Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Furminator? Tapasztalat. (lent)

Furminator? Tapasztalat. (lent)

Figyelt kérdés

Valakinek tapasztalat? Mennyire jó? Kis testű kutyához lenne. Nem régen olvastam erről, és ha tényleg így van ahogy írják, akkor hasznos dolog lehet.

[link]

Ez mennyire lehet jó? Vagy esetleg kicsit olcsóbban, de jó minőségűt? Olvastam hogy a nagyon olcsó, gagyik felsértik a bőrét, ezt nem akarom.


2013. márc. 4. 10:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van és nagyon szeretem. Tényleg jó. Kiszedi az összes elhalt szőrt, ami felesleges, és kell naponta porszívóznom.

Ez szerintem jó áron van. Sokkal olcsóbban nem érdemes, mert nem azt fogod megkapni amit elvárnál.

2013. márc. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem cicáim vannak és őket fésülöm Furminatorral. Olyan jó, ahogy írják! Ha javasolhatom, vedd meg az eredetit, akciósan egész jó ár. (két éve 9 e-ért vettem) a fiam szokta mondani:"Ami olyan, mintha, az nem olyan".
2013. márc. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
A férjem tudja használni közepes eredménnyel, én meg sehogysem. Speciális technika kell hozzá, hogy jól használd.
2013. márc. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Azt írják hogy 90%-kal kevesebb szőr. Én annak is örülök ha már egy 50-60%-kal kevesebb lenne. :)

Rövid szőrű a kutya, tehát neki folyamatosan van szőrhullása. Napi 2-3x jól kikefélem, de hát így is van még mindig, és minden nap porszívózok vagy felsöprök, ami amúgy nem lenne gond..de jobb lenne ha kevesebb lenne a szőre. Láttam videót mikor rövid szőrű kutyánál is elég szépen leszedte az elhalt szőröket. Ketten leszünk rá, valamelyikünk majd csak meg tudja csinálni. :)De akkor ez ezek szerint jó lesz.

2013. márc. 4. 11:44
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

Azt előre leszögezném, hogy a fedőszőr eltávolítására szinte teljesen alkalmatlan. Tehát az őszi vedlésnél szükség lesz más eszközre is.


Aljszőrzetre az én tapasztalatom szerint "túl hatékony".:) 2-3 év rendszeres használat után szinte eltűnt az aljszőrzet a kutya bundájából. Persze, van neki, de ránézésre sokkal kevésbé tűnik olyan bundásnak, puhának, mint fajtatársai. Egy golden retrieverről beszélünk.


Persze, lehet, hogy tévesen következtetek, azt nyilván nem tudom megállapítani, hogy egyértelműen a Furminator okozta-e (lehet még genetika, kaja, tartási körülmények stb.). Biztos, ami biztos, én átmenetileg visszatértem a klasszikus keféhez, és most figyelem a változást.

2013. márc. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Használati technikája nem túl bonyolult.. Ha a nyelét párhuzamosan tartod a kefélendő felülettel, akkor kevésbé; ha növeled a szöget (mint a régi típusú borotváknál), akkor erősebben akad meg a szőrszálakba, és többet szed ki. Visszafelé nem szabad fésülni, érzékeny területeket (has, ágyék) nem nagyon alkalmaztam.


Ami nagyon jó volt, hogy olyan helyekről is szed ki, ahonnan más nem: pl. a mellső lábszárról, ahol nagyon pici a szőr.

2013. márc. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#5

Egy próbát végül is megér, ha tényleg túlságosan is hatékony, akkor le állok a használatával, de gondolom ezt nem kell naponta használni. Azért remélem ne fog fog ártani neki.

#6

Köszi a tanácsot, ezt így konkrétan még nem olvastam sehol.

2013. márc. 4. 12:09
 8/12 anonim ***** válasza:

Baromira imádom. Használom a kozmetika során is más kutyákon, illetve az enyémen is a rendszeres ápolás során.


A fedőszőrt tényleg nem szedi ki, így azt én egy "trimmeléssel" szoktam megoldani, gumiujj és trimmelőkés segítségével.

2013. márc. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#5, #6 ugyanaz voltam.:) Én sem olvastam, ez a használat közben "jött". Most úgy vagyok vele, hogy ha meg tudod engedni, akkor megéri, de nélküle is meg lehet lenni.
2013. márc. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan nem eredetim van (ajándékba kaptam egy kutyás ismerőstől karácsonyra pár éve) de tökéletesen működik. Néha el se hiszem, hogy ennyi szőr van a kutyákon:D Egyébként nem szabad asszem vele naponta fésülni, legalábbis valahol mintha ezt olvastam volna, de biztos van itt valaki, aki okosabb nálam ezen a téren:)

Mindenesetre szerintem megéri megvenni, nagyon jó:))

2013. márc. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!