Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet az ilyennel kezdeni?

Mit lehet az ilyennel kezdeni?

Figyelt kérdés

Lassan kutyát szeretnénk venni, mivel panelban lakunk,jelezni kellett a lakóknak is.Bele is egyeztek,de van egy kv 40es nő akik fölöttünk lakik egy yorkie kutyával.

A yorkie rettenetesen agresszív,ugat,kapar folyton.Többször nekem ugrott suliba menet vagy jövet.De ez nem csak velem,hanem más lakókkal is előfordult már.

Mikor nekem ugrott a yorkie a nő kezdett el velem kiabálni hogy mit képzelek én magamról

Jeleztük is a hölgynek többször is,de ránk se hederít.Nincs megnevelve szerencsétlen kutya és mi isszuk a levét.

Sajnos az agresszivitása miatt félünk,hogy mi lesz ha összefut majd a kutyánkkal.Hiszen láttam már,hogy kutyákkal sem "kedvesebb". Nem akarjuk hogy probléma legyen, mert sajnos ahogy megismertük a többiek által,és ha az a kis görcs megtámadná a miénket neki állna feljebb.

Az ilyenekkel mit tehetnénk?

Pedig már jeleztük neki nem egyszer:/



2013. márc. 4. 17:43
 1/10 anonim ***** válasza:
az én kutyámmal együtt három kutya van a lépcsőházban... lépcsőházban még sose futottam össze egyikkel se... lépcsőházon kivül meg van hely hogy elférjünk
2013. márc. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Simán lehet kutyusotok, senkinek semmi köze hozzá addig, amíg másokat a hangos és kitartó ugatásával, esetleg szagával nem zavar! Nem vagytok kötelesek kikérni a szomszédok véleményét, engedélyét...ez már a múlté :)


Neveljétek következetesen, szocializáljátok majd a jövevényt, a yorkie-t meg kerüljétek el. Ha összetalálkoztok, akkor a kutyátokat húzzátok a hátatok mögé és zavarjátok el a yorkiet.

Ajtón, liftnél ki-be mindig Ti menjetek először, és ha tiszta a levegő, akkor mehet a kutyus is. Ha liftre vártok és nyílik az ajtó, a kutyát húzzátok hátatok mögé, hogy ha kivágódna a kis dög, akkor legyen időtök megvédeni a saját kutyátokat.

A yorkis nőt meg el kell küldeni melegebb éghajlatra, először finoman mondani, hogy pórázon sétáltassa a neveletlen ebét. Gondolom szabadon van...másrészt mit mondott Neked, mikor az ő kutyája támadott Neked??

2013. márc. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Panelban bő fél évig volt kutyám, spániel nagyságú keverék kan. Pórázon-póráz nélkül is vittem a lépcsőházban-liftben, de néhány incidens után inkább pórázon, hogy meg tudjam védeni pár vadállattól. Még mindig ott lakik egy középuszkáros alkoholista nőci, a kutyáját se flexin, se fix pórázon nem tudta maga mellett tartani. Ha nyílt a liftajtó, a kutyámat magam mögé húztam/küldtem, mert volt rá példa többször is, hogy az uszkár kivágódott támadva, a nő meg csak aztán mászott ki a liftből. 2-3 eset után szóltam neki, hogy figyeljen már oda...onnantól én voltam a hülye p...a, aki tiszteletlen az idősebbekkel szemben, bla-bla...pedig korábban édes-aranyos kislány (!!) voltam huszonévesen, akinek szuper jól nevelt kiskutyája van...idióta nőci :) Azóta ha arra járunk, ugyanúgy tündi-bündi...személyiséghasadásban szenved :D
2013. márc. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Majd megpróbáljuk elkerülni azt a kis görcsöt.

Mikor nekem támadt akkor a nő ezt mondta:

"Mit képzelsz magadról hogy bántod a kutyámat?Nem is csoda,hogy az ilyen kis csitriktől lesz ilyen kis veszélyes."

Pedig szegény kutyához közel sem megyek.Akkor ugrott a lábamnak mikor zártam be az ajtót magam után. És igen, sajnos póráz nélkül fel,alá a lépcsőházban,pedig több kisgyerek is lakik itt.

Mi is csak a kisgyerekes szülők miatt szóltunk,mert nem egy kis szőrpamacsunk lesz,hanem bullterrierünk és nem akarjuk hogy probléma legyen abból hogy félnek a gyerekek :)

2013. márc. 4. 20:20
 5/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Huhh, bakker...mit fogtok Ti kapni a yorkies nőcitől a bullterrier miatt :D Legyetek kitartóak és ne foglalkozzatok vele!!!
2013. márc. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Hovarju ***** válasza:
100%

Ilyen yorkis gazdi nálunk is van. Szerencsére ő legalább pórázon van, de ugyanilyen idegbeteg. A "gazdi" a múltkor kb.1,5 órán keresztül beszélgetett a kapuban, a kutya meg ez idő alatt ugatott mindenkit aki arra ment. Amikor az én kutyám (ivartlanított szuka) odament hozzá, közölte velem a nőci, hogy az ő kutyája tüzel. Én megmondtam neki, hogy az én kutyám szuka, de jó lenne ha egy tüzelő kutyával nem álldogálna a bejáratnál órákat. És még neki állt feljebb.


Szóval nem nagyon tudsz vele kezdeni semmit. Egyetlen dolog maradt csak,amit Szilvi is javasolt. A te kutyádat neveled engedelmesre, nyugodtra, szófogadóra és kerüld el a yorkit.

2013. márc. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, felkészültem hogy mit fog szólni a bullyhoz :) Ha nem tetszik neki,ez van.

Persze, rendesen fogjuk nevelni a kutyust.Ez is a feltétele,hogy megkaphassam.Nem akarom hogy olyan legyen mint az a yorkie.Attól a hideg is kiráz :/

2013. márc. 5. 16:47
 8/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Minden kutyás elé kéne állítani egy ilyen negatív példát, hátha máris jobban nevelnék a kutyájukat :D


Neked ez jó figyelmeztetés, hogy már kölyökkorban sem szabad elkényeztetni...mert egy bullterrier olyan viselkedéssel, mint ez a yorkie, már VESZÉLYES lehet mindenkire...

2013. márc. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, kötelező pórázzal sétáltatni, akármilyen kistestű kutyáról van szó. Tehát ha a kutyája neked bír támadni, az az ő hibája, nem a tiéd.

Nem elég, ha csak az egyik kutyán van póráz, mert ettől még egy idegen kutya oda tud szaladni hozzá és összebalhéznak.

2013. márc. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ilyen marharépák egyszerűen mindenhol vannak. Rendszerint a kisebb kutyások között, mert azt hiszik, azoknak elég, ha nőnek, mint a gaz. Vagy elkerülő magatartást mutatsz, de elég rossz lehet úgy élni, hogy kémlelni kell, hogy mikor van kinn az agresszív dögével. Vagy összefogsz a lakókkal, és szóltok neki, hogy tegye pórázra a kutyáját, különben hatósági eljárást indítotok ellene.
2013. márc. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!