Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskorom óta kisállatot...

Kiskorom óta kisállatot szeretnék, de anyuék nem igazán örülnek neki. Hogyan tudnám meggyőzni őket? többi lent /hosszú/

Figyelt kérdés

Panelban lakunk, testvérem nincs. Eleinte hörcsögöt vagy tengerimalacot szerettem volna. Törpenyúlra is gondoltam. A cicákat a szüleim nagyon nem szeretik, szóval az kizárva. A kutyákkal senkinek sem lenne baja, csak panelban egy kutyus nem biztos, hogy jól érezné magát. Pár hónapja a csivavákon gondolkodom, hiszen ők nem nagy termetűek, de ugyanolyan játékosak és aranyosak is. :) Felelősségteljes vagyok, a házimunkában is rengetegszer segítek, így a kiskutya gondozásával nem lenne baj. A költségek sem okoznának problémát. Egyébként nem vagyok túl szociális, inkább visszahúzódó, és mivel egyke is vagyok szerintem sokat segítene egy kisállat (jelen esetben csivava). A szüleimnek milyen kifogásaik lehetnek, illetve ezekre hogyan kellene reagálnom?

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)

14/L



2013. márc. 3. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:

nem engedi a lakóközösség.


a legtöbb helyen a panelban van szabályzat. nálunk pl a lakóközösség beleegyezése kell ahhoz hogy kutyát tarthas. én ezt döntés képes lakógyülésen megkérdeztem, beleegyeztek mégis később az öregasszony akinek a férje volt lent és nem ő elkezdett hisztizni hogy már pedig ő nem engedte meg és hogy miért nem kérdeztem meg róla mindenkit. Tudtam védekezni hogy a lakógyülés engedélye kell hozzá, és mivel más ügyekben is döntésképes volt a gyülés mikor megkérdeztem, így ebben is. nem mellesleg a férje lent volt. (amugy ez így kb bő fél év után jutott eszébe)


amugy egy csivava bármennyire is cuki és aranyos nagyon erőszakos tud lenni, makacs és harcias. nah meg persze hangos. szomszéd panelban a rossz szocializációnak köszönhetően a csivava minden mozgó tárgyat megugatott - a szomszédok biztos nagyon örültek neki.

2013. márc. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha kutyában gondolkodsz, ne ragadj le egy fajta mellett, mert fajtatiszta kutyát csak jó helyről, tenyésztőtől érdemes venni, onnan meg 80-120ezer forint között van az ára, tehát erről azt hiszem nehéz lenne meggyőznöd a szüleidet, hogy ennyi pénzt adjanak érte. Lényegében bármilyen kutya jól érzi magát panel lakásban, mérettől függetlenül, ha rendesen le van fárasztva. Célszerűségi szempontból mégis kistestű kutyát javasolok nektek, egyrészt mert talán abba mégis könnyebben beleegyeznek a szüleid, másrészt ha nem sikerülne megnevelni, kisebb a baj. Egy kutya akkor boldog, ha állandóan a gazdája mellett lehet, ezért egy lakásban tartott kutya boldogabb lehet, mint a kertben egyedül szomorkodó kutya.

Szerintem egy kis termetű szülőktől származó keverék kutyussal kéne kezdenetek. Egyrészt vannak olyan hirdetések a neten, hogy véletlen almokból származó kiskutyák ajándékba elvihetők, másrészt menhelyeken is lehet találni olyan kiskutyát, amelyikről meg tudják jósolni, körülbelül mekkora lesz. Menhelyről inkább kölyök kutyát ajánlok csak elhozni, első kutyásként egy felnőtt kutyánál berögzült rossz viselkedéssel nehéz lehet megbirkózni, a menhelyi kutyák legtöbbjének pedig van valami problémája. Egy keverék kiskutya felnevelési költségei is tetemesek tudnak lenni.

Mondd el a szüleidnek azokat a dolgokat, amiket itt is írtál. Egy kutya segít barátkozni, kapcsolatokat kialakítani, ezt tapasztalatból mondom. Nyolc éves koromban kutyasétáltatás közben ismerkedtem meg a mai napig legjobb barátnőmmel (24 vagyok). Egy kutyáról könnyű beszélgetni, kutyással gyakrabban szóba elegyednek az emberek. A kutyatartás nagy felelősséggel is jár, így felelősségteljes viselkedést is tanulhatnál. A kutyát viszonylag könnyű szobatisztaságra szoktatni, naponta 3-4 séta és nem fog a lakásba piszkítani (ha esetleg ez lenne kifogásuk). Kutyaszőr problémára pedig megoldás, ha rendszeresen ki van kefélve a kutya bundája és vállalhatod, hogy gyakrabban porszívózol. Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2013. márc. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát ebben a panelban majdnem minden második házban van egy kutya, szóval nem hiszem, hogy ebből gond lenne, de köszönöm a válaszodat
2013. márc. 3. 17:25
 4/7 anonim ***** válasza:
ha több kutyus van akkor az lehet a kifogása a szülöknek :) (sok lesz az ugatás) meg ha belemennek arra vigyázz majd hogy ne jelöljön területet ne pisilje le a szomszédok ajtaját mert az komoly konfliktus forrás lehet
2013. márc. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én szüleim egy "véletlen "segítségével kaptak löketet a kisállatokhoz.mivel apukámnak a munkatársa ajánlotta volna fel hogy kapunk tőle vadászgörényt.Anyukám se szerette volna,minket tesómmal is jobban húzott egy cuki kis höri.A baj a kisállattal a SZAG lehet,a HELY hogy elfér e, a KISÁLLAT érdekei.Hogy mit csinálna egyedül egy kutya a lakásban,a BIZTONSÁG,hogy megrág e valamit.
2013. márc. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Csinálj meg mindent amit kérnek.mond nekik hogy kell neked egy igaz barát. A csivava nagyon jó választás nekünk is az van. Meg mondanak hol laksz? Mert akkor ha közel vagy tudok ajánlani egy kiváló tenyésztőt.:)
2013. márc. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hat en a legtobszor mindent meg kapok marmind allat gepeket miota kicsi vagyok es ezt nagyon koszonom a szuleimnek de mint allat vehetsz torpehorcsogot az en edes anyam nem akart mert nem mert egereket nem szereti de ahogy meg lata meg szerete hat a csivava csak mondom ez az en velemenyem de nem a leg nagyszerub kutya mivel kicsi kora ota van egy be melyedes a fejeben miint a kicsi babaknak amire nagyon kel vigyazzni,torekenyek a csontjai egy rossz szokes es el torik a csontja es nagyon kell veluk vigyazzni telen mindig fel kel oltoztetni kiveve ha nem veszel pappillon anak hosszu a szore vagy hosszu szoru csivavat.

A szuloi kifogasok azok lehetnek hogy:

1.Mikor el megyunk kirandulni kulfoldre mit csinalunk vele?

2.Hogy sok penz kell egy kutya tartasahoz.

3.Es hogy buzlik,mocskos.

4.Ossze vissza fog pisilni a hazban.

De ez tipikus szuloi szavak de te csak mond hogy meg igered ja es ezt ne felejtsd el mert ez nagyon meg szokta hatni oket kerdezd azt az anyudnak vagy apudnak hogy

Mikor ok kicsik voltak nem akartak valamit nagyon amit az o szulojuk nem akartak meg engedni?

Ez a kerdes elegge szokott segiteni.Ha segitett amit irtam akkor irj egy privat uzenetet vagy ha meg vannak kerdeseid.

2013. márc. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!