Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megérzi a kutya ha a közelben...

Megérzi a kutya ha a közelben egy másik kutya végleg elaludt?

Figyelt kérdés

Pár hete a kan kutyánk viselkedésre megváltozott Vizsla, Tacskó keverék /csak agyilag tacskó/ lassan 2 éves lesz. Félelmet vettem észre rajta, mert arra a helyre bújik egyfolytában ahová kölyök korában bújt amikor valamitől félt vagy megijedt. Leginkább arra gyanakszom, hogy a szomszéd lakásban végleg elaludt beteges kutya elpusztulását, halálát érzi. Viselkedhet ettől úgy a kutyánk mintha félne vagy megijedt volna valamitől? 30 évesen még egyszer sem volt úgy kutyám, hogy egy másik kutya a közelben akit a mienk is ismert elpusztult volna.


Mit lehet ilyenkor tenni? Hagyjuk megnyugodni?


2013. márc. 6. 22:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Amikor nekünk 10 évesen elpusztult a bernáthegyink, a spaninkon rendesen látni lehetett,h hiányolja. Nem kereste, mert hosszú ideig betegeskedett (nem fertőző betegségben), de levert volt és szomorú.

A szomszéd kutyával jártak össze a tieid? Elképzelhető h tényleg megérezte.

Babusgasd egy picit, játssz vele, tereld el a figyelmét vidám játékkal, sétával, de ne erőltesd.

Majd elmúlik, nyugi.

2013. márc. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Elsőre egy kis kiigazítás: Nem egyszerre van most több kutyám hanem az életem során volt egy-egy kutyám kisebb nagyobb szünetekkel.


Nem nem járt össze vele csak érdeklődött utána. Az elpusztult kutya gazdáival nem vagyunk fényes szomszédi viszonyban. A lépcsőház közös képviselője aki mindenkivel be akarja tartatni a Házirendet, de ha neki kellene betartania akkor azt nem. Egyszer kiosztottam és azóta tisztes távolságból egymás felé! Ezért van, hogy nem engedtük közel a miénket az övékéhez.

2013. márc. 7. 08:41
 3/3 Valletta ***** válasza:
Nem tartom valószínűnek, hogy ezt megérezné. Nálunk az állatmentők az állatkórház mellett vannak, szóval elég sok kutyát elaltatnak ott, köztük olyat is, amit a falka ismert, de soha ilyen reakciót nem láttam a kutyák részéről. Ha egy pár kutya családban él, persze megérzik, ha a másik nagyon beteg vagy elpusztult, de máshogy nem különösebben hatja meg őket a dolog.
2013. márc. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!