt.
2013. márc. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De majd akarom. De nem azt mondtam, hogy azonnal, szeretném, ha elérné előbb a két éves kort.
2013. márc. 3. 19:02
 7/14 anonim ***** válasza:
47%
Ha azelőtt ivartalaníttat, mielőtt teljesen kifejlődik, megnyúlhatnak a csontjai, és már köze sem lesz a fajtához..
2013. márc. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

ma 19:24

Igen, ezt nekem az orvos is mondta... Szóval én inkább várok, nem akarok agár kinézetű huskyt. Keveréknél oké, nem számitana, de igy már igen.

2013. márc. 3. 21:19
 9/14 sippara ***** válasza:
Úúúúúristen, és az ilyen ember állatorvosként praktizál??? Hogy meg kell várni a két éves kort, mielőtt ivartalanítod? :DDDD Persze. Meg az első ellést... Kicsit el van keveredve a dokid, a két éves kort az első elléssel kell megvárni (már amennyiben tenyésztő az ember), ivartalanítani pár hónapos kölyköket is szoktak, szerinted ők mind két méteres lábakkal, öt méteres testtel rohangásznak, úgy megnyúltak a korai ivartalanítástól??? Jézusom...
2013. márc. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta, hogy a doki azt mondta, hogy két éves kort meg kell várni az ivartalanitással, ő az első tüzelést mondta. Én akarom megvárni a két éves kort. Nekem tök mindegy ki mikor ivartalanit, tökre hidegen hagy, ha valaki már akár pár hónaposan is, máshol is olvastam, hogy megnyúlhatnak a csontok. Szval hagy döntsem már el én, hogy mikor fogom ivartalanitani a saját kutyámat.:) Te meg csinálj a tiéddel azt amit akarsz. Birom, hogy itt annyi okos ember van, mindenbe csak beletudnak kötni, ha valaki nem ivartalanit akkor az a baj, de ha valaki akar ivartalanitani, akkor már azt is megakarjátok szabni, hogy mikor. Pedig nagyon nincsen köze senkinek ehhez és eltértünk a kérdésemtől is.
2013. márc. 4. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!