Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a bőrével?

Mi lehet a bőrével?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Először is leszögezném, hogy nem az én kutyámról van szó.

A mai nap folyamán megkért ismerősöm, hogy mondjak már valamit a kutyájáról, mert a hátáról lekopott a szőr. (eléggé sokat foglalkozok kutyákkal gyakorlatban, és elméletben is, ezért kért meg)

szóval, a kutya hátán, kb az egész hátán (25-35cm) meg van ritkulva a szőr, a bőre érzékeny, állandóan vakarja, és egy másik kutya is nyalja neki ott, ahol a legritkább.

végighúztam rajta a kezem, tapintásra olyan volt, mintha kiütéses lenne, de nagyon száraz is volt.

Azt mondtam neki, hogy szerintem rühes a kutya, és mivel, hogy én nem vagyok orvos, lehet bármi más is, és hogy ez magától nem fog elmúlni, ezért hívjon ki dokit.

Na... a csavar itt jön, mert erre ismerős egy vele élő rokona(öregasszony) közölte, hogy azt hitte, hogy valami értelmeset fogok mondani, mert ha ennyit foglalkozok a kutyákkal, akkor nem kéne egyből egy ilyen undorító dolgot mondanom, és az ő kutyája nem rühes, sőt, teljesen egészséges, az orvos meg kizárva, majd bekei neki ecettel...

kb 3 percen belül távoztam ismerősömtől...mert nekem ez sok volt, és mondtam neki, hogy mindenképpen vigye dokihoz a kutyát, ő hajlik is rá....de a vénasszony....kb megtiltotta...

Én ennél többet nem tudok tenni, ha ő nem hajlandó elvinni a kutyáját, én nem vihetem el helyette...de, kíváncsi lennék a ti véleményetekre, hogy 1. Valóban esélyes-e a rüh, mert saját kutyáim teljesen egészségesek, és más kutyáját se láttam még rühesnek, szóval erről csak elméleti tudásom van, tapasztalatom nincs, hogy hogy is néz ki...

2. Mi többet tudnék tenni azért a szerencsétlen állatért?

mert az a nő kb 2-3 évente "vesz" kutyákat, az egyik parvoban elpusztult, és akkor sem lehetett a kutyát dokihoz vinni, ehelyett rumos kávéval itatták, mert hogy az jó étvágygerjesztő...o.O persze a kutya egy héten belül elpusztult...meg vannak még durva sztorik, de szerintem ennyi elég lesz, így is átlátható a helyzet.

állatvédők nem tesznek semmit, mert a kutya nincs kikötve, és jól van tartva...

Remélem kibogarázható a szöveg.


2013. márc. 7. 00:20
 1/6 anonim ***** válasza:

A hülye vénasszony!!

Az egyik kutyánkkal volt ilyen,hogy jó pár helyen kihullott a szőre. Fürdettük meg adtunk neki valami tablettát. Pontosan nem tudom már mi volt.:/ De holnap megkérdezem és megírom. De mindenképp el kéne vinni állatorvoshoz. Nem értem minek az ilyen vénasszonynak kutya ha ennyire nem képes,hogy elvigye!-.-

2013. márc. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Állatgyógyszertárban recept nélkül is vehetsz rüh ellen valamit. Általában minden városban van állatpatika. Vagy személyesen az állatorvoshoz mennék, ő talán adna rá valamit látatlanban is. Abból amit leírtál én is rühre gyanakszom.

Esetleg felhívhatnád a legközelebbi állatvédő egyesületet, hátha kimennek és beszélnek a fejükkel. Egyébként amit ők csinálnak, az állatkínzásnak minősül, amiért pedig most már pénzbüntetés és börtönbüntetés is járhat.

2013. márc. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

hát, én kérdezősködtem, azt mondták, hogy amíg jól van táplálva a kutya, és nincs komoly baja, addig nem tudnak mit tenni.

majd mondom ismerősömnek hogy ha banya nincs otthon hívja ki a dokit, mert ő tényleg megtenné, de a vénasszonyból kitelik, hogy a dokit ordítva küldené el...(tapasztalat).

Ennek a gyógyszernek, ami a rühre van mi a neve? mert akkor majd mondom ismerősnek, hogy ezt vegye. Amúgy gondolom azt mondani se kell hogy a kutyában nincs chip, és semmilyen oltása nincsen...:/

2013. márc. 7. 08:32
 4/6 anonim ***** válasza:

A gyógyszer neve: NEOSTOMOSAN. Nem egy drága dolog... Állat patikában szerintem megtudjátok venni, ott adnak tanácsot is, hogyan kell elkészíteni, mennyi vízben feloldani. Kicsit büdös, de nagyon hatásos. :) Langyos meleg vízben kell feloldani az ampulla tartalmát, és mossátok át jó alaposan a kutyát lehetőleg egy szivaccsal, és óvatosan dörgöljétek meg az érintett területet. Itt erről egy link: [link]

Kutyáról kutyára nagyon könnyen terjed, de emberre is! Figyeld a saját kutyádat.

Rühességről: kihullott szőr jellemzi, piros, kissé gyulladt bőr, fakó szőr valamint sebek is megjelennek a bőrön, mivel az állat rengeteget vakarózik.

Egyébként szerintem az a kutya nincs jól tartva, aki nem kapja meg a szükséges ellátást ha beteg. Ez ma Magyarország. :(

2013. márc. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ja és azt elfelejtettem mondani hogy érdemes rögtön két ampullával venni vagy hárommal, hogy megismételjétek a kezelést, és a kutya fekhelyét illetve a közlekedési helyét is le kell fújni. Oldjátok fel mondjuk egy fél deci vízben, nem baj, ha töményebb az oldat. Tegyétek egy spray-s üvegbe (régi ablak lemosó üvege, jó alaposan kiöblítve).
2013. márc. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a tanácsot, már ki is másoltam, és majd elméletileg ma jön ismerős megmutatom neki.

Én, amikor haza jöttem tegnap, amíg nem mostam kezet, addig nem nyúltam a kutyákhoz, de ez az ismerős egyből szokott...hát.. most majd szólok neki, hogy inkább ne tegye..bármily furcsának is fog kinézni.

Még egyszer köszi.

amúgy, a rendes tartástól valóban távol áll az a kutya tartás...mert tudnék ám itt oldalakat írni arról, hogy mi az ami enyhén szólva felháborít, de inkább nem teszem, mert magam is fel idegesítem vele, meg lehet, hogy másokat is.

2013. márc. 7. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!