Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen nemű Német...

Szerintetek milyen nemű Német juhászkutyát vegyek?

Figyelt kérdés
azt hallottam hogy a szukák kezesebbek könnyen kezelhetők és okosabbak fogékonyabbak
2013. márc. 4. 13:06
 1/9 Hovarju ***** válasza:

Ez nagy általánosságban igaz is. De kifoghatsz egy domináns egyedet is.

Ha mindegy a neme a kutyának, - és fontosabbak a tulajdonságai- akkor inkább a tulajdonságai alapján válaszd azt a kölyköt, ami a legjobban passzol az elvárásaidhoz.

2013. márc. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát ez csak általánosítás szerintem, nekem domináns a szuka németjuhászom, ha ismeretlen kutyával találkozik felcsapja a farkát és kihúzza magát egyből, ennek ellenére 90%-ban oda engedhetem bármilyen kutyához mert rászólok és befejezi az "erőfitogtatást". Persze ha összetalálkozik egy hasonlóan domináns kutyával és a másik esetleg rámorog, akkor kapható a bunyóra és menne neki a másiknak, ilyenkor nem engedem oda de nem is szidom le azért mert nem hódol be. Én tudom kezelni őt, de kevésbé hozzáértő gazdánál csinálna cifraságokat szerintem.

A fogékonyság pedig teljesen egyedfüggő (mint az is amit az előbb leírtam), én egyébként inkább úgy fogalmaznék hogy a szukák általában nyugodtabbak mint a kanok.


De fogadd meg azt amit az első leírt, a kölyköt úgy válaszd meg amelyik az elvárásaidnak megfelelő jellemet mutatja.

2013. márc. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
szukát szeretnék mivel , ezelőtt kan kutya volt és minden hova oda vizelt elszáradtak a tuják a növények , és hát gondolom azt nem lehet megtanítani neki ,hogy hova vizeljen
2013. márc. 4. 14:53
 4/9 anonim ***** válasza:
szukát!
2013. márc. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Hovarju ***** válasza:

ha szukát veszel a tuják biztonságban lesznek, de a fű ki fog égni a vizelettől.

Jelölj ki neki egy helyet ahová a dolgát végezheti, és szoktasd oda. Egy kis kitartással meg lehet oldani.

2013. márc. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hovarju hogy szoktassam egy helyre van ötleted ?
2013. márc. 4. 21:22
 7/9 A kérdező kommentje:
meg azért akarok szukát mert ha elmegyek vele sétálni elit környezetbe akkor nem szeretném hogy mindent megjelöljön ivartalanítani pedig több okból nem szeretném . lehet mondani hogy NEVELÉS de ezt nem lehet kinevelni a kan kutyából ez bennük van
2013. márc. 4. 21:44
 8/9 Hovarju ***** válasza:

Eleinte macerás és sok munka van vele, de szerintem megéri.

Nálam a kutya alapból bejáratos lenne a lakásba (az első félévében tuti lakás kutya lenne, hogy megfelelően kötődjön hozzám, és ez idő alatt meg lehetne tanítani neki a szobatisztaságot.)

Nos szóval mivel a kutya a lakásban lenne (mondjuk az előszobában). Ha bennt végzi el a dolgát, akkor szó nélkül takarítanék. De nagyon figyelném. Amikor már láthatóan készülődne a dolga végzésére, akkor felkapnám és kivinném a kert azon részébe, ahová szeretném ha végezné a dolgát. Ha sikerül,akkor hatalmas óváció dicséret. (persze elsőre nem sikerülhet, kitartás kell hozzá.)

Napközben pedig, amikor kint vagyok vele a kertben, akkor is figyelném a jeleket, és arra a helyre vinném, ahová szeretném ha elvégezné a dolgát. Ha a többi helyre végezné a dolgát, megszidnám érte, persze csak szóban.


Érdemes lenne a kijelölt helyre otthagyni egy-két kupac kakát,esetleg pisivel átitatott kutyapelenkát, hogy érezze a szagot (ezt később már feltakaríthatod rendesen, ha megtanulta) illetve ha nem jó helyre pisil és látod, akkor azonnal fel kell locsolni híg kölnis vizzel és akkor nem megy oda többet.


Hát hirtelen ezek jutottak eszembe. Nem egyszerű menet, de szerintem, ha következetes vagy és szánsz rá időt, megoldható.


Sok sikert hozzá.

2013. márc. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Hovarju ***** válasza:

Szerintem hasonló módszerekkel a kan kutya is leszoktatható a jelölésről. (Illetve ehhez már kell kellő tisztelet a kutya részéről irányodba)

13,5 évig volt ivaros kan malamutom. Csak és kizárólag a szabadba és a fához végezte a dolgát. Lakásban nem jelölt, idegen helyen sem.

2013. márc. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!