Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet piros, dudoros a...

Mitől lehet piros, dudoros a bőrfelület kutyám mancsán?

Figyelt kérdés

Itt egy kép róla pár napja vettem észre ,hogy folyton nyalja a mancsát de fogalmam sincs mi ez.A másik első lábán is megtalálható ugyanez csak másik karmok közötti felületen.Kenem neki mancskrémmel és kamilla teás forrázattal ecsetelem de lehet jobb lenne tudni a forrását és úgy kezelni ,mint ilyen általánosan.Új száraztápra váltottunk ennyi az újdonság.A válaszokat előre is köszönöm!

[link]


2013. márc. 4. 20:29
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és nem fájlalja,nem sántít ugyanolyan életvidám.A nyalogatáson kívül semmi más tünet nincs.
2013. márc. 4. 20:33
 2/4 anonim ***** válasza:
Milyen tápra váltottatok? Nem lehet, hogy eddig mondjuk bárányosat kapott, most pedig csirkéset? A csirkére sok kutya allergiás. Másik ok lehet, hogy ha az új tápnak magasabb a fehérjetartalma, mint az előzőnek, erre sok kutya szervezete rosszul reagál legalább eleinte, viszket a bőre, kiütéses (főleg akkor van ez, ha nem fokozatosan keverték az új táphoz a régit, minden nappal egyre kevesebbet az előzőből, hanem ahogy elfogyott az előző, máris kapta az újat). Próbálj legalább két hétig visszaváltani a régi tápra, és ha nem múlnak el a tünetek, feltétlen mutasd meg orvosnak (de ha az én kutyám lenne, eddig sem kísérleteztem volna házi praktikákkal, hanem rohantam volna a dokihoz, nehogy még súlyosabb legyen a helyzet). Mert lehet akár fertőzés, rüh, szőrtüszőatka is... Nálam akkor nézett ki egyszer a lába, mikor véletlenül el lett szorítva neki a vérkeringése...
2013. márc. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el állatorvoshoz. Egy kivizsgálás nem kerül semmibe. (ne tudom mitől lehet)
2013. márc. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nem írtam ,hogy nem viszem el elfogom csak ha szabadságon van csütörtökig azért nem fogok keresni másik állatorvost addig ha látszólag semmi komolyabb baja nincs de azért köszönöm szerintem ez alap dolog azért nem gondoltam ,hogy bele kéne írni de ha mégse: csütörtökön viszem ,mert akkor lehetséges addig sajnos nem elérhető a dokija.
2013. márc. 4. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!