Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik nyers húst adnak a...

Akik nyers húst adnak a kutyájuknak! Lenne pár kérdésem!?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam,hogy kipróbálnánk mi is ezt a nyers hússal való etetést,mert mintha unnák a tápot,meg nem olyan szépek tőle..


2 kistestű kutyáról van szó egy 11 éves és egy 2 évesről..


Hogyan kéne elkezdeni ezt? egyből nyers farhát vagy hogy legyen?



nem akarok teljesen rá állni erre,hanem inkább 2 hét tápozás 2 hét nyers hús,rizs(főve) répa vagy vmi egyéb zöldség..


Olvastam a BARF étrendről,de nem akarok arra átállni..


Bármilyen segítségnek örülök ezzel kapcsolatban..


2013. márc. 5. 14:00
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
12%

Én soha nem adtam egyik kutyámnak sem nyers húst! Nem vadkutyák ezek! Házi kosztot és nem kemény és szilánkosra törő csontot, porcogót, szárnyvéget, leveskét és egyebet adunk egy kutyának. Van kutyaszalmái, azt szoktunk neki adni kenyérrel és levessel és főzelékkel. Száraz tápot csak éjjelére annyit amennyi belefér a markomba, ha esetleg égne a gyomra az felszívja.

Az, h húst nem totál nyersen adod neki, de kicsit megfőzöd az más. Száraz táp mellé kell valami más is, valami puha leveses a vízen kívül.

2013. márc. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
87%

Na, megjött az "okos" részleg.


Én magam nem BARF-ozok, de csak azért, mert itt nincs húsforrás. Kutatok kitartóan, mert engem fél év alatt meggyőzött a totális elutasítából :) Itt többen is BARF-oznak, ők tudnak neked segíteni. Ajánlom M.-H. Alexandra-t.

2013. márc. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
0%
A mi kutyánk kedvenc kajája a szárazkenyér. A nyers húst nem eszik meg. Ezenkívül megkapnak minden romlott maradékot, amit mi már nem eszünk meg, és ha nincs elég maradék, akkor fözünk neki vmit, kutyaboltban vett húsból. Gyönyörü a szöre mind2önek. Tápot, konzerveket soha nem kapnak.
2013. márc. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan mire vagy kiváncsi?

Elkezdeni lehet úgy hogy egyből azt adod nekik nálunk legalábbis nem volt probléma. A tápot meg a nyers húst nem jó felesbe adni mert más a felszívódási idejük.


Ha pontos kérdéseket írsz az sokat segít :)


Egyébként furcsán hangzik majd de én már majd 2hónapja BARFozok az idősebbik kutyámmal. Megterhelőbbnek tartom a kicsinek kimérni a tápot lassan :D

2013. márc. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

A 11 éves kutyusnak milyenek a fogai?


Én igazából szívesen mesélek a BARF-ról, de ha elutasítod és nem akarsz rá átállni, akkor feleslegesen nem tépem a szám.

Viszont ha akár 2 hétig szeretnél nyersen etetni (megjegyzem, ha megtapasztalod a változásokat, eszed ágában nem lesz táppal etetni), szóval ha 2 hétig szeretnél nyersen etetni, valami koncepció akkor is kell, mert nem mindegy, h mit-milyen arányban adsz, ugyanis mellé lehet fogni.

Tehát vagy a PREY v a BARF mellett érdemes elkötelezned magad, amelyik szimpatikusabb.


De ha tényleg nem érdekel különösebben a dolog, akkor 1 hétig fagyaszd a farhátat, aztán mehet neki nyersen, a többit pedig kitapasztalod.

2013. márc. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Little Red és Diesel23 köszönöm az értelmes választ! :)

Hát a BARF-ra én is a húsforrás miatt nem akarok átállni,mert nem tudnám megoldani ,hogy állandóan legyen és gondoltam,hogy ha kapnak nyers húst is meg tápot az vmennyivel jobb,mintha állandóan táppal tömném őket..



húú pontos kérdés ,lássuk csak:D


-Kb mennyit adjak fejenként a kutyáknak?

5-6 kg körül vannak(mondjuk idővel csak meglátom mennyire van szükségük,tápot is sacperkb adom :D

-mennyi ideig kell fagyasztani pl a farhátat,hogy a bacik kimenjenek belőlük?

- este 7 körül kapnak enni, ha reggel kiveszem a fagyóból a húst akkor 7 körülre már jó hőmérsékletű lesz?

-mennyi "köretet" adjak a hús mellé?? itt rizsre gondolok meg zöldségre


most így hirtelen ennyi dologra vagyok kíváncsi :)

2013. márc. 5. 14:45
 7/31 A kérdező kommentje:

hátulról már ki lett húzva neki 4 foga,de amúgy rendben van,csontot elbírja rágni,mert szoktunk neki is adni..


Még gondolkodok,de egyenlőre teljes átállást nem szeretnék..olvastam az előnyökről meg minden,de állandóra nem tudnék mindent biztosítani..

2013. márc. 5. 14:47
 8/31 A kérdező kommentje:
Alexandra köszi,holnap megyünk farhátat venni akkor addig tápot kapnak aztán kövi szerdán már kapják nyersen :)
2013. márc. 5. 14:48
 9/31 anonim ***** válasza:

5-6kg-os kutyáknak nevetséges mennyiségből kijön a kajájuk :)

A testtömegük 2-3%-át szokták javasolni.

Na most, ez 6 kg-nál is alig 20 dkg, ez pedig 2 részre osztva (reggeli, vacsora).

Ez a 20 dkg kaja is 30% hús, 40% húsos csont, 30% zöldség/gyümölcs. Én rizst nem adok.

Persze az arányokon később lehet majd változtatni.

Az egyszerűség kedvéért én inkább nyakat adnék a kutyiknak (az idősebb amúgy is könnyebben el tudja rágni ill. ha már nem megy neki, össze tudod zúzni neki).

2013. márc. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
hús alatt elég csak a farhát???mert akkor lehet megtudnák oldani,hogy állandóan azt kapják,persze rizs,zöldség mellé
2013. márc. 5. 14:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!