Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ír szetter gazdik! Ír szettere...

Ír szetter gazdik! Ír szetteres sztori? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Kedves ír szetter gazdik!Nem olyan rég döntöttünk úgy hogy

lesz ír szetterünk.Pár hasznos tanácsot tudtok adni?

Várom a általatok viccesnek,cukinak és szomorúnak találtok ... :)


2013. márc. 6. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem nincs kutyám, de ajánlanék neked egy könyvet:

Gábriel Trojepolszkij

Feketefülű fehér Bim

2013. márc. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi mindenképp utána nézek! :)
2013. márc. 15. 17:51
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekünk egy lassan 8 hónapos ír szetterünk van.

A világ legtökéletesebb kutyája :) Nekem. Hihetetlen okos, gyönyörű. Másik kutyánkkal remekül kijön, nem falkavezér-típus, így nem volt nagy bunyó, öreg kutyi egyszer rámordult, és eldőlt, ki a főnök.

Nagy kertben van, rengeteget mozog. Sokat kell vele foglalkozni, tanítani. Bohókás kutya, szeleburdi, nagyon aktív, vadászkutya, megvannak azok a tipikus jellemzői, a vadállás, meg ahogy szaglászik. Van két cicánk, még baj nem történt, szoktatjuk őket, cicuk még félnek tőle, kutyi meg igencsak levadászná a cicákat. De az elmúlt pár hétben rengeteget fejlődött. Szoktuk együtt nézegetni a cicákat, meg ugye párhuzamosan az ül, fekszik, marad, nem szabad, stb. parancsokat tanuljuk, és ahogy ezek rögzülnek, úgy hallgat egyre jobban "cicafigyelés" közben is a parancsokra.

Nagyon bújós, mint egy cica. Ha tehetné, az ölembe mászna, de ugye már nagy kutya, nem fér. Kezdetben ugrált, mostmár csak akkor, amikor puszit akar adni az arcomra :) Két lábra rugaszkodik, de nem nekem ugrik, hanem várja, hogy elkapjam a mancsát, és néz a gyönyörű nagy barna szemeivel :) A labdát imádja, meg a rongyokat, amit lehet ráncigálni. Szeret felfeküdni a hintaágyba.

Rengeteg foglalkozást igényel, meg mozgást. Az alapvető parancsokat minél hamarabb meg kell neki tanítani, meg hogy hol van a falkában a helye, ha ez megvan, akkor a világ legokosabb, ügyesebb kutyájával lesz dolgod :)

Én azt vettem észre, hogy előbb jól ki kell rohangálnia magát, játszani kell vele, és amikor már kicsit kifáradt, akkor tanítgatni. Jutalomfalatkával, vagy a kedvenc játékával. Az én kutyim akkor is végrehajtja az utasítást, ha a játéka van nálam, és az kellene neki, nem csak a nasiért cserébe.

Állítólag lakásban is remekül elvan, ha eleget van sétáltatva, ugyanis nem hiperaktív meg kártékony kutya, csak virgonc, és a huncutságát meg a kicsattanó bolgoságát fejezi ki az állandó rohangálással, mikor kint vagy vele a kertben :) De ha bent van a lakásba, sokszor azt jobban szereti, mert nagyon gazdicentrikus, jobban szeret a gazdi mellett heverészni, mint egyedül a nagy kertben lenni. Erről sajna nem tudok nyilatkozni, de tény, hogy olyan áhítattal néz rám, mikor meglát, hogy az valami csuda :) ha odakint leülök mellé, az ölembe mászik, nem ront nekem.

Szóval tökéletes kutya, tökéletes választás! Foglalkozz vele sokat, tanítsd, játssz vele, és neked lesz a legjobb dolgod a világon :)

2013. ápr. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!