Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha az örökbefog...

Mit csináljak, ha az örökbefogadott kutyusom túl izgatott lesz, amikor sétára indulunk, kimegyünk a házból? Ugrál, pattog, nyüszít, teljesen bepörög.

Figyelt kérdés

Hogyan tudnám megnyugtatni? Egyáltalán mi ilyenkor a helyes viselkedés? A másik kutyusomon azt látom nem igazán érti ezt a viselkedést, néha ugat, vagy egy kicsit ő is izgalomba jön, nem szeretném, ha esetleg átvenné a másik viselkedését.

Egyébként mindig megpróbálom betartani, hogy én menjek ki először az ajtón és én lépjek be először, amikor visszajövünk, de egy ilyen izgága kutyus mellett elég nehéz. Már ha meglátja, hogy cipőt húzók, vagy kabátot veszek, ott ugrál körülöttem és nyüszög.



2013. márc. 5. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:
le kell tiltanod erről a viselkedésről. addig nem csatolod rá a pórázt amíg magától le nem nyugszik, akár leül. ha elindulsz és újrakezdi, megint letiltod és nem indulsz addig amíg nem nyugszik meg. ezt következetesen be kell tartanod és egy idő után megtanulja hogy nem az a módi amit ő csinál. az enyém szerencsére mindig a helyén marad amikor felveszem a cipőt stb. majd amikor készen állok (végül a pórázt kézbe veszem) , vagy magától odajön vagy hívom és elindulunk szép nyugiba. nem volt persze mindig így, volt olyan is hogy felugrált rám, de én azonnal tiltottam ha már nagyon durva volt akkor elzavartam. hamar rájött hogy így semerre nem jut ha nem változtat. amikor nyugis volt megdicsértem. mai napig ha felcsatolom a pórázt egyszer átsimizem a testét mint egy macskának hogy tudja elégedett voltam a viselkedsével. :)
2013. márc. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Addig amíg ezt csinálja nem teszel rá pórázt/nyakörvet és nem foglalkozol vele.. kitartóbb kutyánál 2-3óra is lehet :D.


Addig amíg ezt csinálja nem mentek ki a kapun. Megvárod amíg megnyugszik.. megint nem kevés idő lesz ..


Jah és ha bármelyiktől újra izgatott lesz akkor abbahagyod és újra vársz..


Kutyát nem nyugtatunk sehogy. A nem kívánatos viselkedést ignoráljuk vagy büntetjük.

2013. márc. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Így van, ne csinálj vele semmit, amíg meg nem nyugszik, mert akkor nem fog leszokni erről. Ha a másik kiegyensúlyozott, nem izgatott, nem produkálja ezeket a tüneteket, akkor csatold fel rá a pórázt, és dicsérd meg. Ha nem foglalkozol a másik izgatott viselkedésével, akkor le fog szokni. Illetve foglalkozni csak olyan szempontból kell, hogy rendre utasítod, de semmi pozitív "foglalkozás", mint simogatás, sétára vivés. Abban a pillanatban, ahogy elkezdi produkálni magát, határozottan szólj rá.

Az először kimenés amúgy lehet, hogy csak látszatra teljesítmény. Tehát ha úgy tudsz előbb kimenni, mint ő(k?), hogy őket húzod visszafele, tehát erőszakkal, akkor ugyanott vagy, mintha előtted 2 méterrel mennének.

2013. márc. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!