Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bűzmirigy egyszeri kinyomása...

Bűzmirigy egyszeri kinyomása után már mindig kell?

Figyelt kérdés

Nagytestű kutyámon észrevettem hogy szánkázik, utána olvastam a tüneteknek mint fülvakarás és emez, és akkor elhatároztam hogy megpróbálok rajta segíteni.

Most így vissza gondolva már rég óta volt ez neki de sosem volt komoly, először csak azt hittem biztos valami terület jelölés, vagy csak megtörli :)

Kicsit utána olvastam ennek és összeállt a kép, minden tünet stimmelt.

Másik kutyámnál láttam hogy csinálja a doki, meg is mutatta + utána is olvastam, így megcsináltam itthon.

(Neki egyébként sokkal durvább volt meg is kellett műteni.)

Sikerült is elsőre bár kicsit meglepődtem amikor éreztem hogy spriccel rendesen a sárga folyadék, ami amúgy nem volt annyira büdös mint képzeltem, csak annyira mint amennyire egy kutyagumi általában.

Úgy éreztem hogy csak az egyik oldalt van ez neki, a másikon nem éreztem semmit.


Igaz-e hogy ha egyszer így most kinyomtam neki, akkor ezután már mindig nekem kell?

Ez az egyszeri kinyomás megoldhatja véglegesen?

Kap csontot rendszeresen meg mindent szóval avval nincs probléma.

Egyébként nem kell fújolni, amennyit elkérne érte a doki veszek egy nagy levegőt és megcsinálom én a kutyának minden felesleges stressz nélkül itthon :)



2013. márc. 4. 00:03
 1/3 anonim válasza:
Igen, mindig ki kell.Gondolom ez olyan mint a pattanás.Nekem is van kutyám és hordjuk kinyomatni neki.
2013. márc. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem, nem kell. Ha amúgy általában semmi probléma vele akkor ez után sem nagyon lesz...

Az első kutyámat a doki oltáskor mindig megvizsgálta (mert egyébként nem nagyon találkoztunk) és ha úgy érezte akkor kinyomta, de volt hogy nem és ezen kívűl sosem kellett csak ezért orvoshoz vinni. (még akkor sem amikor már örg és beteg volt).

2013. márc. 4. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nem feltétlenül kell mindig!

nekem van kutyám amelyiknek kell de az sem rendszeresen inkább évente egyszer ha látom vagy érzem akkor kinyomom a fürdetésnél, de van olyan amelyiknek egyszer volt és már 5 éves és elég régóta ürül neki magától :-)

2013. márc. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!