Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öregembernek öreg kutya?

Öregembernek öreg kutya?

Figyelt kérdés

Nagypapámnak 2 éve halt meg a kutyája (9 évesen) és akkor azt mondta,hogy nem kell neki új kutya mert szerinte hamarosan ő is meghal (10 éve gondolja azt,hogy már csak 1-2 éve van)

De most úgy döntött,hogy szeretne egy kutyát, de csak öreg kutyát,hogyha ő meghal akkor ne maradjon a sorsára a fiatal kutya, mert az kitudja hogy kihez vagy mihez kerül ,de egy öreg kutya aki lehúz mellette 3-4 évet és ő meghal, akkor valószínűleg a kutya is hamarosan, vagy legkésőbb 1-2 év múlva elpusztul ,továbbá szeretne esélyt adni az öregebb állatoknak is ezáltal.

(Olyan 10 év feletti állatokban gondolkodik.)



2013. márc. 3. 21:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az nagyon szép dolog, hogy szeretne esélyt adni az öregebb állatoknak, szerintem már csak ezért is érdemes idősebb kutyát örökbefogadni :) De arra is gondolnia kell, ha túléli a kutyát, nem fog e neki túl nagy fájdalmat okozni az elvesztése.
2013. márc. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Neuhauser László ***** válasza:
8%

Idősebb kutyát nehezebb beszerezni, és nehezen is fognak összeszokni a nagyapáddal

Jó gondolat, hogy egy idős embernek öregebb kutyája legyen, de ismeretlentől nem érdemes szerintem idős kutyát szerezni

Ha egy fiatalabbat szereznétek neki, és megmondanátok, hogy ha ne adj Isten, előbb megy el a papa, mint a kutya, akkor ti gondozzátok tovább, de ilyenre ne is gondoljon egyébként, hogy akutya túléli őt

2013. márc. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha nincs kire hagyni a kutyát ha ő meghal, akkor így is, úgy is sorsára hagyja, mindegy, hogy öreg vagy fiatal.
2013. márc. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Idős ember mellé mindenképp idős kutya való, akinek már kevés mozgás igénye van. Viszont csak úgy szabad így kutyát örökbe fogadni, ha a gazda tudja fizetni az állatorvosi költségeket (mert lesznek) vagy az adott menhely vállalja ezeket.
2013. márc. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom..lehet hogy csak a mi városunk menhelyén, de itt mindenesetre elég sok idős kutya van.
2013. márc. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó ötlet. Egy idősebb kutyának kiforrott már a jelleme, nincsenek hóbortjai (elhordja a dolgokat, megrágja a papucsot, felugrál, nagyobb a mozgásigénye, stb, mint pl. egy kölyökkutyánál) Egy idős kutya hasonló egy öreg emberhez , nem olyan aktív már, sztem jó társai lennének egymásnak. Érdeklődjetek a gondozóktól, h melyik kutya milyen, és papád választhassa ki hogy melyiket szeretné. Egyébként még egy 7-8 éves kutya is ideális lehet neki :)
2013. márc. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Sajnos egyre több kutyát adnak azért menhelyre, mert megöregedett, szóval van miből válogatni...
2013. márc. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Bölcs meglátás:) Egyébként egy idősebb kutya életritmusa is sokkal jobban passzol egy idős emberéhez. Ergo többet tudnak együtt pihenni.

Szerintem mindenképp legyen kutyája!

2013. márc. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Bár nagypapám 93 éves ,de még sétálni is eltudná vinni a kutyát, és ért is hozzájuk szóval nem lenne gond vele.

Ha esetleg a kutya túléli őt akkor egy tizenéves kutyát betudnánk fogadni a párommal, de egy 2-3 éves kutya még legalább 10 évre szólna és azt nem szeretnénk.

Úgyhogy az öreg kutyának lenne helye.Az állatorvosi költségek nem jelentenének nehézséget, tudná finanszírozni.

Kistestű-közepes kutya lenne az ideális mivel panelban lakik és korábban is inkább kistestű kutyái voltak, de azt mondta,hogyha egy nagytestű fog megtetszeni neki akkor az is jöhet.Csak ne legyen túl nagy erőben a kutya hozzá képest, mert nem szeretné ha a kutya sétáltatná őt.(Olyan lassú,komótos,ráérős és megfontolt állat lenne ideális számára)

2013. márc. 3. 22:13
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez nagyon nemes gondolat, hogy egy idősebb kutyusnak is lehetőséget ad a teljes életre a kedves papád :) bátran be lehet vállalni szerintem, persze csak ha a papádnak nincsenek komoly egészségügyi problémái amik akadályozhatnák a napi sétákat.
2013. márc. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!