Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy kutyások! Hogy oldjátok...

Nagy kutyások! Hogy oldjátok meg ezeket a szituációkat?

Figyelt kérdés
Nagytestű kutyám van (roti). Ha a kertben-udvaron van akkor persze hogy őrzi a házat és ha kell ugat meg minden, de amikor sétálni viszem esze ágába se lenne senkit bántani. Viszont egyes járókelők úgy tekintenek ránk mintha leprásak lennénk. Átmennek a túl oldalra, ha egy bolt előtt várakozok a kutyával, akkor nem mernek bemenni a boltba, ha mondom hogy a kutya nem bánt akkor is menjek arrébb (nem ugat, nem morog, nem vicsorog ilyenkor a kuty, csak szépen ül, amíg a párom ki nem jön). Ha kutyafuttatóba viszem, akkor ha már van bent valaki, akkor "sírás" van, hogy az ő kutyájukat biztos bántani fogja, ha meg nincs még ott senki, akkor meg nem jönnek be hozzánk.
2013. márc. 3. 19:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%
hát elsőnek is ne állj a bolt ajtó elé kutyával de ha el akarod kerülni ezeket a szitukat szájkosár
2013. márc. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Aki fél a nagy kutyától, azzal nem tudsz mit tenni.A futtatón pedig egy idő után csak tudsz ismeretséget kötni néhány kutyással és akkor bebizonyíthatod, hogy tud játszani szépen a kutyád.

Nekem nagyra nőtt nj kanom van.Hangját még nem hallotta senki sem. Ráadásul sötét színű. A téren eleinte minden kiskutyás került. Aztán jött egy nem darázó terrieres, akivel nagyot játszottak. Nem tudom, látták-e mások, vagy csak szóbeszédben terjedt el, de azóta már a közelünkbe jönnek néhányan.Igaz, megkérdezik először, hogy nem bántja a kutya a másikat? :))

2013. márc. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit megoldani.. Ez ilyen változtatni nem lehet rajta. és nem is akarok akinek nem tetszik az menjen át az út másik oldalára.. a futtatóba meg menyél mindig más időpontba amennyire tudsz, hogy találkozz hasonló méretű kutyákkal.


Keress olyan társaságot akikkel tudsz eggyütt menni ennyi a megoldás.

2013. márc. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kint van akkor ugye azért nem bánt senkit, mert nincs terület, amit őrizne.

Igen, ismerős. Vannak emberek, akik félnek a nagy testű kutyáktól. Talán ha tennél rá szájkosarat, akkor nem félnének vagy nem is tudom.. Azért engem is idegesít amikor a járdán sétálok a GOLDENEMMEL, az út meg a járda között ott egy széles árok, és csak ritkán van híd, az úton megy egy csomó autó, erre jön valaki, és rámordít, hogy húzzak már le a járdáról a kutyával, mert meg fog mindenkit harapni... Mintha már ki sem lehetne beaglenél nagyobb testű kutyával menni sétálni. A megoldás vagy szájkosár, vagy megpróbálod elmagyarázni az értelmiségeknek, hogy senkit nem bánt, vagy muszáj félrevonulnod..:S Én sem tudok jobbat. Mondjuk én szájkosarat nem használok, mert nekem sem lenne jó, ha bevarrnák a számat, mert idegesít valakit a hangom vagy ilyesmi, ráadásul miért adjam rá, ha tudom, hogy úgysem harap. Mi az út szélén sétálunk, sokszor kishíján elütnek, de nem baj, a lényeg, hogy nem szabad a járdán közlekednünk, mert életveszélyes a jámbor goldim..-.-

Na ilyenek az emberek. Sajnos nem sok mindent tehetsz..

2013. márc. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

ma 19:53

Érdekes dolog a kosár... Ha rajta van a kutyámon, akkor az emberek nagyobb százaléka megkérdezi, azért van rajta, mert harap?

2013. márc. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

20:00

Köszönöm! Ez a bizonyíték, hogy az emberek nem normálisak.. Ha nincs rajta, félnek mert harap, ha rajta van, akkor félnek mert harap..-.-

2013. márc. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Kutyás szemmel " nem normálisak" :)) Nem mindenki ilyen. Van félős, nem félős és közömbös. Kinek melyikből jut több a találkozásoknál.
2013. márc. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van, ha szájkosár van rajta, akkor az emberek rögtön arra gondolnak hogy harap, veszélyes. Ha nincs rajta, akkor meg ugyanezért félnek tőle. Annyit csinálhatsz, hogy ha van ismerősöknek kutyája, és azokkal játszik, menjetek együtt sétálni, menjetek együtt a futtatótóra játszani. Ha látják hogy nem is olyan 'életveszélyes' akkor talán egy idő után nem fognak elkerülni titeket.
2013. márc. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

Nyugi, nekem csak egy kicsire nőtt roti-nj mixem van, mégis sokan messzore elkerülnek. Én ilyenkor jó hangosan szoktam mondani, h Ádáz, neeee, ne akard megölni azt az embert (pl.) zöld kabátban. És röhögök utána.

Volt már olyan is, h a pacák nekiállt velem ordítani, h ne menjek felé a járdán, mert a kutyám széttépi a kis fehér görcsét a flexi végén. Röhögve mondtam h közterületen vagyunk, a kutyám meg van kötve, arra megyek, amerre tetszik. Erre előkapta a telóját, h ő akkor most telefonál. Nem tudtam nagyon reagálni, mert úgy pukkadoztam a röhögéstől.


A kutyám annyira agresszív a többi kutyával, h most hétvégén vele terápiáztattak 3 kutyát is. Kettő agresszív minden kutyával, egy meg fél minden kutyától. Tök büszke voltam rá, h mindig minket kért meg az oktató, mert Ádáz kulturált és nem harap :)

2013. márc. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A megoldás az hogy ne csinálj mindenből problámát :)

Ha valaki átmegy a másik oldalra mindegy milyen okból akkor mi van?! Több helyetek lesz :D Ne foglalkozz azzal ki mit csinál, sétáljatok nyugodtan, észre se kell venni. Boltnál meg picit álljatok odébb, mert ha valaki fél a kutyáktól annak elég kellemetlen.


Na és akkor a kutyafuttató, keress néhány kutyást akikkel tudsz együtt menni, hogy legyen a kutyádnak társasága, tudjon játszani. Biztos találsz néhány embert, megy az magától...Séta közben is össze lehet barátkozni aztán utána mehettek együtt, ha pl. sikerül találni egy olyan gazdát akinek kistermetű kutyája van és kijönnek a kutyáddal már egyszerűbb a helyzet, mert akkor többiek is bátrabban oda mennek - oda engedik a gazdák - :) Egyedül szerintem ezzel a résszel foglalkozz a többi nem fontos hogy ki mit gondol :)

2013. márc. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!